Oferta obozów letnich obecnie jest bardzo szeroka

Oferta obozów letnich obecnie jest bardzo szeroka

Wakacje to ulubiony czas wszystkich dzieci. Wyczekiwana przerwa od szkoły, a do tego piękna pogoda. Każdy smyk, a nawet nastolatek marzy o wyjściu na zewnątrz. Rodzice przed wakacjami głowią się, jak zorganizować swojemu dziecku ten czas. Wakacje powinny być wypełnione zabawami oraz aktywnościami. Mało, który rodzic jest w stanie zaplanować i zrealizować swojemu dziecku cały dzień pełen atrakcji, a co dopiero mówić o całych dwóch miesiącach. Idealnym rozwiązaniem są obozy letnie. Trwają one najczęściej od dziesięciu do czternastu dni. Cały ten czas jest tak zagospodarowany, że nie ma mowy o nudzie.

Oferta obozów letnich obecnie jest bardzo szeroka. Dostępne są obozy letnie krajowe oraz zagraniczne, a największym powodzeniem cieszą się obozy letnie w Polsce. W kraju najpopularniejsze obozy letnie odbywają się nad Bałtykiem lub nad jeziorami. Większość obiektów wybieranych przez organizatorów turystyki dziecięcej znajduje się blisko morza lub nawet posiada własną plażę w przypadku tych zlokalizowanych nad jeziorami. Dostępne są również oferty obozów letnich organizowanych w górach. Takich ofert jednak jest mniej. Spowodowane jest to zapewne tym, że większość rodziców preferuje miejsca, w których dzieci będą mogły skorzystać z kąpieliska. W przypadku wyjazdów zagranicznych dostępne są różne kierunki. Popularne kraje to Grecja, Bułgaria, Hiszpania, Włochy, Czarnogóra, Chorwacja, Węgry, Wielka Brytania.

Obozy letnie realizowane w Polsce polecane są każdej grupie wiekowej. Obozy letnie zagraniczne są z kolei bardziej odpowiednie dla młodzieży od trzynastego roku życia.  Niezależnie jednak od miejsca obozu letniego, każdy taki wyjazd dostarcza uczestnikom mnóstwo wrażeń, przygód, nowych doświadczeń i znajomości. Programy często dzielone są na dwie części. Dzieje się tak w przypadku obozów letnich tematycznych. Obozy letnie tematyczne składają się z zajęć kierunkowych (na przykład artystycznych) oraz zajęć rekreacyjnych. Przykładowo na obozach letnich tanecznych pierwsza część dnia poświęcana jest zajęciom tanecznym, a pozostała część dnia to zabawy ogólne, rekreacja, kąpiele w morzu czy wycieczki. Podobnie jest w przypadku innych obozów letnich tematycznych. Na obozie fotograficznym, uczestnicy w pierwszej części dnia mają warsztaty fotograficzne. Na obozie artystycznym realizowane są zajęcia z malarstwa, rysunku i innych. Na obozie żeglarskim uczestnicy uczą się zarówno teorii, jak i praktyki. Pierwsza część dnia skupia się na zajęciach tematycznych. Druga część dnia we wszystkich obozach letnich to ta luźniejsza, czyli rekreacyjna. Podczas zajęć rekreacyjnych realizowane są zabawy integracyjne, wspólne kąpiele, plażowanie, rozgrywki, ogniska, dyskoteki, wyprawy, konkursy i wiele więcej wspólnych aktywności dla wszystkich grup. Obozy letnie tematyczne stają się coraz bardziej popularne, a to dlatego, że wyjazd na taki obóz wiąże się nie tylko z zabawą, ale także nauką. Jednak nie jest ona nieprzyjemna i nudna, ponieważ dzieci uczą się rzeczy, które je interesują. Wszystko co wiąże się z pasją uczestnika jest dla niego niezwykle przydatne i interesujące. Wielu uczestników właśnie na obozach letnich łapie bakcyla i poznaje swoje nowe hobby. To właśnie różnorodność zajęć na obozach letnich sprawia, że obozowicze mogą spróbować wielu aktywności, których wcześniej nawet nie znali. To otwiera każde dziecko oraz nastolatka na nowe doświadczenia. Uczestnicy poprzez obozy letnie nabierają pewności siebie.

Obozy letnie są świetnym lekarstwem na nieśmiałość. Dzieci wyjeżdżają na obozy letnie bez rodziców, a często również bez rodzeństwa czy znajomych. Muszą sobie poradzić w komunikowaniu potrzeb wychowawcy, w pilnowaniu swoich rzeczy czy w tym, aby się samodzielnie ubrać i przygotować do wyjścia czy wycieczki. Oczywiście kadra pomaga najmłodszym, ale i tak każda kolonia to wyzwanie dla dziecięcej samodzielności. W relacjach z rówieśnikami dzieci zaś zdane są tylko na siebie, choć realizowane są zabawy i gry integracyjne, które mają pomóc w przełamaniu barier nieśmiałości i ułatwić dzieciom nawiązanie kontaktów. Z całą pewnością bardzo one pomagają, jednak podczas dnia trwają również inne zajęcia. Uczestnikom, którzy mają największe problemy z integracją, pomaga wykwalifikowana kadra i aktywizuje takie dzieci, by również uczestniczyły w różnych zajęciach i zabawach. To, że dzieci dzielone są na grupy oraz kwaterowane są pod względem wieku, bardzo korzystnie wpływa na relacje. Uczestnicy w tym samym wieku mają podobne zainteresowania, problemy, marzenia, plany. To właśnie sprawia, że świetnie się dogadują i rozumieją. Wiele dzieci na obozach letnich poznaje swoje tak zwane bratnie dusze, które z czasem stają się przyjaciółmi na dobre i złe. Sporo dzieci utrzymuje ze sobą kontakt nawet po obozie. Są również tacy uczestnicy, którzy umawiają się na kolejny obóz letni w tym samym terminie, aby znowu się spotkać z obozową przyjaciółką czy też przyjacielem.

Obozowa przyjaźń to niezwykle cenna pamiątka z obozu letniego. Przy okazji każdy uczy się pracy w grupach oraz sztuki kompromisu. Obozy letnie przynoszą mnóstwo korzyści, stanowiąc przy tym idealne, pełne radości wakacje.  Wyjazd na obóz letni to odskocznia dla każdego dziecka czy też nastolatka. Nowe miejsce, nowi znajomi i opiekunowie to nowe wyzwanie. Obóz letni jest pewnego rodzaju przygodą, podczas której dzieje mnóstwo ciekawych rzeczy. Rodzice nie są w stanie zapewnić dziecku aż tylu atrakcji w tak krótkim czasie. Dlatego warto zaufać doświadczonym organizatorom turystyki dziecięcej. Dla każdego renomowanego organizatora ważne jest przede wszystkim bezpieczeństwo, atrakcyjny program obozu letniego oraz zadowolenie uczestnika. Szczęśliwe i zadowolone dziecko nie będzie mogło się doczekać kolejnego wyjazdu na obóz letni – a to jest najlepszą rekomendacją dobrze zorganizowanych obozów letnich. Tak więc – do wakacji!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij