Wykup samochodu po długim wynajmie- czy to jest możliwe?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy możliwe jest wykupienie samochodu po długim czasie najmowania, to odpowiemy Wam już teraz- oczywiście! Jak to działa, jakie są korzyści finansowe, co otrzymujemy w pakiecie i czy to się w ogóle opłaca? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w dalszej części tekstu.

Jak to działa?

To proste! Na początku postępujesz tak jak przy zwykłym wypożyczeniu samochodu. Wybierz model samochodu, który najbardziej Ci odpowiada z oferty wypożyczalni — a potem wystarczy, że załatwisz wszystkie formalności.

Pamiętaj, że jeśli planujesz wynajem auta z możliwością jego wykupu, już na etapie wypożyczenia sprawdź, czy w tej konkretnej wypożyczalni jest taka możliwość. Dzięki temu zaoszczędzisz stresów i rozczarowania na późniejszym etapie. Wypożyczalnia aut ma zazwyczaj taki zapis, gdy zerkniesz dokładnie na jej ofertę. Jeśli podoba Ci się jakaś wypożyczalnia w Twojej okolicy, a nie ma żadnych informacji o możliwości kupnie po wynajmie samochodu, to nie ryzykuj, tylko zadzwoń i dowiedz się czy istnieje taka możliwość.

Dokładnie zapoznaj się także z wszystkimi warunkami związanymi z korzystaniem z wypożyczonego samochodu. Sprawdź ceny, a także koszty dodatkowe takie jak przekroczenie dziennego limitu kilometrów.

Jakie są korzyści z takiego rozwiązania?

Auto-wypożyczalnia i wykupienie samochodu po dłuższym użytkowaniu to z pewnością oszczędności finansowe, jak i czasowe. Takie rozwiązanie nie jest okupione zbędnymi formalnościami, czy koniecznością zbierania ogromnej ilości dokumentów. Nie da się ukryć, że dla osoby, która chce sprawę załatwić szybko i sprawnie, jest to naprawdę świetne wyjście.

Pierwszą i to sporą korzyścią związaną z wykupieniem samochodu po dłuższym użytkowaniu jest możliwość odliczenia za niego VAT. Co więcej, przy takim rozwiązaniu zwiększa się nasza zdolność kredytowa- ma to szczególne znaczenie, jeśli prowadzimy firmę. Taka forma zakupu nie obciąża bowiem firmowego bilansu, jak jest to z kredytem. Wydawałoby się, że już te dwa czynniki są na tyle istotne, że powinniśmy rozważyć możliwość takiego zakupu.

Kiedy możemy wykupić samochód?

Samochód możemy wykupić zaraz po zakończeniu umowy wynajmu. dzięki takiemu rozwiązaniu kupujemy już sprawdzony przez nas samochód, który służył nam już przez dłuższy czas. Wiemy jak się sprawuje, ile paliwa potrzebuje na przejechanie określonej ilości kilometrów, a także najzwyczajniej w świecie lubimy nim jeździć i nie mamy zamiary zaprzestać w związku z kończącą się umową.

Wypożyczalni samochodów takie rozwiązanie też się opłaca. Dlaczego? Bo dzięki temu oszczędzają czas. Wiadome jest, że po pewnym czasie, gdy samochody mają określony przebieg idą one do odsprzedaży. Klient, który wykupuje samochód na własność po takim okresie użytkowania jest najzwyczajniej w świecie na wagę złota.

Dlatego nie bójmy się pytać o taką możliwość oraz dowiedzmy się dokładnie jakie formalności są z tym faktem związane. To pomoże nam wybrać między konkurencyjnymi wypożyczalniami taką, która ma najlepsze warunki jak na nasze potrzeby- prawda, że proste?

Dobrym rozwiązaniem przed samodzielnym poszukiwaniem jest także zapoznanie się ze stronami dla przedsiębiorców oraz forami internetowymi. Poczytanie opinii innych może nam szczególnie pomóc w podjęciu wyboru. Przy takim researchu sprawdźmy: opinie o wypożyczalni, opinię o formalnościach w danej wypożyczalni, informacje o dodatkowych opłatach, oraz kontakt z wypożyczalnią- czy wszystko przebiegało tak gładko, czy też niekoniecznie. W ten prosty sposób od razu wykreślimy z naszej listy wypożyczalnie, które nie spełniają naszych kryteriów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij