Jak wybrać dobrą karmę dla psa

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Każdy właściciel psa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zdrowie swojego pupila. W takich sytuacjach oczywiste jest, że należy go nie tylko systematycznie odrobaczać, ale również pamiętać o corocznych szczepieniach i regularnym sprawdzaniu, czy aby nie ma kleszczy i innych pasożytów. Trzeba także pamiętać, iż tak jak w naszym przypadku, tak i pies może cierpieć z powodu różnych chorób i dolegliwości. W ich przypadku ogromne znaczenie ma codzienna dieta psa, a jej odpowiednie ułożenie nie należy często do prostych kwestii. Na co należy zatem zwrócić uwagę, wybierając dobry i zdrowy pokarm dla swojego czworonoga?

Jakie rodzaje karmy możemy podawać psu?

Aby odpowiednio dobrać dietę dla swojego pupila należy pamiętać, że powinna się ona składać w zdecydowanej większości z mięsa. Jest ono niezbędne, do prawidłowego funkcjonowania i zdrowia każdego psa. Na rynku dostępna jest ogromna ilość różnego rodzaju karm jak w sklepie zoologicznym TwojPieszczoch.pl, które różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem. Rodzaje takiej diety i karmy możemy podzielić na kilka grup:

  • Karma wilgotna -najczęściej dostępna w formie wygodnych puszek.
  • Karma sucha – można ją kupić już w małych opakowaniach, a nawet w kilkunastokilowych paczkach. W sklepach zoologicznych dostępna jest także na wagę.
  • Karma półwilgotna – jest rodzajem karmy suchej, jednak zawiera w składzie więcej wody, przez co jest łatwiejsza do pogryzienia.
  • Dieta oparta na surowym mięsie.

Najczęściej wybieraną karmą jest ta w suchej formie. Taka karma dla psa jest nie tylko łatwiejsza do przechowywania, ale również zawiera wszystkie najpotrzebniejsze składniki mineralne, które powinniśmy dostarczać psu. Jeżeli zwierzę nie ma problemów z zębami, to taka dieta będzie dla niego jak najbardziej odpowiednia. Poza tym nie zawiera w sobie praktycznie wody, więc nie jest niepotrzebnie zwiększana jej objętość.

Jeżeli więc chcemy zadbać o codzienne zdrowie i kondycję psa, powinniśmy zwracać uwagę, na skład karmy, którą kupujemy. Dobra karma dla psa powinna mieć w swoim składzie w zdecydowanej większości składniki pochodzenia zwierzęcego. Wiele psów nie toleruje także zbóż, które są niestety częstym składnikiem wszystkich karm. Dobrze jest zatem zwrócić na to uwagę podczas kupowania i wybierać taką, które jest bezzbożowa. Unikniemy często dzięki temu reakcji alergicznych.

Wybierając dietę dla swojego czworonoga pamiętajmy także o tym, że ma ona przede wszystkim mu smakować. W końcu co nam przyjdzie nawet po najlepszej karmie, skoro nie będzie ona przez psa tolerowana.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij