Żel do przedłużania paznokci – wszystko, co musisz wiedzieć!

Czym jest żel do przedłużania paznokci i jak należy z niego korzystać? Kto powinien skorzystać z tej metody? Zapraszamy do lektury!

Żel do przedłużania paznokci – co to takiego?

Manicure żelowy to bardzo często wybierany przez panie sposób stylizacji paznokci. Nie jest tajemnicą, że technika ta nie tylko jest dość prosta do wykonania, ale przede wszystkim zapewnia znakomity efekt wizualny oraz trwałość. Metoda żelowa pozwala na uzyskanie zjawiskowego koloru oraz przedłużenie paznokci. To znakomita informacja dla pań, które mają problemy z zapuszczeniem paznokci lub z innych powodów nie mogą sobie pozwolić na długie paznokcie każdego dnia. Trudności z zapuszczeniem paznokci mogą wynikać np. z kruchości paznokci lub charakteru wykonywanej pracy. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest po prostu żel do przedłużania paznokci. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Na czym polega przedłużanie paznokci za pomocą żelu?

Istotą tej techniki jest po prostu przedłużenie naturalnej płytki żelem przy użyciu specjalnego szablonu. Zwykle ma on postać małej naklejki z podziałką milimetrową. Szablon należy umieścić tuż pod paznokciem i przymocować, dzięki podziałce wiesz natomiast, na jakiej długości należy rozprowadzić żel. Przedłużenie paznokci żelem przedstawiamy poniżej krok po kroku:

  • Najpierw przygotuj odpowiednio płytkę. W tym celu musisz opiłować paznokieć, zmatowić jego powierzchnię i usunąć skórki.
  • Następnie odtłuść płytkę paznokcia za pomocą primera.
  • W tym momencie możesz nałożyć pierwszą warstwę żelu, a następnie utwardzić ją za pomocą lampy do paznokci.
  • Potem możesz przejść do nadawania paznokciom oczekiwanej długości. Najpierw przymocuj odpowiednio szablon, następnie nakładaj żel w taki sposób, aby mieć na uwadze również naturalny przebieg paznokcia.
  • Kolejny etap to nadanie przedłużonym paznokciom stosownego kształtu. Gęsty żel należy nałożyć na płytkę paznokcia i kształtować go za pomocą formy. Oczywiście potem każdy przedłużony paznokieć należy utwardzić w lampie.
  • Teraz pora na nałożenie żelu budującego, po czym ponownie całość należy utwardzić lampą do paznokci.
  • Skorzystaj z frezarki do paznokci, aby opiłować jego powierzchnię i nadać swoim paznokciom perfekcyjny kształt.
  • Teraz możesz wybrać kolor oraz inne zdobienia, które mają znaleźć się na Twoich paznokciach. Całość pokryj topem oraz oczywiście skorzystaj z lampy.
  • Na koniec ponownie odtłuść całą powierzchnię i nałóż nawilżającą oliwkę do skórek.

Komu polecane jest przedłużanie paznokci za pomocą żelu?

To z pewnością świetny pomysł dla wszystkich pań, które mają problemy z samodzielnym zapuszczeniem paznokci – wspomniano o tym zresztą już wcześniej. Żel do przedłużania paznokci pozwoli Ci na uzyskanie bardzo estetycznego i trwałego efektu – spróbuj już teraz, aby móc pochwalić się pięknymi i długimi paznokciami przy każdej okazji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij