Bezpieczne rozjaśnianie włosów - o czym należy pamiętać?

Bezpieczne rozjaśnianie włosów – o czym należy pamiętać?

Na rozjaśnianie często decydujemy się w salonie kosmetycznym ze względu na to, że boimy się samodzielnego używania rozjaśniacza. Jeśli jednak postępuje się ściśle według instrukcji, a także wybiera produkty wysokiej jakości nie trzeba się obawiać. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, aby rozjaśnianie włosów było bezpieczne.

Rozjaśniacz do włosów – co warto wiedzieć o jego działaniu?

Warto wiedzieć, że rozjaśnianie włosów opiera się na stopniowej utracie przez nie pigmentu na skutek działania rozjaśniacza. Na początek procesu rozjaśniania włosy mogą przybrać kolor pomarańczowy czy czerwony, a dopiero później pojawiają się odcienie blond. Podczas jednego rozjaśniania w bezpieczny sposób można zmienić kolor włosów nawet o 9 tonów i to w domowych warunkach, jednak trzeba ściśle przestrzegać zaleceń zawartych w ulotce, aby nie doprowadzić do trwałego zniszczenia włosów.

Jak należy przygotować włosy do rozjaśniania?

Jeżeli wcześniej farbowałaś włosy, a teraz chcesz je rozjaśnić, to poczekaj z tym zabiegiem 3 lub nawet 4 miesiące. Dzięki temu Twoje włosy nie będą mocno uszkodzone po rozjaśnianiu. Decydując się na rozjaśnianie warto zapewnić włosom odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Dlatego już przed zabiegiem rozjaśniania należy stosować maskę na włosy raz lub dwa razy w tygodniu. Należy dopasować ją do stopnia porowatości włosów. Warto sięgnąć po taką, która w swoim składzie zawiera niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, który zapobiega utracie wody. Warto stosować też maskę keratynową. Można używać ich zamiennie. Ta ostatnia odbuduje łodygę włosa i wypełni ubytki. Warto też po myciu olejować włosy i tutaj dobrze sprawdzi się olej kokosowy, którego będziesz mogła używać także po rozjaśnianiu, gdyż nie wpływa on na pigment na włosach i nie powoduje ich zażółcenia.

Jak bezpiecznie rozjaśniać bardzo ciemne włosy?

Gdy chcesz rozjaśniać bardzo ciemne włosy pamiętaj, że czasem bezpieczniejsze może być ich rozjaśnianie w kilku etapach. Zatem najpierw możesz rozjaśnić włosy do odcienia jasnego brązu, a po pewnym czasie rozjaśnić je do blondu. Zbyt długie utrzymywanie rozjaśniacza na włosach może być dla nich destrukcyjne, dlatego podzielenie zabiegu domowego na etapy będzie bezpieczniejsze, zwłaszcza gdy z czerni chcesz przejść do jasnego odcienia blondu. Do rozjaśniania w domu potrzebujesz pędzelka, miseczki z tworzywa sztucznego lub szkła, rękawiczek ochronnych, spinek i grzebienia, starych ubrań oraz ręcznika, tłustego kremu do nałożenia w obrębie włosów, by w razie czego szybko pozbyć się farby ze skóry, a także szamponu oczyszczającego z neutralnym pH. Rozjaśniacz należy zaaplikować najpierw na włosy na długości mniej więcej od połowy, a dopiero potem nakładać go od nasady. Włosy u nasady szybciej tracą pigment. Nie należy przedłużać czasu rozjaśniania. Rozjaśniacz należy dokładnie zmyć i umyć głowę łagodnym szamponem, a następnie nałożyć na włosy odżywkę i spłukać ją po kilku minutach. Nie należy suszyć włosów po rozjaśnianiu zbyt gorącym powietrzem. Warto zatem wybrać chłodny nawiew albo pozwolić włosom wyschnąć w naturalny sposób.

Po rozjaśnianiu warto sięgać po szampony i maski regenerujące zawierające aminokwasy i witaminę E. Warto wprowadzić też do diety produkty bogate w kwasy Omega-3. Sprawdzi się dieta rybna i sałatki z olejami tłoczonymi na zimno. Należy też stosować kosmetyki termochronne na włosy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij