Tatuaże na dłoniach – jakie wzory wybrać?

Tatuaże cieszą się coraz większą popularnością. Szacuje się, że około 8% procent dorosłych Polaków ma przynajmniej jeden tatuaż. Jeszcze kilak dekad temu kojarzyły się one z subkulturą więzienną, a obecnie stanowią doskonałą ozdobę ciała. Oczywiście kluczowe znaczenie ma znalezienie odpowiedniego salonu tatuażu, dzięki któremu wybrany przez nas projekt będzie prezentował się świetnie.

Tatuaże na dłoniach – bo wzór ma znaczenie

Obecnie wiele osób decyduje się na wykonanie tatuażu na dłoni. Niewątpliwie można stwierdzić, że to bardzo modne miejsce. Warto pamiętać, że tatuaże na dłoniach są zauważalne, szczególnie gdy wybierzemy duże tatuaże.

Niestety nadal panuje pewien ostracyzm w społeczeństwie. Na szczęście już w niewielkim stopniu, gdyż warto zauważyć, że na tatuaże decydują się nie tylko bardzo młodzi ludzie, ale również ci w wieku średnim. Jednak w pewnych zawodach tatuaże są absolutnie niewskazane.

Przykładem może być stewardessa. Oczywiście znaczenie ma tutaj także znalezienie najlepszego dla siebie wzoru. Tak naprawdę wzorów tatuażu jest bardzo wiele. Warto pamiętać o kilku sprawach. Koniecznie trzeba znaleźć renomowane studio tatuażu. Następnie wybrać wzór, ale sprawdzić, czy nie ma on ukrytej symboliki. Nie należy np. wykonywać tatuażu na dłoni w kształcie łezki, co symbolizuje morderców i kryminalistów.

Tatuaże damskie i tatuaże męskie – bo ważna jest symbolika

Decydując się na tatuaże na dłoni można wybrać wzór, który ma znaczenie symboliczne. Takie tatuaże damskie, jak i tatuaże męskie cieszą się największym powodzeniem. Można wybrać ponadczasowy wzór nieskończoności.

Tzw. przewrócona ósemka ma wiele znaczeń np. energię życiową. Jeżeli dodatkowo obok znaku nieskończoności będziemy mieć wytatuowane imię ukochanej osoby, to taki wzór dodatkowo będzie symbolizował bezgraniczną miłość, czy też przyjaźń.

Odnośni się on także do cyklu życia, czyli od narodzin do śmierci. Oczywiście można również zdecydować się na tatuaż w kształcie serca, który także odwołuje się do miłości. Kobiety po stracie ukochanego dziecka decydują się na tatuaż, który ma je upamiętnić. Tutaj może być to różowy motyl, który jest symbolem dziecka utraconego.

Można także wytatuować sobie na dłoni ważną datę np. ślubu, ale również odwołującą się do ważnej i przełomowej chwili w życiu. Takie tatuaże, które odnoszą się do symboliki mają przede wszystkim niezwykle ważną funkcję sentymentalną, zatem niekoniecznie związane są z modą.

Tatuaże dla par

Tatuaże na dłoni to ciekawy wybór również dla par. Zamiast noszenia klasycznej obrączki wiele osób decyduje się na tatuaż, który ma ją przypominać. Zatem takie tatuaże są symbolem bezkresnej miłości i oddania drugiej osobie. Również popularne jest wykonywanie tatuażów na dłoni z datą poznania się, czy też zaręczyn.

Osoby bardziej odważne mogą wytatuować sobie połówki serca po wewnętrznej stronie dłoni. Można także wybrać jeszcze bardziej oryginalny wzór ptaków, które łączą się ze sobą. Także klasyka jest modna i ponadczasowa. Wystarczy tutaj przywołać tatuaże z imieniem ważnej osoby, jednak wykonane na dłoni.

Tatuaże jako ozdoba

Trudno nie zgodzić się, że świetnie wykonany tatuaż jest doskonałą ozdobą. Bardzo modne stały się wzory tatuażów na dłoniach. Wśród często wybieranych są oczywiście napisy na palcach. Mogą one odnosić się do danej sentencji, czy też wyrażać nasze poglądy. Można również wybrać tatuaże, które oznaczają styl życia np. weganie często tatuują sobie na dłoni słowo „wegan”, bądź też wzór warzyw.

Modne są także tatuaże, które dają efekt 3d. Są to zazwyczaj tatuaże bardzo zdobione. Często kobiety wybierają wzory kwiatów, ale w geometrycznej formie, z wyraźnym linearyzmem. Z kolei mężczyźni decydują się na przestrzenny tatuaż ukazujący pajęczynę.

Tatuaże na dłoni są bardzo często wybierane. Tutaj można zdecydować się zarówno na minimalistyczny wzór, bądź też wybrać bardziej okazały. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest tutaj nasza wyobraźnia. Warto jednak pamiętać, że decyzja o tatuażu powinna być przemyślana, gdyż jest to ozdoba na całe życie.

Oczywiście można usunąć tatuaż, ale jest to zarówno bolesne, jak i drogie. Kluczowe znaczenie ma także wybór odpowiedniego studia tatuażu, gdzie wykwalifikowani tatuażyści pomogą nam podjąć decyzję, ale i doradzą. Nie trzeba też obawiać się, że nasz tatuaż będzie z błędem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij