Czy zawód fryzjera jest przyszłościowy?

Coraz więcej młodych osób już w gimnazjum poważnie myśli o swojej przyszłości. O dobrą pracę w naszym kraju jest bardzo trudno, z tego powodu wybór szkoły średniej jest bardzo ważny. Zatem jaką szkołę skończyć, aby dobrze zarabiać?

Zawodówki znowu w modzie

Bardzo wiele osób twierdzi, iż dobrą pracę możemy znaleźć tylko i wyłącznie pod studiach. Z tego powodu od kilku lat coraz więcej młodych osób decyduje się na pójście na studia. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim kierunki humanistyczne, jak i również różnego rodzaju kierunki na uczelniach prywatnych. Znacznie mniej uczniów decyduje się na wybór kierunku ścisłego, a to właśnie po nich jest najwięcej ogłoszeń o pracę. Należy zdać sobie sprawę z tego, iż posiadając wykształcenie wyższe, możemy wcale nie znaleźć pracy. Obecnie rynek jest zbyt przepełniony absolwentami z wyższym wykształceniem, więc o jakąkolwiek pracę w zawodzie jest bardzo trudno.

W ostatnim czasie do łask powróciły zawodówki. Jeszcze kilka lat temu były to miejsca, które bardzo wiele osób traktowało jako szkoły dla mniej zdolnych uczniów. Jednak wraz z emigracją wielu doskonałych specjalistów za granicę, na naszym rynku pojawiły się pustki. Z tego powodu tak wiele osób zauważyło, jak potrzebne są szkoły zawodowe. Zatem jeżeli chcemy dobrze zarabiać, a przede wszystkim już w trakcie nauki zdobywać cenne doświadczenie, powinniśmy zdecydować się na pójście do szkoły zawodowej. Jednak w jakim kierunku powinniśmy się kształcić, aby łatwo dostać pracę?

Zawód fryzjer to zawód z przyszłością

Obecnie bardzo dużo osób kształci się w zawodzie fryzjera. Jest to bardzo popularna specjalność w wielu szkołach zawodowych, ponieważ ludzie coraz częściej korzystają z tego typu usług. Należy zdać sobie sprawę z tego, iż fryzjer jest zawodem z przyszłością. Ludzie pragną wyglądać coraz młodziej, a przede wszystkim większą uwagę zwracają na swój wygląd.

Warto wiedzieć, iż obecnie do fryzjera coraz częściej chodzą również mężczyźni. Jeszcze kilkanaście lat temu często zdarzało się, iż kobiety obcinały swoich mężczyzn w domu. Jednak obecnie tego typu usługi nie są drogie, również Panowie pragną wyglądać przede wszystkim elegancko, dlatego coraz częściej korzystają z usług fryzjera. Jest to zawód, który z pewnością będzie stawał się coraz bardziej popularny. Warto pamiętać, iż obecnie powstaje bardzo wiele zakładów, jak i również dużych salonów fryzjerskich, z tego powodu osoba, która ma doświadczenie w branży z pewnością znajdzie pracę.

Co daje wykształcenie fryzjerskie?

Istnieje powszechny pogląd, który mówi, iż do pracy fryzjera najlepiej nadają się kobiety. Jeszcze kilkanaście lat temu w szkołach zawodowych na fryzjerki kształciły się prawie wyłącznie kobiety. Obecnie ten trend się zmienia, ponieważ zawód fryzjera nie jest już postrzegany jako fach, którego wykonywanie nie przystoi mężczyźnie. Coraz więcej Panów decyduje się na kształcenie w tym zawodzie, ponieważ wielu mężczyzn ma zdolności w tym kierunku. Jednak co dokładnie daje nam wykształcenie fryzjerskie?

Przede wszystkim jeżeli zdecydujemy się na ukończenie szkoły zawodowej w tym kierunku, już na etapie kształcenia będziemy musieli odbyć niezbędne praktyki, dzięki temu zdobędziemy już swoje pierwsze doświadczenia w zawodzie. Kolejno możemy udać się gdzieś na staż do zakładu. Jest to doskonały pomysł, ponieważ pracując i jednocześnie ucząc się w danym zakładzie mamy możliwość nabycia wiedzy, którą w późniejszym czasie wykorzystamy w praktyce. Tym samym po pewnym czasie będziemy gotowi nawet na otworzenie własnego biznesu.

Jednak warto pamiętać o tym, iż obecnie fryzjerstwo możemy połączyć z wieloma innymi branżami. W wielu salonach fryzjerskich możemy znaleźć między innymi solarium lub też salon kosmetyczny. Jeżeli po ukończeniu szkoły otworzymy własną działalność, możemy jeszcze dokształcać się w różnych kierunkach i przykładowo zdobyć uprawnienia kosmetyczne. Z pewnością jeżeli otworzymy miejsce, w którym nie tylko obcina się włosy, ale również dba się w inny sposób o kobiecą urodę, zyskamy zdecydowanie więcej klientów.

Nie możemy zapominać również o tym, iż do fryzjera jak już wcześniej wspomniano coraz chętniej chodzą również mężczyźni. Możemy zadbać również i o Panów, zatrudniając przykładowo specjalną osobę, która będzie obcinała lub też przycinała mężczyznom zarost, a także wąsy. Noszenie długiej brody oraz wąsów w ostatnim czasie stało się bardzo popularne, a wciąż mało jest miejsc, które świadczą tego typu usługi. Zatem jak można zauważyć, zawód fryzjer jest coraz bardziej popularny. Warto pamiętać, iż jeżeli mamy tego typu wykształcenie, możemy otworzyć własną działalność. Możemy ją łączyć również z innymi popularnymi usługami, z których obecnie coraz więcej osób bardzo chętnie korzysta.

Obecnie coraz więcej osób chętnie korzysta z usług fryzjera. Dobry fryzjer jest w cenie, dlatego jeżeli kształcimy się w tym kierunku, powinniśmy swoją pracę wykonywać jak najlepiej, a z pewnością zostanie ona doceniona i będziemy mieć wielu klientów.

Artykuł powstał przy współpracy ze szkołą DEHAG extra z Białegostoku. Szkoła to DEHAG extra to m.in. Studium Fryzjerskie.

0 comments

  1. Joasia 31 lipca, 2017 at 11:18 Odpowiedz

    Zgadzam się z artykułem, iż obecnie po studiach ciężko znaleźć pracę w zawodzie. Gdybym mogła się cofnąć to na pewno połączyłabym studia ze szkołą zawodową na weekendy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij