Jaki mamy wybór wśród ram do luster?

Trudno wyobrazić sobie dom bez luster, a lustra bez ram. Zwykle mamy w domu co najmniej kilka luster. Mamy wiele małych luster, które pomagają podczas malowania, jak i dużych, które pozwalają przeglądnąć się nam przed wyjściem z domu.

Artykuł powstał we współpracy z serwisem Enyoart

Jeśli chodzi o te duże lustra, warto zastanowić się, jakie ramy są dziś najmodniejsze. Nie bez znaczenia jest również to, jakie ramy najlepiej będą pasowały do naszego domu. Czasem wcale nie te najmodniejsze są bowiem najlepszym wyborem.

Złote ramy do luster

Niewątpliwie, szczególnie kiedy wybieramy lustra do salonu, decydujemy się często na te ze złotymi ramami. Niestety, nie zawsze jest to dobry pomysł. Często ludzie wybierają złote ramy, gdyż bardzo im się one podobają. Nie myślą oni jednak zupełnie o tym, jak te złote ramy będą wyglądały na tle wystroju naszego salonu.

Czasami, złote ramy jak najbardziej pasują do naszego wystroju. Jednakże, tak na prawdę ma to miejsce bardzo rzadko. W gruncie rzeczy, złoto pasuje tylko wtedy, gdy pokój jest starodawny. Złoto jest bowiem bardzo eleganckie i po prostu nie pasuje do surowego nowoczesnego mieszkania w kolorze czerni i bieli.

Ponadto, złote ramy często są dodatkowo ozdabiane, co sprawia, że wyglądają one jeszcze bardziej starodawnie. Tak więc jeśli wybieramy lustra do pokoju i decydujemy się na złote ramy, lepiej jeszcze raz dobrze się nad tym zastanówmy.

Lustra do salonu z ramami w stylu antycznym

Jak się okazuje, są też takie lustra do pokoju, które wyposażone są w typowe antyczne ramy. Jeśli chodzi o te lustra, to już na pewno nie możemy pod żadnym pozorem wstawiać ich do nowoczesnych pokoi. Ażeby tego typu lustro, z taką ramą, pasowało do danego pomieszczenia, musi być ono całe urządzone właśnie w stylu antycznym. W przeciwnym wypadku, lepiej zrezygnować z takiej ramy, gdyż kupno jej będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto, pomimo, że rama ta sama w sobie jest piękna.

Srebrne ramy – dobre w każdym pomieszczeniu

Jak się okazuje, najbardziej uniwersalnym kolorem ram jest srebro. Generalnie ,srebro to bardzo uniwersalny kolor, który właściwie do wszystkiego pasuje. Weźmy na przykład srebrną biżuterię. Niewątpliwie, srebrna biżuteria pasuje właściwie do każdego rodzaju kreacji. Co natomiast ze złotą biżuterią? Ta pasuje niewątpliwie tylko do bardzo eleganckich kreacji.

Podobnie jest, jeśli chodzi o lustra do pokoju i ich ramy. Te srebrne sprawdzają się świetnie w nowoczesnych pokojach, jak i w tych w stylu vintage. Złote natomiast, tylko w tych drugich.

Nowoczesny pokój, nowoczesna rama

Jeśli natomiast chcemy mieć typowo nowoczesne ramy w lustrach, to bez dwóch zdań powinniśmy zdecydować się na te w kolorze bieli. Nie ma wątpliwości co do tego, że jest to dziś najpopularniejszy kolor, jeśli chodzi o meble, i w ogóle cały wystrój nowoczesnych mieszkań i domów.

W modzie jest również czerń, dlatego ostatecznie na nią też się możemy zdecydować, jeśli chodzi o ramy do lustra. Tym nie mniej, biel wydaje się bardziej odpowiednia, gdyż czarne ramy mogą sprawić, że pomieszczenie stanie się nieco ponure, a tego przecież raczej nikt nie chce.

Warto mieć na uwadze to, że lustra w domu nie muszą być jednakowe. Z tego też względu, jeśli decydujemy się na któryś konkretny kolor ram, to nie znaczy wcale, że lustra w innych częściach mieszkania nie mogą mieć ram w innym kolorze. Lustra do salonu mogą być bowiem zupełnie inne niż lustra do pokoju dziecięcego, czy też do sypialni. Zawsze jednak lustra i ich ramy powinny być odpowiednio dopasowane do koloru ścian, mebli, oraz ogólnego stylu jaki panuje w danym pomieszczeniu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij