Rozwijanie sztuki miłosnej – otwórz się na nowe doznania i doświadczenia

Nuda i doświadczenie wciąż tych samych doznań prowadzą do rutyny i zniechęcenia. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób szybko nudzi się tym, co już dobrze zna. W końcu nawet ulubiona potrawa znudzi się, gdy będziesz ją za często jeść. Jak zatem rozpalić pożądanie w związku? W jaki sposób rozwinąć sztukę miłosną, by podkręcić temperaturę w związku? Sprawdź kilka podpowiedzi!

Zacznijcie od komunikacji

Rozmowa o tym, co ważne jest kluczowa w związku. Właściwa, otwarta komunikacja to podstawa zdrowej relacji. Nie ma co się krępować drugiej strony. Nie ma też potrzeby ukrywania swoich potrzeb czy obaw. Szczera rozmowa na temat pragnień seksualnych to pierwszy poważny krok w budowaniu nowych doświadczeń. Pomoże też lepiej zrozumieć siebie, partnera czy partnerkę i otworzy Was na nieznane.

Rozmowom mogą towarzyszyć pieszczoty, które pomogą Wam lepiej się poznać. Niespieszne dotykanie swoich ciał odkryje na nowo wrażliwość ośrodków zmysłowych, pomoże odnaleźć strefy erogenne czy odkryć najlepsze drogi wyzwolenia orgazmu.

Zadbajcie o swoją kondycję fizyczną i psychiczną

Wbrew pozorom nie chodzi wcale o tężyznę, gibkość i kondycję maratończyka. Zadbajcie jednak o swoje ciała. Regularna aktywność fizyczna, racjonalne odżywianie oraz balans między pracą a odpoczynkiem pomogą Wam się wyciszyć i czerpać przyjemność z chwil we dwoje. Pomocne mogą być też techniki oddechowe, medytacja, joga, a nawet taniec, który przecież doskonale rozpala zmysły.

Nauczcie się też wyciszać swoje myśli. Zostawiać pracę w pracy, a zmartwienia poza drzwiami sypialni. Uciążliwie krążące myśli nie pomogą Wam skupić się na odczuwaniu przyjemności. Tylko bycie tu i teraz jest gwarancją udanego zbliżenia – szczególnie u kobiet, u których tak wiele zależy od emocji.

gadżetów erotycznych dla par.jpg

Postawcie na eksperymenty

W rozwijaniu sztuki miłości ważna jest też otwartość na nowości. Zamknięcie się w przekonaniu, że tylko tak, jak do tej pory i tylko w tych samych okolicznościach może doprowadzić do sytuacji, w której jedna ze stron zupełnie odmówi zbliżeń. To z kolei może stać się początkiem końca relacji. Próbujcie więc razem nowych rzeczy. Eksperymentujcie w sypialnie i poza nią.

Zacznijcie od drobnych zmian. Może następnym razem spróbujecie nowej pozycji? Albo zapalicie w sypialni światło? A kiedy odważycie się na wprowadzenie do swojej alkowy odrobiny pikanterii, sięgnijcie po zabawki erotyczne. Mogą to być wibratory dla pań albo dla par, które stymulują narządy płciowe obydwojga. Na początek świetne będą też kulki gejszy. Pomagają ćwiczyć mięśnie dna miednicy, dzięki czemu zwiększają intensywność doznań. Świetne będą też zabawki analne – wibratory do prostaty czy korki analne.

Nie zapominajcie o czułości i poczuciu humoru

Sztuka kochania ma wiele barw. Czasami coś pójdzie nie tak, a czasami po prostu nie da się dokończyć tego, co zaczęliście. Pamiętajcie, że w łóżko nie wszystko musi być na serio. Nie bójcie się porażek i nie spinajcie się za bardzo, że coś nie wyjdzie. Ale też miejcie do siebie samych dystans. Nauczcie się śmiać razem. Pozytywne emocje budują związek i są ważnym elementem udanego życia intymnego.

para-w-lozku (2).jpg

A kiedy przytrafi się nieoczekiwana sytuacja, rozwiążcie ją. Na przykład przedwczesny wytrysk. Leczenie tej przypadłości nie musi być ani kłopotliwe, ani wstydliwe, gdy stawicie temu czoła we dwoje. Pamiętajcie o wzajemnej czułości i poczuciu bezpieczeństwa, a z pewnością Wasze ars amandi rozwinie się w pełni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij