Czy telefonia wytrzyma konfrontację ze Skype’em?

Artykuł powstał we współpracy z firmą Koba
Porozumiewanie się na duże odległości, regularny kontakt ze znajomymi to dzisiaj podstawa. Warto zauważyć, że media komunikacyjne rozwijają się i nie jesteśmy zmuszeni korzystać tylko i wyłącznie z telefonii, która w wielu aspektach wydaje się rozwiązaniem niekompletnym.

W przypadku smartphonu czy też telefonu mamy do czynienia z rozmowami, za które musimy potem zapłacić. Dlatego ze względu na coraz droższe połączenia ludzie szukają innej alternatywy, która mogłaby zastąpić telefon. Taką rewolucją z pewnością jest Skype.

Komunikacja w nowoczesny sposób

Dzisiaj rozmowy głosowe za pośrednictwem internetu stają się normą a jeszcze kilkanaście lat temu, był to rzadki wyjątek. Coraz więcej ludzi mających stały dostęp do komputera i internetu korzysta z komunikatorów głosowych czy też innych usług związanych z VoIP.

Telefon w takim przypadku wydaje się mało atrakcyjny, zwłaszcza że takie platformy jak Skype pozwalają nam zaoszczędzić na rachunkach. Dla wielu osób Skype to naprawdę dobry wybór, zwłaszcza że za rozmowy przy wykorzystaniu komputera nie płacimy nic. Telefon w takich przypadkach stoi na z góry przegranej pozycji i należy się z tym liczyć.

Postęp

Nie ma co się dziwić, jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ postęp technologiczny jest nieunikniony. Dzisiaj za pośrednictwem programu Skype możemy prowadzić rozmowy zagraniczne, które w normalnym telefonie objęte są roamingiem, który jest bardzo kosztowny. Możliwość rozmawiania z rodziną za darmo przez wiele godzin to z pewnością może się nam podobać, ponieważ telefon nie wydaje się przy takim rozwiązaniu żadną konkurencją.

Mimo wszystko Skype nadal się rozwija i jest w stanie z roku na rok zapewnić nam coraz to nowsze rozwiązania. Być może dlatego telefon stara się nadążyć za zmianami. Nowoczesne telefony w formie smartphonu umożliwiają użytkownikowi korzystanie z aplikacji Skype.

Jest to również darmowa rzecz pod warunkiem, że korzystamy z sieci WiFi lub też, gdy mamy wykupiony określony pakiet internetowy. Wtedy rozmowa nic nas nie kosztuje. W innych wypadkach ponosimy jedynie koszty, za transmisję danych, a to liczone jest, według taryfy, określonej przez operatora.

Czy można to połączyć

Tak dzisiaj połączenie telefonu i aplikacji Skype jest możliwe i – co więcej – nie musimy się martwić o jakość takich rozmów. Pomimo faktu, że prowadzimy rozmowy, na duże odległości to Skype, łączy się z globalną siecią, poprzez sieci bezprzewodowe, lub sieć komórkową HSPDA. To dzięki temu mamy świadomość, że prowadzone w ten sposób rozmowy będą wysokiej jakości zarówno na komputerze, jak i telefonie.

Inaczej jest w przypadku gdy dojdzie do zaniku sygnału, wtedy jakość rozmowy, może się pogorszyć, co z pewnością, wpłynie na ocenę końcową programu, przez przeciętnego użytkownika. Czasem nawet mogą pojawić się opóźnienia, których nie uświadczymy w przypadku standardowej telefonii. Niektóre problemy ciężko rozwiązać, ale pamiętajmy, że mamy do czynienia z bezpłatnymi rozmowami i czasem niedogodności pojawiają się sporadycznie.

W takich chwilach standardowa telefonia zdaje się potwierdzać, że jeszcze długi czas nie nastąpi pokoleniowa zmiana. Z drugiej strony Skype cały czas się rozwija i wygląda coraz lepiej. Być może w przyszłości podobne problemy zostaną rozwiązane całkowicie i wtedy zwykła telefonia komórkowa nie będzie mogła się równać z komunikatorami głosowymi. Wszystko należy brać pod uwagę, ponieważ jakość cały czas ulega poprawie, co jest zauważalne, wraz z nowszą wersją aplikacji.

Jak wygląda instalacja

Dzisiaj nawet przeciętny użytkownik telefonu, jest w stanie poradzić sobie z instalacją Skypa. Wystarczy wejść w Sklep Play, wybrać aplikację, a ta zainstaluje się automatycznie. Po zakończeniu procesu musimy już tylko wybrać swojego użytkownika lub stworzyć nowego co jest konieczne dla osób nieposiadających konta w Skype.

Formalności związane z takim stworzeniem i synchronizacją konta zajmą nam zaledwie parę minut. Potem możemy wykonać rozmowę testową i zacząć swobodnie korzystać z możliwości, jakie oferuje nam Skype.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij