Gdzie praca za granicą

Gdzie praca za granicą?

Interesuje nas w najbliższym czasie praca za granicą. Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy już zniechęceni niskimi wynagrodzeniami i coraz słabszą sytuacją finansowo-polityczną, która pojawia się w naszym kraju. Zastanawiamy się jednak, które kraje zagraniczne zapewnią nam jak najlepsze warunki. Okazuje się, że godne uwagi są kraje skandynawskie, czyli Dania, Szwecja, Norwegia. Ale nie tylko. Dobrze jest przyjrzeć się również Holandii czy pobliskim Niemcom. Poznajmy bliżej te kraje i oceńmy, który z nich spełnia nasze oczekiwania.

Holandia dla ogrodników

Holandia dla ogrodników czyli praca za granicą

Jeśli praca ogrodnika nam odpowiada, to dobrze jest uwzględnić oferty pracy w holenderskich szklarniach. Są w nich pielęgnowane kwiaty, na przykład chryzantemy, orchidee czy znane tulipany. Z tą pracą szczególnie poradzą sobie osoby sprawne fizycznie i wytrzymałe. Najlepiej, jeśli wcześniej posiadaliśmy doświadczenie w pracy ogrodnika, dzięki czemu lepiej poradzimy sobie na samym początku. Dodatkowe możliwości zatrudnienia zapewni nam posiadanie prawa jazdy kategorii B. Stawka godzina okazuje się bardzo atrakcyjna, ponieważ bliska 10 euro na godzinę. Dodatkowo w kraju tym będziemy mogli poświęcić czas na zwiedzanie i poznawanie wielu zabytków. Krajobraz w tym kraju przedstawia się naprawdę ciekawie. Po rozpoczęciu okresu próbnego będziemy mogli zdecydować się na pracę stałą.

Norwegia dla rybaków i nie tylko

Okazuje się, że w Norwegii powstaje wiele fabryk rybnych. Poszukują one pracowników z wielu stron świata, także w Polski. Nie musimy znać języka norweskiego, aby rozpocząć tam pracę. Nasze obowiązki w takiej pracy to przede wszystkim sprzątanie, odławianie i karmienie ryb. Ważne więc, abyśmy posiadali dobrą kondycję i radzili sobie z odpowiednią organizacją pracy. Wynagrodzenie jest interesujące, ponieważ na 1 godzinę jesteśmy w stanie zarobić 180 NOK, czyli blisko 85 zł. Dodatkowo pracodawcy są w stanie zapewnić nam odpowiednie szkolenie, umowę i dodatkową odzież do pracy.

Dania to praca dla budowlańców

Praca za granicą - dania dla budowlańców

Jeśli znamy się na budownictwie, to dobrze jest wybrać się do Dani, która stoi otworem dla malarzy i osób przeprowadzających remonty. Jeśli jeszcze posiadamy obeznanie w języku angielskim i prawo jazdy kategorii B, to możemy liczyć na większe wynagrodzenie i lepsze warunki pracy. Warto przed wyjazdem do takiej pracy w Danii zająć się załatwieniem wszystkich formalności. Dzięki temu od razu będziemy mogli skupić się na pracy, która przyniesie nam właściwe wynagrodzenie.

Szwecja dla sprzątaczy i budowlańców

W Szwecji rozwijają się firmy budowlane i sprzątające. również one potrzebują wielu pracowników, którzy będą cechować się wysokim zaangażowaniem znajomością języka angielskiego i doświadczeniem w branży. Dzięki temu można uzyskać miesięczne wynagrodzenie wynoszące ponad 10 tys. zł. Od pracodawcy w takim kraju możemy oczekiwać nie tylko tak wysokie wynagrodzenie, ale również umowę o pracę i bezpłatne zakwaterowanie. Możliwe, że będzie on w stanie pokryć koszty wynikające z transportu do Szwecji na sam początek.

Praca sezonowa za granicą

Praca za granicą nie musi oznaczać diametralne zmiany i wyprowadzkę do innego kraju. Możemy przecież zdecydować się na możliwości pracy sezonowej. Oznacza to, że będziemy wyjeżdżać na kilka miesięcy. I już w tym czasie zapewnimy sobie naprawdę wysokie wynagrodzenie. Czyni tak wiele osób, które poszukują pracy za granicą na własną rękę. Ocenia się, że do pracy sezonowej poszukują osób w Niemczech, Danii, Holandii, jak i w wielu innych krajach Europejskich. Warto więc prześledzić aktualne ogłoszenia pracy sezonowej w Polsce i poza jej granicami. Dzięki temu przekonamy się, która z nich odpowiada wszystkim naszym oczekiwaniom.

Gdzie szukać pracy w Polsce

Gdzie szukać pracy w Polsce?

Możliwe, że zależy nam na odpowiedniej pracy w kraju. W takim momencie warto jest ustalić, gdzie bez problemu znajdziemy pracę. Ocenia się, że najmniejsze zatrudnienia pojawia się w miastach polskich, które są rozwinięte pod względem turystycznym.

Można tak powiedzieć o Gdańsku, Gdyni i Sopocie, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i innych miastach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij