Zalety funkcjonalnego wózka – jak wybrać ten idealny

Zalety funkcjonalnego wózka – jak wybrać ten idealny?

W ciągu pierwszych miesięcy życia dziecka, jednym z najbardziej podstawowych asortymentów, w który muszą się zaopatrzyć wszyscy rodzice, jest wózek. Musi być przede wszystkim odpowiednio dobrany do potrzeb potomka, stylu życia całej rodziny (są bowiem odpowiedniki dla rodziców-biegaczy, dzięki którym mogą zabrać swoje pociechy na spacer, a przy okazji trochę się przebiec), na podróże, przystosowany do wszelkich warunków atmosferycznych, a także musi ułatwiać spacery. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie jak i gdzie wybrać ten idealny model, który spełniłby te wszystkie wymagania? Gdzie znaleźć sklep z dla dzieci, który oferowałby najlepsze wózki dziecięce?

Wózki dla dzieci – rodzaje, na które warto zwrócić uwagę

Wózki dziecięce są różnorakie i tak naprawdę nikt nie powinien mieć problemu z właściwym dobrem. Jednakże czasem pomijane są pewne funkcje, które podczas dłuższego użytkowania okazują się bardzo ważne. Warto zapoznać się więc dokładnie z proponowanymi rodzajami tego typu sprzętów.

Głęboki wózek dla niemowlaka

Pierwszym typem jest wózek głęboki, który świetnie się sprawdza w ciągu pierwszych sześciu, siedmiu lub ośmiu (w zależności od tego w jak szybkim tempie rośnie maluch) miesięcy. W tym czasie dziecko będzie poznawało świat w pozycji leżącej, lecz warto sprawdzić czy kupowany model na pewno posiada wbudowane pasy bezpieczeństwa, a także czy posiada regulowane dno. Dzięki temu, kiedy dziecko już trochę podrośnie i będzie nieco bardziej ciekawe otaczających go rzeczy i natury, będzie można odpowiednio ustawić je w na wpół leżącej pozycji, a w następnych miesiącach nawet siedzącej. Takie wózki dziecięce powinny posiadać minimalnie siedemdziesiąt albo osiemdziesiąt centymetrów długości. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym, ponieważ wtedy dziecko ubierane jest w ciepły i gruby kombinezon, a dodatkowo – przykrywa się je kocem. Natomiast w czasie lata, można zapewnić dziecku odpowiednią wentylację, dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby sprzęt posiadał dodatkowe okno, które można w razie czego odsłonić i „wpuścić” więcej powietrza. Ważnym aspektem jest także sprawdzenie czy sklep z dla niemowląt zaopatrzył swoje produkty w zdejmowaną tapicerkę. Bardzo ułatwia to czyszczenie wózka.

Wózek wielofunkcyjny

To chyba najpopularniejszy typ. Nic z resztą dziwnego. Charakteryzuje się licznymi zaletami, można go wykorzystywać na wiele sposobów. Bardzo często są to połączenia różnych zestawów wózków, dzięki czemu zyskuje się na przykład tak zwane „dwa w jednym” albo nawet „trzy w jednym”. Komplety zawierają zarówno wózki głębokie, jak i spacerowe. To nie tylko ogromne ułatwienie użytkowania, ale także zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy. Jest to bowiem o wiele bardziej korzystne finansowo, niż kupowanie co chwilę nowych rodzajów wózków, ponieważ dziecko z nich wyrosło. Mówi się nawet, że najlepsze wózki dziecięce rosną wraz z nimi. Jest to jak najbardziej prawdą. Wielkość sprzętu oraz długość można swobodnie regulować poprzez ruchomy stelaż. Taki wózek będzie idealnym rozwiązaniem dla dzieci rozpoczynających swoje podróże w pozycji siedzącej. Ciekawą opcją jest możliwość wpięcia stelaża w obie strony, dzięki czemu nasz potomek będzie mógł patrzeć na spacerze albo na nas, albo poznawać świat siedząc przodem do kierunku jazdy. W ten sposób można wozić dzieci do osiągnięcia przez nich wieku dwóch lat, ponieważ potem prawdopodobnie oparcie wózka będzie już za małe dla malucha. Wówczas przydadzą się inne wózki dla dzieci – tak zwane „spacerówki”.

Czy czterokołowiec to jedyne wyjście?

Sklep z dla niemowląt coraz częściej oferuje wózki trójkołowe. To ciekawe i nowoczesne rozwiązanie. Cechują się dużą zwrotnością, a także są stosunkowo lekkie. Co więcej, łatwo można je ulokować w małym mieszkaniu, żeby nie zabierały zbyt wiele miejsca, albo bez problemu spakować do bagażnika. Sklep z dla dzieci proponuje też wózki o trzech kołach, które mają wbudowany hamulec ręczny umieszczony na kierownicy. To świetne rozwiązanie dla biegających rodziców.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij