Rowery fitness dla aktywnych kobiet

Wbrew pozorom rowery do codziennej jazdy nie muszą być wcale zwyczajne. Wśród nich wyróżnia się te górskie, szosowe lub trekkingowe, jednak ostatnio zupełnie odmienny rodzaj zyskał największą popularność. Chodzi o rowery fitness, inaczej zwane pojazdami hybrydowymi. To najlepszy sprzęt dla kobiet, które chcą zacząć prowadzić aktywny tryb życia i regularnie ćwiczyć, aby zyskać lepszą sylwetkę, kondycję oraz formę. Czym więc są kolarskie pojazdy fitness i jakie są ich wady oraz zalety?

Moda na rowery fitness

Niegdyś tego typu pojazdy były dość rzadko spotykane. W swojej ofercie miało je wyłącznie kilka firm produkujących rzeczy skierowane do kolarzy. Dziś jednak znacząco się to zmieniło, ponieważ fitness stał się jedną z modniejszych dziedzin. Wykorzystują to oczywiście znane marki, firmy i producenci, którzy chcąc wyjść na przeciw potrzebom klientom, oferują im nietypowe rozwiązania mające ułatwić uprawianie sportów. To właśnie dlatego rower fitness nie jest już rzadko spotykanym pojazdem, więc można go spokojnie znaleźć w stacjonarnych marketach, a także w sklepach internetowych. Każdy może go więc spokojnie kupić i zacząć z niego korzystać.

Budowa rowerów fitness

Oczywiście nawet rowery fitness mogą mieć różne odmiany, a każda firma dostosowuje je do stylu własnej marki. Najczęściej pojazdy przypominają swoim kształtem rowery trekkingowe, czyli crossowe. Z nich wzięły także swój napęd oraz szerokość opon. Do takich rowerów spokojnie można przypiąć bagażnik przedni oraz ten tylni, co zdecydowanie ułatwia jazdę.

Inną grupę będą stanowić rowery treningowe, które przypominają w dużej mierze klasyczne rowery szosowe. Są tak skonstruowane, aby korzystanie z nich było niezwykle wygodne. Ich opony są dość wąskie, dlatego sprawdzają się wyłącznie na miękkim podłożu nie zawierającym zbyt wielu przeszkód. Takie rowery treningowe wyglądają bardzo stylowo i mogą stać się świetnym pojazdem na co dzień, który przy okazji pozwoli na ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Zalety rowerów fitness

Oczywiście jest wielu przeciwników tego typu, unowocześnionych pojazdów, jednak niewątpliwie mają one sporo zalet. Jeśli bowiem kupi się porządne rowery fitness w sklepie rowerzysta.pl, można je później wykorzystać na wiele, różnych sposobów. Po pierwsze, pojazdy doskonale sprawdzą się na szosie. Jeśli będą przy tym przypominać rowery trekkingowe, na pewno poradzą sobie z każdym terenem. Są jednak bardziej uniwersalne, aniżeli pojazdy trekkingowe, dlatego lepiej się od nich sprawdzają. Kolarze mogą przyczepić do nich bagażnik, jeśli zamierzają wybrać się na dłuższą przejażdżkę. W razie potrzeby mogą także zmienić w nich opony na takie z bieżnikiem, by móc poruszać się po lekkim terenie. Tutaj zaletę będzie mieć także niewielka waga pojazdów, dzięki której nie ugrzęzną one w żadnej ziemi, piachu, czy błocie. Sprawdzają się więc w wielu terenach i są niewątpliwie funkcjonalne oraz uniwersalne.

Warto również wspomnieć, że hybryda nie jest oczywiście klasycznym rowerem szosowym i nie przypomina go w 100. procentach. Dzięki temu spokojnie może wyglądać jak rower miejski, co na pewno spodoba się wielu osobom, a w szczególności kobietom. Panie chcą przecież dobrze się prezentować, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdą. Zależy im więc na dobrym wyglądzie nawet wtedy, gdy ćwiczą lub uprawiają kolarstwo. W tym celu mogą więc wybrać dla siebie stylową hybrydę, która łączy w sobie funkcjonalność oraz dobry styl. Na pewno świetnie zaprezentuje się na drodze i przy tym ułatwi jazdę.

Wady rowerów hybrydowych

Oczywiście zalety hybryd znacząco przewyższają ich wady, jednakże na te złe strony rowerów również należy zwrócić uwagę. Jedną z nich może być to, że hybrydy nie są rowerami trekkingowymi, także nie zapewniają aż tak dużego komfortu jazdy. Mają od nich mniejsze i węższe opony, także w niektórych sytuacjach mogą się nie sprawdzać. Będą to sytuacje, w których trzeba będzie pokonać wiele podjazdów, nierówności oraz krawężników. Jednakże jest to jedyna wada takich rowerów, więc mimo wszystko na pewno warto w nie zainwestować.

Jak korzystać z hybryd?

Kobiety, które kupią już dla siebie rowery fitness w sklepie rowerzysta.pl, z pewnością będą chciały je jak najlepiej wykorzystać. Wystarczy więc, że zaczną jak najczęściej wchodzić na swój pojazd i wyruszać z nim na trasę. Jazda na rowerze przynosi wiele korzyści, a jedną z nich jest utrata zbędnych kilogramów. Taki trening będzie składać się bowiem z ćwiczeń aerobowych, a to one najlepiej działają na tkankę tłuszczową. Dodatkowo, sport przyspiesza także pracę układu metabolicznego, także dzięki aktywności można jeszcze szybciej tracić na wadze. Oprócz tego jazda na rowerze idealnie rzeźbi nogi, kształtuje je i buduje, więc stają się one mocniejsze. Nierzadko również do pracy zostają zaangażowane mięśnie całego ciała, tym bardziej, jeśli jeździ się pod górkę lub często zmienia się biegi. Zdecydowanie warto więc przekonać się do kolarstwa i zakupić wcześniej rower fitness, aby w dowolnej chwili zadbać o siebie i swój wygląd.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij