Kuchnie na wymiar kontra gotowe meble – co wybrać?

Kuchnia to serce domu – to prawda znana wszystkim. Z tego też względu z dużą pieczołowitością ludzie podchodzą do urządzania tego pomieszczenia. Ważny jest każdy detal, wszystko po to, żeby wszystkie sprzęty i meble stały na odpowiednim miejscu.

Na pewno najważniejsza decyzja będzie dotyczyła wybory odpowiednich mebli. Czy zakupić gotowy zestaw, czy może zainwestować w meble na zamówienie? To trudna decyzja, dlatego najlepiej dokładnie ją rozważyć i zastanowić się nad pozytywnymi i negatywnymi stronami obu rozwiązań.

Zalety i wady gotowych mebli

Przede wszystkim tym, co przemawia za tego rodzaju umeblowaniem jest czas. Wystarczy wejść do sklepu, wybrać odpowiedni model, a po paru godzinach można już składać meble w domu. Trzeba też przyznać, że większość społeczeństwa preferuje ten rodzaj mebli właśnie z tego powodu. Duże znaczenie ma też to, że najczęściej meble zamawiane na wymiar są nieco droższe od „gotowców”.

Warto zwrócić uwagę na to, że meble gotowe są odpowiednie przede wszystkim dla pomieszczeń, które mają regularne kształty i wymiary. W przeciwnym razie dopasowanie takiego sprzętu może być bardzo frustrujące, a efekt końcowy nie będzie zadowalający. Bywa też tak, że meble nie spełniają oczekiwań nowych nabywców, ponieważ nie potrzebujemy tak dużo szafek, ile jest w zestawie gotowe. Trzeba też przyznać, że takie meble nigdy nie będą tak wyjątkowe, jak te robione na wymiar. Zawsze pozostaną tylko i wyłącznie meblami, które może mieć każdy.

Meble kuchenne na wymiar – możesz mieć to, o czym marzysz

Trzeba jasno przyznać, że jedyną wadą takich mebli jest cena. Dla niektórych jest to czynnik znaczący, pozostałe osoby wiedzą, że na meblach nie powinno się oszczędzać, ponieważ cena świadczy o ich jakości i trwałości. Nieregularne kształty kuchni nie stanowią żadnego problemu, tak samo, jak małe pomieszczenia, które najczęściej spotykane są w blokach starego typu. Ważne jest też to, że meble kuchenne na wymiar mają bardziej indywidualny charakter. Jest bardziej dostosowany do osobowości i wymagań nabywcy. Istnieje możliwość wyboru każdego szczegółu przez uchwyty i klamki, po kolor szafek, materiał, z jakiego wykonany jest blat oraz rozmiar i wielkość szafek. Nabywców ogranicza tylko wyobraźnia, rozmiar kuchni i ewentualnie budżet. Warto też zastanowić się nad wyborem kuchni robionej na zamówienie, ponieważ materiały, jakie są wykorzystywane, są najwyższej jakości. Sam układ mebli też jest dużym pozytywem, ponieważ pomieszczenie może być podzielone na sfery. Jedna może odpowiadać za przygotowywanie posiłku, inna za jego spożywanie, a kolejna za przechowywanie żywności. Ułatwi to funkcjonowanie wszystkim mieszkańcom.
Można tez wybrać styl mebli, do dyspozycji jest wersja klasyczna oraz nowoczesna.

Szafy wnękowe w Nadarzynie

Wybierając styl nowoczesny warto zastanowić się na szafkami wnękowymi. Ostatnimi czasy stały się bardzo modne i nie są już kojarzone tylko z sypialnią, garderobą lub gabinetem. Taki opcja na pewno przyciągnie wzrok wszystkich gości. Jedyny problem, z jakim może się spotkać przyszły nabywca, to znalezienie firmy, która sprzedaje takie szafy. Jednak na przykład firma z Nadarzyna ma duże doświadczenie w tym zakresie. Dlatego warto zastanowić się nad odpowiednim wyborem. Niedoświadczona firma, może oznaczać wydłużony czas lub błędy w wykonaniu. Ponieważ ten zakup wiąże się ze znacznym kosztem, to nie warto ryzykować.

meble kuchenne nadarzyn

Przedstawione zestawienie pozytywnych i negatywnych stron mebli kuchennych robionych na zamówienie oraz gotowych mebli wyraźnie pokazuje, że te pierwsze, choć wiążą się z większym wydatkiem, to zapewniają wyjątkowy styl oraz wysoką jakość. Dzięki temu każdy będzie zadowolony z zainwestowanych pieniędzy, ponieważ będzie się dobrze czuł w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Ważne jest też to, że meble na wymiar można dostosować do nawet najbardziej niewymiarowego wnętrza nie tracąc cennej przestrzeni. Istotną sprawą jest też to, że można spełnić swoje marzenia dotyczące wyglądu kuchni, dzięki temu te pomieszczenie naprawdę staje nie tylko sercem domu, ale również duszą.

2 comments

  1. Renata 28 listopada, 2016 at 08:44 Odpowiedz

    Meble na wymiar nie są aż takie drogie, myślę, że warto w nie zainwestować, bo mają bardzo dobrą jakość. Przynajmniej ja tak miałam korzystając z lindberg meble. No i zaprojektowałam wymarzoną kuchnie 🙂

  2. Renata 28 listopada, 2016 at 08:44 Odpowiedz

    Meble na wymiar nie są aż takie drogie, myślę, że warto w nie zainwestować, bo mają bardzo dobrą jakość. Przynajmniej ja tak miałam korzystając z lindberg meble. No i zaprojektowałam wymarzoną kuchnie 🙂

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij