Jak wybrać odpowiedni czajnik do twojego domu

Jak wybrać odpowiedni czajnik do twojego domu?

Dopasowanie odpowiedniego czajnika do naszej kuchni, kuchenki, a zarazem potrzeb rodziny odgrywa bardzo istotne znaczenie. Warto więc poznać najlepsze czajniki klasyczne, emaliowane i elektryczne. I przekonać się o ich jak zakupić odpowiedni czajnik i jakie właściwości czajników są najważniejsze. Okazuje się, że większość z nich jest już przystosowana do kuchenek gazowych, elektrycznych, indukcyjnych i halogenowych. Producenci o to zadbali, aby spełnić oczekiwania swoich klientów. Ale, jak wybrać ten odpowiedni czajnik? Przekonajmy się!

Jak zakupić odpowiedni czajnik?

1. Jaka pojemność czajnika?

Aby czajnik był odpowiedni, musi być dostosowany do Twoich potrzeb. Jeśli będzie z niego korzystać tylko 1-2 osoby, to nie ma potrzeby zamawiania dużego czajnika. O wiele lepiej będzie zamówić mniejszy, w którym to przygotowywanie wody okaże się o wiele szybsze. Dla 4-5 osób najlepszym rozwiązaniem okaże się popularny czajnik o pojemności około 2 litrów. Gdy dobierzemy odpowiednią pojemność takiego czajnika, to szybkie zagotowanie wody dla wszystkich członków rodziny, za pierwszym razem, zawsze będzie możliwe.

2. Sprawdź czy pasuje do Twojej kuchenki

Aby wybrać odpowiedni czajnik, musimy dokładnie ocenić czy pasuje do naszej kuchenki. Możliwe, że posiadamy kuchenkę gazową, elektryczną, indykcję czy jeszcze inną. Gdy przeglądamy czajniki w https://europ24.pl/czajniki i już pewien z nich szczególnie się nam spodobał, sprawdźmy czy będziemy mogli z niego korzystać.

3. Wybierz rodzaj czajnika

 • Czajnik indukcyjny – coraz częściej w domach i mieszkaniach stosowane są kuchenki indukcyjne. Wynika to z ich bezpieczeństwa, energooszczędności i wysokiej skuteczności działania. Taka indukcja prezentuje również znacznie lepiej pod względem wyglądu. Dodatkowo jej czyszczenie okazuje się o wiele prostsze. I właśnie do niej można dopasować czajniki indukcyjne – zarówno klasyczne i emaliowane – które będą w stanie przygotować wodę w przeciągu kilku minut.
 • Czajnik emaliowany – alternatywą dla czajnika elektrycznego są tanie i pięknie prezentujące się czajniki emaliowane. Zajmują mało miejsca na kuchence, a dodatkowo posiadają równe dno, więc pasują do wielu rodzajów kuchenek.Jak wybrać odpowiedni czajnik do twojego domu 2
 • Czajnik klasyczny stalowy – czajniki na indukcję ze stali nierdzewnej cechują się wysoką jakością materiału, płaskim dnem i możliwością przyciągania magnezu. Dostępne są w atrakcyjnej cenie, a ich czyszczenie (odkamienianie) odbywa się dość szybko za pomocą octu bądź kwasku cytrynowego.Jak wybrać odpowiedni czajnik do twojego domu 3
 • Czajnik elektryczny – nie szkoda Ci trochę prądu, a zależy Ci na bardzo szybkim zagotowaniu wody do przygotowania kawy czy herbaty? Jeśli tak, to zdecyduj się na czajniki elektryczne, które gwarantują te możliwości. Pochodzą one od znanych producentów, których urządzenia są cenione już od wielu lat. Są naprawdę wytrzymałe, prezentują się ciekawie, więc również i w Twojej kuchni będą mogły wyglądać naprawdę dobrze.

Jakie najważniejsze właściwości czajników?

 • kształt – odpowiedni kształt ma wpływ na to, w jakiej kuchence może zostać wykorzystany czajnik. Na przykład płyty indukcyjne wymagają czajników posiadających płaskie dno, które dobrze styka się z pole grzewczym.
 • grubość – im grubsze dno czajnika, tym posiada okazuje się wyższej jakości. Dzięki temu ich użytkowanie staje się na możliwe na znacznie dłużej. Kiedy więc przeglądamy poszczególne oferty czajników rożnych producentów, również i tym parametrom dokładnie się przyjrzyjmy.
 • uchwyty – najlepiej, aby były dobrze wykonane i nie nagrzewały się, dzięki czemu nigdy my i inni nie będą narażeni na poparzenia.
 • gwizdek – dzięki niemu zawsze słyszymy o tym, że woda już się zagotowała. A może się to okazać przydatne w wielu sytuacjach. Czajnik z gwizdkiem to dobre wyposażenie każdej kuchni.
 • wykonanie – powinno być solidne, dokładne, dzięki czemu wygląd i jakość działania takiego czajnika jest niezawodna przez wiele lat.
 • wygląd – do dyspozycji mamy polskie i zagraniczne czajniki w różnych stylach – minimalistyczne, nowoczesne, retro i wiele innych.

  Jak wybrać odpowiedni czajnik do twojego domu 4

Poznaliśmy różne właściwości i wskazówki na temat wyboru czajnika do naszej kuchni.
Zachęcamy do zapoznania się z czajnikami klasycznymi, czajnikami z gwizdkiem, czajnikami indukcyjnymi i emaliowanymi w https://europ24.pl. Na pewno spełnią Państwa oczekiwania!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij