Krótki poradnik, jak prowadzić fachowy kurs kosmetyczny

Obecnie, w wielu miastach jest wiele kursów kosmetycznych. Kursy kosmetyczne w Białymstoku, czy w jakimkolwiek nawet nieco mniejszym mieście są często spotykane. Jednak nie każdy kurs kosmetyczny jest tak samo dobry. Nie każdy kurs wizażu i makijażu jest w stanie czegokolwiek pożytecznego nauczyć kursantów. Jak więc organizować kurs kosmetyczny, ażeby był wartościowy?

Artykuł powstał we współpracy z Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego DEHAG extra

Najpierw teoria

Niewątpliwie, w każdej dziedzinie ma zastosowanie ta zasada, że zanim zacznie się coś robić, trzeba wcześniej dowiedzieć się jak to robić. Bez teorii nic nie da się zrobić.

Jeśli chodzi o kursy kosmetyczne w Białymstoku, powinny one kłaść nacisk na teorię szczególnie wtedy, kiedy są to kursy podstawowe. Na podstawowy kurs kosmetyczny zapisują się zwykle osoby, które o kosmetologii nie mają absolutnie żadnego pojęcia. Trzeba więc nauczyć ich bardzo wiele. Muszą poznać kosmetologię właściwie od podstaw.

Takie osoby nie mogą od razu przejść do praktyk. Muszą one najpierw dużo czytać, i nabywać wiedzy teoretycznej. Dzięki temu, w przyszłości, na bardziej zaawansowanym kusie wizażu i makijażu, czy też jakimś innym kursie kosmetycznym, będą mogły zdecydowanie więcej praktykować.

Praktyka na kursie

Niewątpliwie, oprócz teorii na kursach kosmetycznych obecna jest i musi być również praktyka. Jak już jednak wcześniej wspomniano, niektóre kursy kosmetyczne charakteryzuje przewaga teorii ,a inne przewaga praktyki.

Jak już wspomniano, na podstawowych kursach ważniejsza zdaje się być teoria. Jeśli zaś chodzi o kursy bardziej zaawansowane, to na znaczeniu bardzo zyskuje praktyka. Jeśli chodzi o kursantów, którzy są bardziej zaawansowani, w ich przypadku można nieco odpuścić nauczania teorii.

Oczywiście, nigdy nie można całkowicie z niej rezygnować. Zawsze trzeba bowiem tłumaczyć nowe zagadnienia, zanim kursanci zaczną je ćwiczyć. Jednakże, nie trzeba ich tłumaczyć aż tak znowu bardzo dokładnie. Wiele bowiem kursanci nauczą się w praktyce. W przypadku tych zaawansowanych kursantów wiemy, że pomimo, iż nowych rzeczy dopiero się uczą, to na tyle dobrze znają podstawy, że na pewno niczego jakoś bardzo nie zepsują. Można im po prostu zaufać.

Odpowiednia kadra

Bez dwóch zdań, ogromne znaczenie dla jakości kursu kosmetycznego ma to, kto go prowadzi. Jeśli kurs kosmetyczny w Białymstoku lub dowolnym innym mieście prowadzi kosmetyczka z wieloletnim stażem, to niewątpliwie będzie on bardziej wartościowy niż ten, który prowadzi zupełna amatorka.

Kursanci muszą widzieć, że ten kto ich uczy faktycznie zna się na robieniu makijażu i wizażu, ażeby mogli mu zaufać. Kurs wizażu i makijażu pozwoli kursantom czegokolwiek się nauczyć tylko wtedy, kiedy zaufają swoim nauczycielom. Nie będą im jednak ufać, jeśli nie będą znali ich osiągnięć.

Plan działania

Bardzo ważne jest, aby cały kurs kosmetyczny w odpowiednio rozplanować. Chodzi między innymi o to, o czym była już mowa wcześniej. Trzeba rozplanować, ile na zajęciach ma być teorii, a ile praktyki. Jednakże, to nie jedyna sprawa, o której trzeba pamiętać.

Niewątpliwie, przeważnie kursy kosmetyczne trwają dosyć krótko. W tym czasie trudno jest zmieścić wszystkie niezbędne zajęcia. Dlatego właśnie tak trudne jest zaplanowanie kursu kosmetycznego. Trzeba wiedzieć, które lekcje można odrzucić, a które są na tyle ważne, że absolutnie nie wolno nam z nich rezygnować.

Organizator kursu kosmetycznego musi też wiedzieć ,w jakiej kolejności poustawiać poszczególne zajęcia. Jest to ważne, gdyż aby nauczyć się pewnych rzeczy trzeba nieraz potrafić robić już coś innego.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij