Toaletka w sypialni - jak dobrać ją do wystroju?

Toaletka w sypialni – jak dobrać ją do wystroju?

Toaletka w sypialni to marzenie wielu kobiet. Choć nadal nie jest to najpopularniejsze rozwiązanie, warto je rozważyć ze względu na możliwość swobodnego wykonania makijażu bez konieczności wchodzenia do łazienki. Jaką toaletkę wybrać, aby harmonijnie dopasowała się do wystroju sypialni?

Czy warto zdecydować się na toaletkę w sypialni?

Toaletka w sypialni pełni dwie podstawowe funkcje. Pierwsza z nich dotyczy możliwości przechowywania w niej wszystkich kosmetyków i różnego rodzaju akcesoriów w jednym miejscu. Biżuteria, prostownica, szczotki, suszarka do włosów i przedmioty do makijażu – wszystko to będzie mogło znaleźć się poza łazienką. Wpłynie to na swobodny dostęp do toalety dla pozostałych domowników. Z kolei drugą funkcją toaletki jest stworzenie komfortowego stanowiska do wykonywania makijażu i codziennej pielęgnacji. Ważne jest to, aby była dobrze oświetlona, a dopasowane do niej krzesło powinno być wygodne i komfortowe. W większości przypadków warto zdecydować się na umieszczenie w sypialni toaletki. Zrezygnować z tego pomysłu powinny jednak osoby, których sypialnia ma wyjątkowo mały metraż. Dodatkowy mebel może wtedy nie tylko wpłynąć na pogorszenie funkcjonalności mieszkania, ale również zaburzyć estetykę wnętrza.

Stylistyka toaletki

Stylistyka toaletki powinna pasować przede wszystkim do łóżka. Jest to bowiem mebel stanowiący centralny element pomieszczenia, a dodatkowo – najczęściej wybierany jako pierwszy. Jeśli poszukujesz sposobu na zmianę stylu sypialni skorzystaj z oferty łóżek Hilding. To wokół łóżka z reguły stylizowane są pozostałe części sypialni.  Materiał, z którego wykonano toaletkę, należy dobrać w zależności od tego czy łóżko wykonano w stylu kontynentalnym, czy tapicerowanym. Większość osób decyduje się na minimalistyczny wystrój sypialni, a w takiej sytuacji również toaletka powinna być estetyczna, ale nierzucająca się w oczy. Warto dopasować jej kolor do ścian i do barwy ramy łóżka oraz pozostałych mebli. Inną opcją jest też zakup toaletki pasującej pod kątem kolorystycznym do  dodatków dekoracyjnych i tekstyliów. Wtedy będzie to element stanowiący kontrast dla całego pomieszczenia, który doda sypialni nieco koloru.

Jakie miejsce będzie idealne dla toaletki?

Decydując się na umieszczenie w sypialni toaletki warto dobrze przeanalizować to, w jakim miejscu powinna stanąć. Jest to niezwykle ważne w szczególności dla wszystkich pań, które codziennie wykonują makijaż. W takiej sytuacji nieocenione jest naturalne światło – dlatego zawsze dobrym pomysłem będzie ustawienie toaletki w pobliżu okna. Jeżeli nie ma takiej możliwości, ważnym czynnikiem wpływającym na funkcjonalność mebla będzie dobre oświetlenie. Powinno gwarantować efekt jak najbardziej zbliżony do światła słonecznego. Umiejscowienie toaletki nie może też zaburzać ergonomii umeblowania pozostałej części sypialni. W pokoju powinna być ilość wolnego miejsca umożliwiająca swobodne poruszanie się i korzystanie ze wszystkich elementów wyposażenia.

Toaletka to funkcjonalny mebel, który warto mieć w swojej sypialni. Warunkiem jest jednak odpowiednia ilość wolnego miejsca w pomieszczeniu. Wstawienie toaletki do zbyt małej sypialni zaburzy ergonomię dotychczasowego wyposażenia pokoju. Szukając idealnego egzemplarza warto pamiętać o tym, żeby był on spójny z pozostałymi meblami.

Artykuł powstał przy współpracy z Hilding.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij