Jaki grill ogrodowy wybrać

Jaki grill ogrodowy wybrać?

Smażenie żywności na ruszcie nad źródłem ciepła to od tysięcy lat jeden z najpopularniejszych sposobów przyrządzania potraw. Trzymanie mięsa nad ogniem było prawdopodobnie pierwszą metodą termicznego przetwarzania żywności. Choć nie używano wtedy urządzenia zwanego grillem, nie ulega wątpliwości, że było to właśnie grillowanie. Dziś grillowanie to nie tylko metoda przygotowywania jedzenia, ale także sposób spędzania wolnego czasu. Jaki grill ogrodowy zatem wybrać, aby cieszyć się pysznym smakiem jedzenia oraz miło spędzonymi chwilami w gronie najbliższych?

Grill w ogrodzie: rodzaje

Grill do ogrodu powinniśmy dobrać uwzględniając swoje potrzeby. Różnią się one ceną oraz budową. Jedne łatwiej czyścić, inne łatwiej przenosić. O tym wszystkim (i nie tylko ) przeczytacie poniżej.

Grill węglowy

To najbardziej rozpowszechniony i najstarszy rodzaj grilla. Jest to również najtańszy wariant – ceny grilli węglowych rozpoczynają się już od kilkunastu złotych. Dużą zaletą grilli węglowych jest łatwość ich przenoszenia oraz to, że możemy je rozpalić praktycznie wszędzie – potrzebujemy do tego jedynie węgla i zapałek. Wadą z kolei jest fakt, że grille te przysparzają sporo trudności w czyszczeniu oraz długo się rozpalają.

Grill gazowy

Rozpalenie takiego grilla jest zdecydowanie łatwiejsze – wystarczy podpalić gazowy palnik. Nie trzeba pilnować ognia, od grilla można spokojnie odejść i wrócić, gdy jedzenie będzie gotowe. Grille gazowe zasilane są butlami gazowymi zawierającymi zazwyczaj propan lub gaz ziemny. Łatwo się je czyści, a potrawy przygotowywane za ich pomocą uważa się za zdrowsze, niż te przyrządzane na ich węglowych odpowiednikach.

Barbecue picnic

Grill elektryczny

Grille elektryczne zajmują zazwyczaj mało miejsca, a ich obsługa i utrzymanie jest równie prosta, jak tych gazowych. Aby rozpocząć smażenie, wystarczy podłączyć grill do zasilania. Jeśli korzystamy z takiego rodzaju grilla na zewnątrz, warto zaopatrzyć się w przedłużacz ogrodowy.

Grill przenośny czy stacjonarny?

Grille stacjonarne zajmują zazwyczaj więcej miejsca, są więc dobrym rozwiązaniem dla dużych ogrodów. W przypadku małych ogrodów lepiej sprawdzą się grille przenośne. Te przenośne to świetna inwestycja dla miłośników podróży i wycieczek. Taki grill można zawsze zabrać ze sobą, nie zajmuje on dużo miejsca, a smak własnoręcznie przyrządzonych mięs, ryb czy warzyw cieszy tak samo w każdym miejscu na kuli ziemskiej.

A może patelnia grillowa?

Do miłośników grillowania, którzy nie mogą cieszyć się komfortem posiadania własnego ogrodu, na ratunek przybywają patelnie grillowe. Pozwalają one uzyskać taki sam smak i wygląd potraw, jak tych przygotowywanych na tradycyjnym grillu, w zaciszu własnej kuchni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij