Do jakich pomieszczeń najlepiej pasują szklane drzwi?

Szklane drzwi to taki element wnętrza, który wielu osobom kojarzy się z luksusem, ze względu na ich sporą cenę. Wśród ich wielu zalet jest optyczne powiększanie pomieszczanie, poprzez wpuszczane światło oraz nadaniu mu lekkości, dzięki niewielkiej powierzchni jaką te drzwi zajmują. Dodatkowo szklane drzwi nie narzucają nam żadnego konkretnego stylu, więc pasują do większości pomieszczeń w naszym domu i pracy. Są jednak miejsca do których szklane drzwi pasują bardziej niż do innych!

Artykuł powstał przy konsultacjach z firmą W.Awruk

POMIESZCZENIA BIUROWE

Miejsce, które z pewnością kojarzymy ze szklanymi drzwiami. W końcu wszystkie te biurowce, banki i wielkie pomieszczenia w firmach zazwyczaj dopełniane są szklanymi drzwiami. Dlaczego? Zapewne dlatego, że wyglądają elegancko i wystawnie, powiększają i tak dużą już powierzchnię dając nam uczucie przestrzenności. Podlaska firma W.Awruk ma ich szeroką ofertę.

Takie drzwi są zazwyczaj z zupełnie przezroczystego szkła, często możemy ich nawet nie zauważyć gdyż jedynym co nie jest w nich szklane są klamki. Drzwi szklane stanowią dodatkową ochronę dla pracowników, jednocześnie kontrolując ich pracę.

W końcu nikt nie odważy się zaatakować pracownika za szklanymi drzwiami, kiedy wszystko będzie widać z korytarza. Tak samo pracownik nie odważy się przyjąć łapówki bądź też marnować czas zamiast pracować będąc za szklanymi drzwiami. 

SKLEPY

Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku pomieszczeń biurowych. Z tym że drzwi szklane używane są głownie w sklepach znajdujących się w galeriach handlowych. Pozwalają klientom na zobaczenie tego co jest w środku, a więc pomagają sklepom przyciągać klientów.

Jednocześnie powodują, że uznajemy miejsce za bardziej przyjazne i przytulne i przede wszystkim łatwiej dostępne niż gdybyśmy widzieli tylko drzwi z nazwą sklepu i jego reklamą przez niewielką szybę w drzwiach z innego tworzywa. Dodatkowo drzwi szklane odpowiednio połączone ze stylem panującym wewnątrz sklepu tworzą klimat w drogich butikach kreujących się na ekskluzywne i wyjątkowe.

SALONY I KUCHNIE

Połączenie kuchni z salonem jest bardzo modne i często obecne w polskich domach. Ma to swoje wady jak i zalety. Do wad należy przechodzenie zapachów i hałasu z kuchni do salonu. W takim przypadku rozwiązanie stanowią często szklane drzwi, które nie stanowią całkowitej bariery między tymi pomieszczeniami, jednak skutecznie je odgradzają. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w sytuacji gdzie zarówno kuchnia jak i salon to duże pomieszczenia. Na małej przestrzeni może skutkować tworzeniem sztucznego, meblowego tłumu.

SYPIALNIE I ŁAZIENKI

Jeśli z waszej sypialni przechodzi się wprost do łazienki, szklane, matowe drzwi są wręcz idealnym pomysłem. Oczywiście wtedy kiedy nie jest to jedyna łazienka w tym domu. Drzwi ze szkła dodadzą waszej sypialni nuty intymności i namiętności, będą nieocenione jeśli chodzi o estetykę i na pewno sprawdzą się w swojej roli znakomicie. Dodatkowo są bardzo odporne na wilgoć, która przecież w łazience panuje prawie zawsze.

Oczywiście wybieramy wtedy szkło matowe- w końcu jakąś część prywatności zostawić sobie nawzajem powinniśmy. W przypadku łazienki rozmiar pomieszczenia jest absolutnie bez znaczenia, tak samo jak i rozmiar drzwi. Mimo iż wcześniej mówiliśmy o z założenia dużych i szerokich drzwiach(z taki zazwyczaj się spotykamy).

W Polsce jest wiele świetnych firm produkujących drzwi szklane na miarę. Szczególnie dobrze się spisują drzwi szklane z Białegostoku, które nie przytłaczają swoją grubością, jednocześnie będąc wytrzymałymi i solidnymi.

Jak widać drzwi szklane można założyć praktycznie wszędzie. Dodają wnętrzom uroku i elegancji. Jednak aby cieszyć się szklanymi drzwiami trzeba wziąć je pod uwagę już na etapie projektowania- często wymagają specjalnie przystosowanych ścian i framug, gdyż bywają ciężkie.

Przed zakupem szklanych drzwi warto sobie uświadomić jakie pociąga to za sobą działania- musimy być nastawieni na czyszczenie ich bardzo często, nie poleca się ich do domów gdzie są zwierzęta wychodzące na dwór bądź małe dzieci. W każdym innym przypadku możecie śmiało decydować się na szklane drzwi!
 
 
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij