3 powodów, dla których ramki passe partout sprawdzą się w dziecięcym pokoju

Urządzanie dziecięcego pokoju wcale nie jest łatwe. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Dlatego koniecznie trzeba wybierać bezpieczne meble bez ostrych krawędzi. Ważne są również materiały, które powinny być ekologiczne. Jednak czym jest pokój dziecka bez ozdób. To właśnie dodatki zapewniają mu przytulny charakter. Obecnie absolutnym must have są ramki do zdjęć passe partout, które można również inaczej wykorzystać. Zatem warto poznać 3 powody dlaczego ramki passe-partout sprawdzą się w dziecięcym pokoju.

Passe partout – kilku słów o historii

Passe partout pochodzi z języka francuskiego. Właśnie w tym kraju narodziło się to pojęcie. Określa ono ramkę z wycięciem. Stanowi swoistą ochronę zdjęć, czy też obrazów. Choć to także dekoracja sama w sobie. Tutaj na uwagę zasługuje sam proces produkcji. Wykorzystywane są najnowocześniejsze maszyny, dzięki temu passe-partout są wykonane bardzo dokładnie. Warto je wykorzystać podczas urządzania dziecięcego pokoju. Zatem czy można nie zdecydować się na dekorację, która wywodzi się z Francji, czyli kraju mody i elegancji?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Pokój dziecka musi być przede wszystkim bezpieczny. Tutaj nie można polemizować. Dlatego, gdy już wybraliśmy odpowiednie meble pomalowane ekologiczną farbą, to musimy pomyśleć o dodatkach. Właśnie wtedy możemy stanąć przed dużym dylematem, jakie ozdoby wybrać? Niewątpliwie świetnie sprawdzą się ramki passe-partout. Przede wszystkim koniecznie należy zwrócić uwagę na materiał. Jest to wysokiej jakości karton papierowy. Dzięki temu nie uczula, a jednocześnie jest w pełni ekologiczny. To najlepszy wybór. Warto więc zrezygnować z wszelakich plastikowych dekoracji, które nie spełniają często jakichkolwiek atestów bezpieczeństwa i w realny sposób mogą zaszkodzić. Warto poruszyć tutaj jeszcze jeden aspekt dotyczący właśnie bezpieczeństwa. Otóż dzieci lubią wkładać różne rzeczy do ust. Wystarczy tylko chwila nieuwagi rodziców. Na szczęście decydując się na ramki do zdjęć passe partout nie trzeba obawiać się zdrowotnych konsekwencji, gdyż wszystkie ramki są zrobione z z kartonu bezkwasowego.

Po drugie – dekoracja pokoju

Ramki passe partout doskonale udekorują każdy pokój dziecięcy. Dostępne są w wielu różnych wzorach, ale i formatach. Dzięki temu można w nich umieścić zdjęcia różnej wielkości. Tutaj również świetną ozdobę stanowią grube ramy passe partout, które dodają nieco bardziej eleganckiego charakteru. W ramkach passe-partout możemy umieścić wyjątkowe rodzinne zdjęcia np. z sesji noworodkowej. Gdy dziecko staje się coraz starsze rozpoczyna tworzenie swoich „dzieł artystycznych”. Niewątpliwie rysunki dziecka sprawiają przyjemność rodzicom. Zatem warto je umieścić w ramkach passe partout. Dzięki temu można zatrzymać wiele magicznych chwil. Dziecko w wieku szkolnym może brać udział w wielu konkursach, zatem warto wyeksponować jego dyplomy, umieszczając je właśnie w tych ramkach. Również rodzice mogą zachęcać dziecko to dekorowania swojego pokoju. Dzieci mogą umieszczać w ramkach swoje wysuszone rośliny, a także samodzielnie ozdabiać ramki passe partout.

Po trzecie – tanio i oszczędnie

Jak wiadomo, często rodzice urządzając pokój dziecka wydają duże pieniądze na meble, przez to budżet na dekoracje mają bardzo mały. Warto zatem zastanowić się, czym jest pokój dziecięcy, jeżeli nie ma w nim ozdób? Dzieci kochają kolory. Mogą one relaksować, ale również uspokajać. Zatem ozdobić pokój po prostu trzeba. Na szczęście można wykorzystać ramki do zdjęć passe partout. Są naprawdę tanie. Pomimo swojego niepozornego wyglądu stanowią świetną dekorację. Dzieci mają również zdolności „niszczycielskie”. Ale nie trzeba się przejmować, gdyż nawet jak zepsują ramkę passe-partout to zawsze możemy po prostu zakupić nową, a nasz budżet na tym absolutnie nie ucierpi.

Ramki passe partout stanowią doskonałą dekorację każdego pokoju dziecięcego. Świetnie wpisują się w każdy rodzaj aranżacji. Do pokoju dziecięcego urządzonego w oparciu o filozofię hygge warto wybrać ramki passe partout w kolorze białym. Z kolei dziewczynkom spodobają się ramki różowe, a chłopcom np. niebieskie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij