Nowoczesne meble designerskie – czym się charakteryzują?

W prawie każdym przypadku, nowoczesne meble wywoływały u ich posiadaczy (ale nie tylko) sporą dawkę emocji. Dlaczego? Ponieważ z reguły są one dość liberalne, jeśli chodzi o wygląd i trudno je porównywać z meblami naszych rodziców i dziadków.

Tak naprawdę, pojęcie „designerski” jest pojęciem bardzo szerokim. Trudno wpleść go w konkretny styl czy ramy czasowe. Dlatego więc, należy konkretniej opisać co on oznacza z uwzględnieniem poszczególnych rodzajów mebli.

Czym charakteryzują się meble designerskie?

1. Prostotą – projekty mebli designerskich nigdy nie będą zawierać jakiś zbędnych ozdób, elementów które istnieją tylko by na nie patrzeć. Wręcz przeciwnie – meble designerskie to meble, które mają być niezwykle proste a więc zgodne z trendami panującymi w nowoczesnym stylu aranżacji wnętrz.

2. Funkcjonalnością – nowoczesne meble designerskie muszą być przyjazne dla użytkownika. Nawet takie aspekty jak kształt czy funkcjonalność muszą w stu procentach opierać się na ergonomii, przydatności i możliwości wykorzystania w różnych celach.

3. Wygodą użytkowania. Meble designerskie nigdy nie powinny być uciążliwe dla ich posiadacza. Przykład? Weźmy tu taki fotel. Styl designerski zakłada, że musi on być nie tylko estetycznie wykonany ale też schludny i przede wszystkim – łatwy w transporcie. Ponadto musi on posiadać taki wygląd, który umożliwi jego dopasowanie do innych elementów wystroju naszego domu czy mieszkania (tak zwana uniwersalność stylistyczna).

Wystrój designerski na przykładzie sypialni

1. Łóżko dopasowane do różnych wymiarów materaca – dzięki temu nie musimy szukać specjalnie dla naszej ramy łóżka odpowiedniego pod względem wymiaru materaca.

2. Lekkie, stonowane barwy – idealnie nadają się do różnych rodzajów wnętrz (a szczególnie do ich zróżnicowanej kolorystyki).

3. Różne szerokości wezgłowia – pozwalają na dopasowanie łóżka i jego parametrów do indywidualnego zapotrzebowania Klienta (i oczywiście jego osobistej wygody).

4. Możliwość wprowadzenia do łóżka dodatkowej komory na różnego rodzaju pościel, płozy stalowej – która wzmocni jego konstrukcję i wielu innych innowacji, ułatwiających korzystanie z mebla.

Podsumowując, nowoczesne meble designerskie prezentują się bardzo ciekawie. Niemniej, są one doskonałym rozwiązaniem wyłącznie dla osób, które cenią sobie styl nowoczesny. Jeśli szukamy takich produktów, to idealnym rozwiązaniem będą designerskie meble na enyoart.pl. Z pewnością warto je polecić każdemu, nawet tym którzy nie są jak na razie przekonani do tego typu stylu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij