W ostatnich latach coraz większą popularność w aranżacji wnętrz zdobywa styl skandynawski. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem spokojnej kolorystyki oraz delikatnego wzornictwa na ścianach pomieszczeń mieszkania, ale nie tylko – inspiracje tym stylem można odnaleźć również na meblach czy dodatkach. Z tego względu coraz częściej w sklepach można spotkać meble w kolorze białym, szarym czy też jasnego drewna, a na ścianach królują kolory pastelowe, biele oraz szarości – i to niezależnie od pomieszczenia. Czy w takim przypadku kolorowe meble kuchenne to totalna tandeta czy może wyróżnik od minimalistycznego skandynawskiego podejścia?

Odpowiednie nastawienie

Tak naprawdę wszystko zależy od naszego podejścia i nastawienia do aranżacji wnętrz. Są osoby, które uwielbiają minimalizm i prostotę, więc dla nich kolorowe meble kuchenne będą po prostu tandetą. Są też jednak tacy ludzie, którzy uwielbiają jak wokół nich dużo się dzieje, więc decydują się oni na eksplozję kolorów w swoim mieszkaniu. Powiedzieć jednak należy sobie szczerze – obecnie kolorowe meble kuchenne nie są bardzo popularne i ciężko znaleźć je w asortymencie sklepów meblowych, więc jeśli chcemy zdecydować się na takie meble, to musimy być przygotowani na długie poszukiwania.

Kolorowe meble kuchenne – zalety

Wszystkie rozwiązania mają swoje zalety oraz wady. Do zalet kolorowych mebli kuchennych można zaliczyć to, że są one obecnie nietypowe, a osoby je wykorzystujące są innowacyjne i chodzą własnymi, nieutartymi ścieżkami. Dlaczego? Wchodząc do mieszkania, w którym znajduje się kolorowa kuchnia (to znaczy inna niż w kolorze białym lub szarym) zauważyć można lekkie zdziwienie wśród odwiedzających. Z pewnością nasi goście na pewno zapamiętają, że meble kuchenne w naszym mieszkaniu są na przykład w kolorze ciemnego fioletu. Dzięki temu łatwiej możemy zapaść w pamięć. Jeśli do tego nasza kuchnia jest gustownie urządzona – płytki kuchenne, kolor ścian oraz zastosowane dodatki w kuchni do siebie pasują, to możemy liczyć na to, że wśród znajomych zdobędziemy opinię osoby, która potrafi urządzań wnętrza w nietypowym stylu i będziemy proszeni o udzielanie rad w tym zakresie. Bycie ekspertem jest bardzo przyjemne i z pewnością jest to zaleta zastosowania kolorowych mebli kuchennych.

Kolorowe meble kuchenne – wady

Zastosowanie kolorowych mebli kuchennych ma także wady. Zaliczyć do nich można trudność w dopasowaniu odpowiednich dodatków i elementów wyposażenia kuchni. Przy wyborze mebli na przykład w kolorze żółtym musimy zastanowić się jaki kolor ścian będzie odpowiedni, bo nie każdy będzie w tej sytuacji pasował. Następnie należy dobrze też wybrać płytki podłogowe. Na koniec pozostanie nam dobór w odpowiednim kolorze sprzętu kuchennego oraz dodatków jak na przykład chlebak czy tacka z przyprawami. Decydując się na kolorowe meble kuchenne można bardzo łatwo wprowadzić kicz i tandetę do pomieszczenia poprzez nieumiejętny dobór innych elementów wyposażenia kuchni. Jeśli mamy problem z wyborem kolorów pasujących do naszych kolorowych mebli, to warto poradzić się specjalisty od wyposażenia wnętrz – zrobi to odpowiednio, a wszystkie sprzęty kuchenne oraz kolorystyka ścian i podłóg z wybranym kolorem mebli będą ze sobą współgrać.

O czym należy pamiętać kupując meble kuchenne?

Niezależnie od tego jakie planujemy kupić meble kuchenne – w jakimś kolorze czy też w popularnej bieli lub szarości – należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są meble. Im materiał jest wyższej jakości, tym dłużej będzie spełniał swoją funkcję. Jest to bardzo ważne, bo kuchenne meble wymieniane są raz na kilkanaście lat i byłoby dobrze, gdyby materiał wytrzymał bez uszkodzeń przez cały okres użytkowania. Po drugie warto zwrócić uwagę w jaki sposób czyścić dany materiał, z którego wykonane mają być meble. Jeśli jesteś leniwą panią domu, to nie bierz nawet pod uwagę mebli lakierowanych – widać na nich wszystkie odciski palców i bardzo szybko się brudzą.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPeruka ratunek dla wypadających włosów
Następny artykuł5 powodów, aby mieć matę na dnie basenu
Portal FunFashion.pl to ciekawe artykuły z branży modowej, ale nie tylko! Znajdziecie tu m.in. pomocne porady czy artykuły z tematyki lifestyle. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ