Niezawodne, sprawdzone i chętnie kupowane kosmetyki dla mężczyzn

Niezawodne, sprawdzone i chętnie kupowane kosmetyki dla mężczyzn

Kosmetyki dla mężczyzn – W aktualnych czasach kosmetyki dla mężczyzn sprawnie wypełniają nisze. Przeszłością stała się typowa męska kosmetyczka, którą uzupełnisz w Facetaria.pl, w jej skład wchodziła krem do golenia oraz pasta do zębów. Według analiz Alliance, segment higieny osobistej mężczyzn ma średnio wzrastać, aż o 6,5% rocznie taki stan utrzyma się do roku 2022. Dzięki temu firmy produkujące produkty dedykowane dla mężczyzn mogą się w szybszym tempie rozwijać czy kreować nowe trendy.

Uniseks

W ostatnim dziesięcioleciu firmy kosmetyczne znacząco poszerzyły gamę produktów męskich kosmetyków. Mogliśmy to zauważyć na sklepowych pułkach. Jednym z czynnikiem takiego zjawiska była moda, a mianowicie powrócił trend na pielęgnowanie zarostu, który ma odpowiadać za element ukazujący silny oraz męski wizerunek. W latach dwudziestych XXI w. do głosu zaczęło dochodzić osoby urodzone po roku 1995, dlatego jego filozofia drastycznie się zmieniła. Nowi potencjalni nabywcy nie znają już tak wyraźnej granicy pomiędzy płciami, w ich gusta zainteresowania trafiają produkty neutralnym. Dodatkowo nie zgadzają się na szufladkowanie przez marketingowców. Preferują opakowania, które swoim wyglądem nie kierują do danej grupy odbiorców. Jednakże są nadal produkty, które są tylko i wyłącznie przeznaczone dla kobiet np.: płatki pod oczy, toniki, mgiełki do ciała oraz twarzy.

Elementy czy etykiety na niektórych opakowaniach z góry narzucają odpowiednią grupę odbiorców, zaliczamy do tego pastelową kolorystykę, bądź sam wygląd. Można pomyśleć, iż producenci jakby dalej nie dostrzegli tego, że młodzi mężczyźni mają potrzebę odpowiedniej pielęgnacji. Zatem odpowiedź jest prosta, aby pozyskać nowych konsumentów, wystarczy zmienić neutralna kolorystyka oraz szatę graficzną, aby wpisała się w kryteria uniseks. Dlatego, iż to jest głównym kryterium mężczyzn, którzy mają potrzebę rozszerzenia swoją kolekcję kosmetyków. Na rynek zaczynają wkraczać nowi nabywcy w poszukiwaniu artykułów neutralnych pod względem płci. Warto jednak podkreślić, że towar typu uniseks nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij