W ciągu pierwszych miesięcy życia dziecka, jednym z najbardziej podstawowych asortymentów, w który muszą się zaopatrzyć wszyscy rodzice, jest wózek. Musi być przede wszystkim odpowiednio dobrany do potrzeb potomka, stylu życia całej rodziny (są bowiem odpowiedniki dla rodziców-biegaczy, dzięki którym mogą zabrać swoje pociechy na spacer, a przy okazji trochę się przebiec), na podróże, przystosowany do wszelkich warunków atmosferycznych, a także musi ułatwiać spacery. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie jak i gdzie wybrać ten idealny model, który spełniłby te wszystkie wymagania? Gdzie znaleźć sklep z dla dzieci, który oferowałby najlepsze wózki dziecięce?

Wózki dla dzieci – rodzaje, na które warto zwrócić uwagę

Wózki dziecięce są różnorakie i tak naprawdę nikt nie powinien mieć problemu z właściwym dobrem. Jednakże czasem pomijane są pewne funkcje, które podczas dłuższego użytkowania okazują się bardzo ważne. Warto zapoznać się więc dokładnie z proponowanymi rodzajami tego typu sprzętów.

Głęboki wózek dla niemowlaka

Pierwszym typem jest wózek głęboki, który świetnie się sprawdza w ciągu pierwszych sześciu, siedmiu lub ośmiu (w zależności od tego w jak szybkim tempie rośnie maluch) miesięcy. W tym czasie dziecko będzie poznawało świat w pozycji leżącej, lecz warto sprawdzić czy kupowany model na pewno posiada wbudowane pasy bezpieczeństwa, a także czy posiada regulowane dno. Dzięki temu, kiedy dziecko już trochę podrośnie i będzie nieco bardziej ciekawe otaczających go rzeczy i natury, będzie można odpowiednio ustawić je w na wpół leżącej pozycji, a w następnych miesiącach nawet siedzącej. Takie wózki dziecięce powinny posiadać minimalnie siedemdziesiąt albo osiemdziesiąt centymetrów długości. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w okresie zimowym, ponieważ wtedy dziecko ubierane jest w ciepły i gruby kombinezon, a dodatkowo – przykrywa się je kocem. Natomiast w czasie lata, można zapewnić dziecku odpowiednią wentylację, dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby sprzęt posiadał dodatkowe okno, które można w razie czego odsłonić i „wpuścić” więcej powietrza. Ważnym aspektem jest także sprawdzenie czy sklep z dla niemowląt zaopatrzył swoje produkty w zdejmowaną tapicerkę. Bardzo ułatwia to czyszczenie wózka.

Wózek wielofunkcyjny

To chyba najpopularniejszy typ. Nic z resztą dziwnego. Charakteryzuje się licznymi zaletami, można go wykorzystywać na wiele sposobów. Bardzo często są to połączenia różnych zestawów wózków, dzięki czemu zyskuje się na przykład tak zwane „dwa w jednym” albo nawet „trzy w jednym”. Komplety zawierają zarówno wózki głębokie, jak i spacerowe. To nie tylko ogromne ułatwienie użytkowania, ale także zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy. Jest to bowiem o wiele bardziej korzystne finansowo, niż kupowanie co chwilę nowych rodzajów wózków, ponieważ dziecko z nich wyrosło. Mówi się nawet, że najlepsze wózki dziecięce rosną wraz z nimi. Jest to jak najbardziej prawdą. Wielkość sprzętu oraz długość można swobodnie regulować poprzez ruchomy stelaż. Taki wózek będzie idealnym rozwiązaniem dla dzieci rozpoczynających swoje podróże w pozycji siedzącej. Ciekawą opcją jest możliwość wpięcia stelaża w obie strony, dzięki czemu nasz potomek będzie mógł patrzeć na spacerze albo na nas, albo poznawać świat siedząc przodem do kierunku jazdy. W ten sposób można wozić dzieci do osiągnięcia przez nich wieku dwóch lat, ponieważ potem prawdopodobnie oparcie wózka będzie już za małe dla malucha. Wówczas przydadzą się inne wózki dla dzieci – tak zwane „spacerówki”.

Czy czterokołowiec to jedyne wyjście?

Sklep z dla niemowląt coraz częściej oferuje wózki trójkołowe. To ciekawe i nowoczesne rozwiązanie. Cechują się dużą zwrotnością, a także są stosunkowo lekkie. Co więcej, łatwo można je ulokować w małym mieszkaniu, żeby nie zabierały zbyt wiele miejsca, albo bez problemu spakować do bagażnika. Sklep z dla dzieci proponuje też wózki o trzech kołach, które mają wbudowany hamulec ręczny umieszczony na kierownicy. To świetne rozwiązanie dla biegających rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ