biurka na komputer

Jak pogodzić pracę zdalną i naukę zdalną dziecka mając małe mieszkanie? O metamorfozie wnętrza zdań kilka

Ostatnimi czasy zostaliśmy zmuszeni do spędzania dużej ilości czasu w domu, a nawet pracy i nauki we własnym mieszkaniu, niestety nie zawsze jego zaciszu. Trudno wszak pogodzić interesy wszystkich zwłaszcza jeśli posiada się mały metraż. Jednak trzeba spróbować. Dziś podpowiemy jak można zmienić wnętrze, by było bardziej funkcjonalne dla dziecka i rodziców, kiedy muszą współdzielić czas na pracę i naukę.

Na początek: dobre łącze internetowe

Zanim przejdziemy do samego wyposażenia wspomnimy o czymś oczywistym, a mianowicie szybkim łączu internetowym. Jeśli jednocześnie pracujesz zdalnie i łączysz się na Skype, a w tym czasie Twoje dziecko uczestniczy w lekcjach zdalnych, to musisz zadbać o to, by połączenie nie zrywało się często. Czasami nie ma się na to wpływu, warto jednak zadbać o odpowiednią ilość transferu danych na sekundę. Potrzebny może być także router, jeśli do tej pory korzystaliście z jednego komputera i byliście zmuszeni do dokupienia sprzętu dla dziecka. Niestety czy to się rodzicom podoba czy nie obecnie dzieci muszą sporo czasu spędzać przed ekranem na nauce, zatem limity korzystania z komputera poszły w niepamięć. Oczywiście dziecko musi mieć również odpowiednie miejsce do nauki. Jeśli ma do dyspozycji własny pokój, ale również wtedy, gdy korzystacie z jednego, warto zakupić dla niego biurko na komputer. Korzystanie ze sprzętu przy stole na dłuższą metę się nie sprawdzi, bo dziecko będzie narzekać na ból pleców, a jeśli nie, to prędzej czy później niewłaściwa postawa odbije się na jego zdrowiu. Zatem w kolejnym punkcie dowiesz się jakie biurko i krzesło wybrać.

Aranżacja strefy nauki, czyli biurko na komputer i fotel biurowy

Co mamy do wyboru jeśli chodzi o biurka na komputer? Choć kuszą designerskie modele ze szklanym blatem, to na dłuższą metę są mało praktyczne. Trzeba je często czyścić, a ponadto powierzchnia się rysuje. Dlatego lepiej zdecydować się na biurko na komputer wykonane z płyty laminowanej. Do wyboru jest bardzo wiele kolorów i rodzajów. Można wybrać prosty model z szufladą albo zdecydować się na taki, który ma wysuwany panel na klawiaturę. Oczywiście to drugie zapewni ergonomię, jeśli dziecko korzysta nie z laptopa, a tradycyjnego komputera, z monitorem i osobną klawiaturą. Jeśli nie ma miejsca w domu na dodatkowy regał, to zdecydowanie dobrze sprawdzi się biurko z zamykaną półką, gdzie dziecko będzie mogło przechowywać książki i zeszyty. Na pewno należy wybrać fotel biurowy z profilem ortopedycznym, który zapewni odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, wszak dziecko przed komputerem musi spędzić kilka godzin dziennie. Jeśli nauka i praca odbywają się w jednym pokoju, to niezbędny będzie zakup słuchawek z mikrofonem zarówno dla siebie, jak i dziecka. Dzięki temu nie będziecie sobie wzajemnie tak bardzo przeszkadzać.

Oddzielenie strefy nauki od strefy pracy – jak to zrobić?

Oczywiście same słuchawki nie wystarczą, bo trzeba zapewnić ergonomię pracy i nauki. Najlepiej jeśli można ustawić biurka na komputer po przeciwległych stronach, w innych kątach pokoju, tak aby wzajemnie nie widzieć swoich monitorów i się nie rozpraszać. Można również pokusić się o parawan w pokoju, bo to niewielki wydatek, podobnie jak słuchawki z mikrofonem. Innym pomysłem jest postawienie niewielkiej ścianki albo półścianki w pokoju, wykonanej z karton-gipsu, oddzielającej strefy.

Jak uprzyjemnić sobie pracę i naukę zdalną?biurka na komputer

Ponieważ w pokoju będzie sporo elektroniki warto pokusić się o jonizator powietrza albo przynajmniej zainwestować w zielone rośliny, które będą pochłaniały szkodliwe jony i dostarczały więcej tlenu. Zdrowe otoczenie sprzyja kreatywnemu myśleniu i sprawia, że nie odczuwamy bólu głowy związanego z wielogodzinnym spędzaniem czasu przed ekranem komputera. Warto pokusić się jeszcze o odświeżacz powietrza, najlepiej taki wkładany do gniazdka elektrycznego.

Jeśli chodzi o pogodzenie pracy zdalnej i nauki dziecka, to warto także spróbować podzielić czas na pracę i relaks. Kiedy dziecko odbywa lekcje, ty możesz zająć się domowymi obowiązkami, przygotować posiłek czy odpocząć. Jeśli masz elastyczne godziny pracy, to lepiej dla Ciebie będzie gdy będziesz pracować wtedy, gdy dziecko będzie po lekcjach. Oczywiście w sytuacji, gdy do dyspozycji macie jeden wspólny pokój, lepiej będzie wykonywać obowiązki jednocześnie, zwłaszcza gdy po lekcjach dziecko będzie chciało pooglądać telewizję. Niemniej jednak wszystko da się zorganizować, wszak zawsze może podobnie jak w trakcie lekcji używać słuchawek, wtedy nie będzie Ci przeszkadzać.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij