Karboksyterapia – jakimi urządzeniami się ją wykonuje i co warto o niej wiedzieć?

Poznaj karbokysterapię – czym jest ten zabieg?

Karboksyterapia to nic innego, jak wykorzystanie dwutlenku węgla w celach kosmetycznych. Za pomocą specjalistycznych urządzeń, pod skórę wprowadza się dwutlenek węgla, co skutkuje rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz lipolizą.

Rozszerzenie naczyń krwionośnych pozwala na lepsze dotlenienie tkanek, a co za tym idzie – ogólną poprawę wyglądu skóry, znajdującej się na obszarze całego ciała. Lipoliza z kolei to rozpad komórek tłuszczowych, co powoduje rozbijanie złogów tłuszczowych. Ze względu na to, że po iniekcji powstaje stan zapalny, skóra rozpoczyna wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do poprawienia jej kondycji. 

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Podczas zabiegu, za pomocą cienkiego wężyka, pod skórę wprowadzany jest dwutlenek węgla. Całość odbywa się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu do karboksyterapii, który kontroluje ilość oraz temperaturę dwutlenku węgla, który zostanie podany.

Zabieg nie jest bolesny, ale u niektórych pacjentek może pojawić się pewien dyskomfort, związany z uczuciem rozpychania, pojawiającym się w miejscu podawania gazu. W momencie zakończenia zabiegu, dyskomfort zniknie. 

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Wszechstronne działanie dwutlenku węgla sprawia, że lista wskazań do przeprowadzenia karboksyterapii jest dość długa. Można pokusić się o stwierdzenie, że za pomocą odpowiedniej ilości zabiegów, można rozwiązać lub zniwelować praktycznie każdy problemy skórny.

Najlepsze efekty widać jednak w walce z rozstępami, cellulitem i cieniami pod oczami. Poza tymi trzema problemami, zabiegi z wykorzystaniem dwutlenku węgla polecane są również osobom, które zmagają się z:

  • łuszczycą,

  • zwiotczałą skórą,

  • wypadaniem włosów,

  • widocznymi naczynkami,

  • nadmiarem tkanki tłuszczowej,

  • bliznami potrądzikowymi i po zabiegowymi,

  • pierwszymi zmarszczkami

Jak widać, lista problemów, które da się zniwelować za pomocą karboksyterapii jest stosunkowo długa. Jeżeli zmagasz się z którymś z tych problemów, zachęcamy do skontaktowanie się z lekarzem medycyny estetycznej lub pracownikiem salonu kosmetycznego na konsultację. Dzięki rozmowie ze specjalistą dowiesz się, czy poddanie się zabiegowi z wykorzystaniem dwutlenku węgla może pozytywnie wpłynąć na stan twojej skóry.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Idąc na jakikolwiek zabieg, prawdopodobnie zależy ci na tym, żeby efekty były jak najszybciej widoczne i jak najtrwalsze. Niestety, w przypadku karboksyterapii nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak szybko pojawią się efekty.

Dużo zależy od predyspozycji konkretnego organizmu oraz rodzaju problemu, który chcesz rozwiązać. Przyjmuje się jednak, że dla uzyskania najbardziej optymalnych efektów, przeprowadza się 5-10 zabiegów, w odpowiednich odstępach, ustalanych indywidualnie z lekarzem.

Odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami zależą przede wszystkim od tego, na jakim efekcie ci zależy – czy ma to być zniwelowanie cellulitu, cieni pod oczami, czy może pozbycie się zmarszczek.

Jeżeli chodzi o trwałość efektów, to po zakończeniu serii zabiegów, efekty utrzymują się zazwyczaj 6-9 miesięcy. Dla przedłużenia oraz podtrzymania uzyskanych efektów, zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających. Ich ilość oraz częstotliwość powinny zostać ustalone z lekarzem prowadzącym.

Co jeszcze należy wiedzieć na temat karboksyterapii?

Tak samo jak w przypadku innych zabiegów medycznych, również zabiegi z wykorzystaniem dwutlenku węgla, nie mogą być przeprowadzane u wszystkich. Przeciwwskazaniami do poddania się karboksyterapii są m.in:

  • ciąża i okres karmienia piersią,

  • endometrioza,

  • botoks,

  • epilepsja,

  • jaskra,

  • nici liftingujące,

  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych lub przeciwdepresyjnych

Jaki sprzęt jest potrzebny do przeprowadzenia zabiegu karboksyterapii? Sprzęt Carboxytherapy Medika to jedna z lepszych propozycji, dostępnych obecnie na rynku. Urządzenie tej marki posiada certyfikat medyczny klasy IIB, system AFC (automatyczną kontrolę przepływu dwutlenku węgla) oraz możliwość sterowania temperaturą podawanego gazu, co pozwala zmniejszyć dyskomfort związany z podawaniem gazu.

Oprócz samego urządzenia, które odpowiedzialne jest za podaż dwutlenku węgla oraz kontrolowanie jego parametrów, do przeprowadzenia karboksyterapii wykorzystuje się również wężyk (przez który podawany jest gaz) oraz filtr.

Udając się na zabieg, warto upewnić się, że sprzęt, który będzie służył do przeprowadzenia karboksyterapii jest sprzętem najwyższej jakości, posiadającym odpowiednie certyfikaty. (Więcej znajdziesz tutaj: karboksyterapia – urządzenia kosmetyczne Medika).

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij