Jak często wykonywać peeling twarzy i ciała

Jak często wykonywać peeling twarzy i ciała?

Każdy raz na jakiś czas mierzy się z łuszczącą się skórą. Obumieranie naskórka, jak to się fachowo nazywa, jest bowiem jednym z wielu naturalnych procesów, które zachodzą w ludzkim organizmie. Odbywa się to mniej więcej co miesiąc. Kiedy powinniśmy zatem wykonywać peeling twarzy i ciała?

W celu przyspieszenia i wspomożenia złuszczania się skóry stosuje się peelingi, takie jak na przykład oferowany przez firmę L’Oreal peeling do twarzy.

Włączenie tego typu kosmetyku do swojej pielęgnacji niesie ze sobą sporo korzyści. Peeling, poza tym, że pomaga usunąć martwy naskórek i oczyszcza powierzchnię ciała, poprawia także wchłanianie substancji odżywczych i minerałów z kosmetyków. Pomaga rozjaśnić skórę i wyrównać jej koloryt. Odblokowuje pory, zapobiegając powstawaniu zaskórników. Regularne korzystanie z peelingu pobudza mikrokrążenie i opóźnia procesy starzenia się skóry. Lista korzyści, które niesie ze sobą używanie peelingu, jest długa. Pytanie, jak często powinno się używać tego typu kosmetyku?

Jak często robić peeling?

Zdania w tej kwestii są podzielone. Producenci kosmetyków z reguły zalecają wykonywanie go dwu- lub trzykrotnie w ciągu tygodnia, na przykład znajdujący się w ofercie L’Oreal peeling do twarzy powinno się używać trzy razy w tygodniu. Faktem jest jednak, że bardzo duże znaczenie przy wykorzystywaniu tego typu kosmetyków ma kondycja skóry. Ta grubsza lepiej znosi peelingi, w związku z tym niektórzy zachęcają do używania ich nawet codziennie. Z kolei skóra wrażliwa, naczynkowa, może źle znosić zbyt częste traktowanie jej peelingiem, co za tym idzie, powinien być to zabieg wykonywany niezbyt często.

L’Oreal peeling do twarzy – co w nim takiego jest?

Ten znajdujący się w ofercie znanej paryskie marki kosmetyków peeling należy do typu scrub (a konkretnie nawet, jak nazwa wskazuje, sugar scrubs). Oznacza to, że substancją ścierającą w tym przypadku są kryształki cukru. Oferowany przez L’Oreal peeling do twarzy bazuje na trzech cukrach: białym, jasnym i brązowym. Dostępny jest w trzech wersjach: oczyszczającej, z nasionami kiwi, olejkami eterycznymi z mięty i trawy cytrynowej, rozświetlającej, z olejami z pestek winogron i monoi oraz proszkiem acai, a także odżywczej z masłem kakaowym, olejem kokosowym i ziarnami kakaowca. Składniki, które ma ten oferowany przez L’Oreal peeling do twarzy, są całkowicie pochodzenia naturalnego.

Częstotliwość wykonywania peelingu, jak zostało już powiedziane, zależy od typu skóry. Peeling ciała można wykonywać rzadziej, by nadmiernie jej nie podrażnić. Ponadto należy pamiętać, że istnieją także przeciwwskazania do używania tego typu kosmetyków. Wszelkie stany zapalne skóry, choroby bakteryjne, wirusowe, grzybicze, podrażnienia, wysypki, skaleczenia czy obtarcia to powody, by odstawić na jakiś czas peeling.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij