Jakie klocki wybrać dla 7 latka

Jakie klocki wybrać dla 7 latka?

7 lat to już wiek, w którym dziecko jest w pełni świadome tego co robi i zabawki już nie przynoszą takiego niebezpieczeństwa jak w przypadku młodszych pociech, które mogą nieświadomie połknąć małe elementy i zrobić sobie krzywdę.

Zabawki dla tych nieco starszych dzieci, szczególnie klocki lego i najciekawsze zestawy jak lego city pociąg, lego policja wodna czy ogólnie biorąc pod uwagę wszystkie zestawy lego city, które ostatnimi czasy cieszą się ogromną popularnością, są dużo bardziej atrakcyjne i powstają z nich dużo ciekawsze budowle i konstrukcje niż z klocków większych, które są przeznaczone dla osób młodszych.

lego city pociąg

Co wybrać?

Klocki to bardzo kreatywna zabawka dla dzieci i na pewno warto ją wybierać. Wiek 7 lat jest idealny do pobudzania kreatywności, logicznego myślenia i rozwiązywania problemów a właśnie klocki lego się do tego idealnie nadają. Dziecko może poznawać najprostsze prawa fizyki, obserwować co będzie stało, a co się przewróci. Może także poznawać nowe kształty, wymyślać nowe rzeczy, kreować nowe urządzenia i budować swoje wymarzone miejsca, budowle z klocków. Dziecko przy klockach może spędzić długie godziny, szczególnie, że dzisiaj producenci klocków dają nam tak rozmaite zestawy, że samemu można zbudować praktycznie całe miasto.

Lego city

Kolekcja lego city jest ostatnio bardzo popularna i wchodzą w nie takie budowle jak szpital, straż pożarna, policja, lotnisko, sieci autostrad, parkingi i całe mnóstwo innych rzeczy. Co najlepsze, to fakt, że jeśli kupimy wszystko oryginalne od firmy lego, to można zestawy łączyć. Dzięki temu powstają naprawdę okazałe budynki i całe miasta. Do tego od niedawna możemy kupić samochody oryginalnych marek do zbudowania, pojazdy strażackie i inne ciekawe rzeczy jak bolid formuły 1. To wszystko ogromnie zwiększa atrakcyjność takich zestawów i sprawia, że dzieci w wieku wczesnoszkolnym naprawdę uwielbiają tego typu zabawki. Są one niezwykle atrakcyjne, a co ważne przez zabawę uczą wielu cennych umiejętności – kreatywności, zdolności logicznego myślenia, wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do swoich celów. Dzięki zwykłym klockom można zobaczyć, czy dziecko jest wytrwałe i dąży do końca zadania, czy poddaje się przed końcem i nie ma ochoty na wytrwałą pracę do końca. Dlatego w takie zabawki, które dużo wnoszą w naukę i rozwój naszych dzieci, po prostu warto jest inwestować.

Gdzie kupić takie zestawy?

Przy kupnie należy zwrócić uwagę na oryginalność produktów, niska cena też nie powinna zwracać zbytnio naszej uwagi, bo najtańsze klocki lego wcale nie muszą być oryginalnym produktem, a właśnie chińską podróbką. O ile dziecko bawiąc się nie zauważy zbytniej różnicy, o tyle w przypadku chęci połączenia zestawów może okazać się, że system łączenia klocków jest w obu przypadkach zupełnie inny i klocki po prostu nie będą do siebie pasować. Dlatego inwestując w takie zestawy warto jest zamówić je z internetu z oficjalnych stron albo firmy lego, albo najlepszych sklepów z zabawkami. Jeśli jednak nie wiemy co dokładnie chcemy zakupić, warto wtedy jest wybrać się do sklepów stacjonarnych. W Polsce istnieje wiele renomowanych sieci sklepów z zabawkami, dlatego w większym mieście nie będzie żadnego problemu aby takowy znaleźć. Wtedy możemy poprosić o pomoc i poradę pracowników sklepu, którzy znają się na rzeczy i doradzą nam najlepszy wybór. Ceny w takich sklepach są zazwyczaj trochę wyższe, ponieważ sieci nakładają na produkty jeszcze swoją marżę, ale można wybrać produkt w sklepie i zakupić go potem przez internet. Chyba, że oczywiście spieszy się nam i jesteśmy już na zakupach więc z wygody wtedy lepiej kupić bezpośrednio w sklepie. Możemy wtedy dowiedzieć się więcej o gwarancji czy o innych ciekawych rzeczach a różnica w cenach też aż tak ogromna nie jest, ponieważ przy kupnie klocków lego ze sklepu internetowego dochodzi koszt przesyłki a poza tym dość długo czasami trzeba na przesyłkę czekać. Dlatego też sklep z klockami lego w formie stacjonarnej może okazać się dużo lepszym wyborem, chyba, że wiemy czego chcemy i kilkoma kliknięciami zamówimy towar do domu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij