Nie masz pracy? Możliwości jakie dają kursy zawodowe

Podstawowym i zasadniczym celem życiowym człowieka jest praca, dla wykonywania, której podejmuje on różne rodzaje kształcenia i doskonalenia zawodowego.  Ludzie poświęcają wiele lat na zdobywanie wiedzy i kwalifikacji, aby znaleźć taką pracę, która spełni ich oczekiwania i pozwoli rozwijać się zawodowo.

Posiadanie konkretnego zawodu pozwala wykonywać pracę adekwatną do swojej wiedzy, dzięki czemu można spełniać się zawodowo i osiągnąć zadowolenie z pracy. Następnym krokiem jest spełnianie aspiracji zawodowych, podnoszenie kwalifikacji i podwyższanie pozycji zawodowej.

Osiągnięciu takich celów służą różnego rodzaju kursy zawodowe pozwalające odnaleźć na rynku swoją niszę i osiągnąć zadowolenie oraz stały, dobry dochód.

Przykładem kursów zawodowych, które pozwalają rozwinąć skrzydła są: kursy kosmetyczne, kurs wizażu i kurs makijażu, przed wyborem takiego zawodu należy przeanalizować sytuację na rynku pracy, ocenić popyt i  podaż na powyższe specjalności.

Dlaczego warto wybrać kurs kosmetyczny?

Podczas kursu kosmetycznego uczestnik uczy się praktycznej strony zawodu, odpowiednia ilość godzin odbywanych zajęć pozwala na zdobycie wiedzy potrzebnej do wykonywania zawodu kosmetyczki. Kursanci mają możliwość korzystania z kosmetyków marek wiodących na rynku, poznają sprzęt używany w tym zawodzie i mogą doskonalić na nim konieczne umiejętności.

Wiedza praktyczna jest najważniejsza, ale każdy uczestnik kursu otrzymuje materiały szkoleniowe, które pomagają utrwalić najistotniejsze informacje. Ukończony kurs kosmetyczny daje możliwość prowadzenia salonu kosmetycznego, edukowania osób pragnących posiąść wiedzę z zakresu kosmetologii i pracy w spa.

Wykładowcami są profesjonaliści posiadający dogłębną wiedzę nie tylko teoretyczną, ale także praktyczną, którą prezentują podczas kursu.

Jaką wiedzę zdobywają uczestnicy kursu kosmetycznego?

-Zasady prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy, stosowanie masek kosmetycznych odpowiednich do danego rodzaju cery.
-Rozpoznanie problemów skórnych danego klienta i wdrożenie odpowiednich kosmetyków.
-Poznanie środków kosmetycznych do możliwości zastosowania ich w danym przypadku.
-Zasady pielęgnacji i nakładania makijażu oczu.
-Nauka podstaw masażu kosmetycznego dłoni i zabiegów odnawiających skórę.
-Depilacja różnych obszarów ciała, pielęgnacja okolic biustu i dekoltu.
-Prawidłowe oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie skóry.
-Poznawanie sposobu działania i planowania prac w salonie kosmetycznym.

Dlaczego warto wybrać kurs wizażysty?

W trakcie kursu wizażu kursanci otrzymują profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu wizażysty, dzięki czemu będą mogli podjąć pracę na planach filmowych, pokazach mody, współpracować z fotografami lub pracować w salonie kosmetycznym.

Kurs koncentruje się głównie na zajęciach praktycznych, teorii wykładowcy nie poświęcają dużo czasu, taką wiedzę uczestnicy mogą zdobyć z przekazanych im skryptów. Wykonują praktyczne zajęcia wzajemnie na sobie, na modelach, dzięki czemu nabierają doświadczenia i wykonywania precyzyjnych ruchów.  

Jaką wiedzę zdobywają uczestnicy kursu wizażu?

-Poznanie kosmetyków kolorowych oraz przyborów używanych w pracy wizażysty.
-Zapoznanie się z charakterystyką skóry i jej funkcjami.
-Poznanie różnych kształtów twarzy i dobierania odpowiedniego makijażu.
-Samodzielne opracowanie zadanego projektu i całkowitym jego wykonaniem.
-Samodzielne przeprowadzenie stylizacji w postaci różnego makijażu począwszy od dziennego, przez wieczorowy aż do graficznego.

Dlaczego warto wybrać kurs makijażu?

Podczas kursu makijażu kursanci mają oddane do swojej dyspozycji stanowiska pracy i przybory, które są używane podczas pracy makijażystki, czyli różne pędzle i dobrej, jakości kosmetyki. Zajęcia praktyczne stanowią większą część godzin prowadzonych zajęć, mogą liczyć także na indywidualne podejście do każdego kursanta, poświęcenie odpowiedniej ilości czasu. Po ukończeniu kursu makijażu, kursanci mogą podjąć pracę w salonach kosmetycznych, w domu klienta, na sesjach zdjęciowych.

Jaką wiedzę zdobywają uczestnicy kursu makijażu?

-Zapoznanie się z różnymi typami cery i sposobami ich rozpoznania.
-Prawidłowe wykonanie demakijażu i zastosowanie pielęgnacji skóry dopasowanej do indywidualnych cech cery danej osoby.
-Poznanie prawidłowego doboru kolorystyki kosmetyków dla danej osoby, rozpoznając prawidłowo problemy z cerą.
-Poznanie technik nakładania makijażu dziennego i wieczorowego, czyli dobranie odpowiedniego podkładu i kosmetyków a w konsekwencji podkreślenia przymiotów urody.
-Poznanie technik optycznego wyszczuplenia kształtu twarzy przy pomocy odpowiednich technik makijażu.
-Poprawne wykonywanie makijażu oczu, ust przy wyborze odpowiednich kosmetyków.

Ukończenie wszystkich wymienionych kursów zawodowych potwierdzone jest certyfikatami, dyplomami lub zaświadczeniami potwierdzającymi zdobycie wiedzy w danej dziedzinie dając uprawnienia danej osobie wykonywania wybranego zawodu.  
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij