Zabawki dla 3 latka

Niewątpliwie dla 3 latka otaczający go świat jest wyjątkowo ciekawy. Odkrywając stopniowo rzeczy, które do tej pory nie były mu znane, stara się go zrozumieć. Dlatego zabawa w życiu 3 latka powinna odgrywać kluczową rolę.

Dzięki różnego rodzaju grom i zabawom, dziecko rozwija się we właściwym tempie. Staje się coraz bardziej kreatywne, a jego wyobraźnia doświadcza kolejnych bodźców. Dzień po dniu 3 latek zdobywa coraz to nowe umiejętności. Zabawa wypełnia większość jego czasu każdego dnia, więc dobrze jest wykorzystać ten czas do nauki. Idealnym narzędziem do tego będą zabawki edukacyjne dla 3 latków.

Edukacyjne zabawki dla 3 latka

Jednym z najlepszych sposobów na rozwój dziecka jest zakup kreatywnych zabawek dla 3 latka firmy Vilac. Zabawki te w szczególny sposób wpływają na wyobraźnię dziecka, a także pozwalają realizować mu własne pomysły. Na rynku dostępnych jest wiele modeli tychże kreatywnych zabawek, a różnią się od siebie zazwyczaj formą oraz motywem przewodnim oraz liczbą elementów.

Wśród edukacyjnych zabawek dla 3 latków prym wiodą klocki konstrukcyjne. Pomagają one w znacznym stopniu rozwijać u dziecka zdolności manualne. Ponadto stopniowo uczą go koncentracji i logicznego myślenia. Aby dziecko mogło skonstruować budynki, pojazdy oraz przedmioty codziennego użytku, musi poruszyć wyobraźnię przestrzenną. Będzie to od niego wymagało również precyzji, co oczywiście przyniesie mu sporo satysfakcji oraz wiele godzin dobrej zabawy. Wystarczy sobie wyobrazić, jak poczuje się maluch, kiedy uda mu się zbudować dom z klocków. Z pewnością zachęci go to do dalszego działania.

Zaletą klocków edukacyjnych jest to, że można dzięki nim wprowadzić dziecko w barwny świat kolorów, a także rozmaitych kształtów i zwierząt. Ponadto klocki, jako zabawka edukacyjna, przybliży dziecku świat muzyki, liter oraz cyfr. Świetną zabawą dla 3 letniego dziecka jest układanie z klocków prostych słów, a nawet podstawowych wzorów matematycznych. Edukacja przez zabawę to idealne rozwiązanie w przypadku dzieci w wieku 3 lat.

Z pewnością dziecko utrwali sobie o wiele łatwiej zagadnienia wcześniej poznane. Ponadto ma możliwość nauki całkowicie nowych pojęć. Ten sposób zabawy przysporzy najmłodszym sporo przyjemności za sprawą mnogości elementów, atrakcyjnej oprawy oraz nasyconej kolorystyki. Zabawki marki BRIO zapewnią dziecku naukę poprzez zabawę.

Zabawki dla 3 latka – o czym należy pamiętać przy ich wyborze

Wybierając zabawki edukacyjne dla 3 latka, należy zwrócić szczególną uwagę na informacje umieszczone przez producenta na opakowaniu. Najważniejszą informacją, jaka się tam powinna znajdować, jest zalecany wiek dziecka. Jest to bardzo ważne, ponieważ zabawki dla starszych dzieci zawierają małe elementy, które mogą być niebezpieczne dla dzieci w wieku 3 lat. Warto także mieć na uwadze, iż zabawki dla 6 latków mogą być zbyt trudne dla młodszych dzieci.

Zdecydowanie najwłaściwszym wyborem, jeśli chodzi o edukacyjne zabawki dla 3 latków, będą duże klocki, których nasze małe pociechy nie będą w stanie połknąć. Oczywiście warto również bacznie obserwować malucha, czy aby na pewno interesują go klocki. Nie ma sensu kazać mu się nimi bawić przez dłuższy czas, jeśli z uwielbieniem spogląda na zupełnie inne formy zabawy.

Mądre zabawki dla 3 latka

Bardzo ciekawe i mądre zabawki produkuje firma Janod. W swojej ofercie mają dostępne magnetyczne układanki, a także kredki stożkowe i tory gumowe. Ostatnio bardzo popularne są drewniane domki dla lalek. Jeśli zaś chodzi o zabawki prosto z kuchni, to prawdziwą rewelacją są ostatnio drewniane lodziarnie, a także drewniany torcik oraz toster z akcesoriami. Dziewczynki wręcz uwielbiają piękny serwis do herbaty z pozytywką.

Które dziecko nie lubi puzzli? Tym bardziej, jeśli do ułożenia jest obrazek z ulubionej bajki. Janod oferuje puzzle sensoryczne, puzzle Psi Patrol, ulice w mieście ze znakami drogowymi, a także puzzle piankowe do kąpieli.

Przy wyborze zabawek dla 3 latka warto kierować się możliwością zabawy połączonej z nauką.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij