Wybór baterii prysznicowej do łazienki

Jeśli planujemy zmiany w łazience, to powinniśmy zastanowić się nad wyglądem znajdujących się w środku urządzeń. Warto to zrobić, ponieważ wanna wydaje się zabytkiem, zwłaszcza że nie jest ona w stanie spełnić naszych oczekiwań. Dzisiejsze wanny są dostępne w wielu różnych opcjach, ale mimo wszystko nowocześniejszym urządzeniem wydaje się bateria prysznicowa. Taki sprzęt jest wygodny, zwłaszcza podczas mycia, co sprawdza się w wielu przypadkach.

Jeśli bateria będzie ustawiona odpowiednio wewnątrz pomieszczenia, to będziemy mogli brać szybki prysznic, przed lub po pracy. Dzisiaj baterie są bardzo uniwersalne i oferują nam więcej możliwości niż parę lat temu. To właśnie dlatego z powodzeniem możemy wybrać taki uniwersalną baterię i korzystać z możliwości, jakie nam oferuje. Trzeba przyznać, że taki wybór na pewno się opłaca i każdy z domowników wykorzysta baterię prysznicową według własnego uznania.

Jaki rodzaj baterii wybrać?

Wszystko, co wybierzemy musimy dostosować do warunków, jakie panują w naszej łazience. W tym wypadku bierzemy pod uwagę wystrój, jak i właściwości montażowe. Jeśli mamy taką możliwość, to w mieszkaniu możemy zainstalować baterię naścienną lub podtynkową, która jest mniej widoczna i zajmuje jednocześnie mniej miejsca. Bateria naścienna powinna zostać umieszczona na ruchach, które prowadzą nas bezpośrednio do łazienki. Bateria natynkowa charakteryzuje się łatwą instalacją, a co więcej, jest dostępna w niższej cenie.

Baterie podtynkowe są droższe, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe i możemy je zainstalować w dowolnym miejscu. Dzięki takiej swobodzie możemy umieścić baterię prysznicową, tam gdzie chcemy. Takie możliwości z pewnością przemawiają za wyborem baterii podtynkowych. Jeśli decydujemy się na tego typu instalację, to jest ona mało widoczna. Ponieważ na zewnątrz znajduje się tylko mechanizm sterujący, który umieszczony jest bezpośrednio na ścianie. Oprócz tego widzimy jeszcze kilka drobnych elementów, ale nie każdy zestaw prysznicowy je posiada.

Urządzenie znajdujące się pod tynkiem zajmuje o wiele mniej miejsca, niż instalacja naścienna, dzięki czemu taki system polecany jest w łazienkach o małym metrażu pomieszczenia. W przypadku, gdy dochodzi do uszkodzenia takiego systemu, jego naprawa jest nieco bardziej utrudniona, ponieważ trzeba zerwać glazurę, aby dostać się do elementów instalacyjnych. Naprawy są drogie, a serwisowanie urządzeń wydaje się nieopłacalne, ale na szczęście tego typu mechanizmy nie ulegają częstym awariom.

Wybór materiału ma znaczenie

Jeśli wybieramy baterię prysznicową, to kierujemy się zawsze jakością wykonania, oraz materiałem, z którego zrobione jest dane urządzenie. W takich wypadkach większą uwagę zwracamy na wykonanie głowicy, ponieważ całość powinna być wykonana z nierdzewnego materiału.

Głowica odpowiada za siłę przepływu strumienia wody oraz za regulację jej stopnia ciepła lub zimna. W nowoczesnych bateriach łazienkowych stosuje się dodatkowo różne inne perlatory czy też inne elementy umożliwiające zmniejszenie zużycia wody, co z pewnością odbije się pozytywnie na rachunkach za wodę.

Estetyka i komfort

Jeśli zależy na nam wyglądzie urządzenia, to warto zdecydować się na głowicę ceramiczną, która pod tym względem mocno się wyróżnia. Dodatkowo tego typu głowica pozwala na precyzyjne regulowanie i kontrolę ciśnienia wody. Bateria wykonana jest z lekkiego, ale wytrzymałego na uszkodzenia materiału. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, ponieważ bateria prysznicowa przydaje się w każdej łazience.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij