Czy wiesz, jak wybierać armaturę łazienkową?

Czy wiesz, jak wybierać armaturę łazienkową?

Łazienka to pomieszczenie, w którym możemy zapewnić sobie odrobinę relaksu po ciężkich trudach dnia. Wanna pełna piany i kilka świeczek potrafią zdziałać cuda. Aby jednak ziścił się ten scenariusz, trzeba wykonać sporo pracy. Łazienkę należy urządzić tak, żebyśmy się dobrze w niej czuli, żeby zachwycała stylem i była funkcjonalna.

Od czego zacząć?

Wiele osób rozpoczyna urządzanie łazienki od wybrania koloru kafli. Niestety, przyjemności na koniec. Najpierw trzeba wszystko starannie zaplanować, zdecydować się na odpowiedni sprzęt i oczywiście stosowne baterie. Tu czyha kolejne niebezpieczeństwo, bo armatura łazienkowa często wybierana jest na samym końcu i zwykle traktowana jest tylko, jako element dekoracyjny. A to zasadniczy błąd.

Armatura może być montowana w różny sposób i ten fakt powinien być podstawą wyboru innych sprzętów. Jeśli podoba nam się bateria umywalkowa wolnostojąca, to warto zdecydować się na umywalkę nablatową.

Gdy jednak wcześniej zdecydujemy się na umywalkę ścienną, nie będziemy w stanie zamontować sobie wymarzonej baterii. Dlatego armatura łazienkowa musi być wybierana równolegle z innymi sprzętami, które będą stanowić wyposażenie łazienki.

Bądź ekologiczny i oszczędzaj

Wszyscy wiemy, jak trudno zarobić każda złotówkę. Warto więc wybrać takie sprzęty, które pozwolą nam zaoszczędzić troszkę pieniędzy oraz pomogą chronić środowisko. I choć z pozoru może obie sprawy się nie łączą, to jednak mają ze sobą wiele wspólnego. Odpowiednia armatura pomoże nam w realizacji obu tych wyzwań.

Zarówno o środowisko, jak i o nasze finanse zadbają baterie łazienkowe, jednouchwytowe. Dzięki nim, bez zbędnych strat wody, można ustawić jej odpowiednią temperaturę i siłę strumienia. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się baterie z termostatem. Po jednorazowym ustawieniu temperatury, odkręcona za każdym razem woda będzie tak samo ciepła.

Zaoszczędzić co nieco można też, wybierając baterie wyposażone w perlatory. To specjalne elementy w formie sitka, montowane w wylewkach , dzięki którym strumień wody jest napowietrzany i wywołuje pozorne, większe ciśnienie wody. Gdyby nie perlatory, z kranu lałoby się nawet o 60% wody więcej.

Bardzo oszczędne są również baterie wyposażone w czujniki ruchu. Woda pojawia się dopiero w momencie, gdy ręka znajdzie się pod wylewką. Gdy ruch ustaje, woda również automatycznie przestaje lecieć. Tego typu baterie montowane są najczęściej w obiektach użyteczności publicznej. Jednak sprawdzają się też świetnie w domach, a szczególnie tam, gdzie jest gromadka dzieci.

Armatura na długie lata

Aby baterie służyły nam przez wiele lat, należy wybierać takie, których wylewka i korpus wykonane są z mosiądzu. Taka armatura posłuży nawet kilkadziesiąt lat. Warunkiem jednak jest to, aby był to materiał zawierający rzeczywiście dużą ilość mosiądzu. Kupując więc baterie, warto porównać ciężar różnych modeli. Sprawa jest wprost banalna, im cięższa bateria tym lepsza.

Armatura łazienkowa to nie tylko korpus i wylewka, to także głowice. Aby baterie działały bezawaryjnie przez długi czas, warto wybrać te, które wyposażono w ceramiczne głowice. To właśnie one zapewnią właściwą regulację przepływu wody i w zasadzie gwarantują brak problemów przez długi czas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij