Srebro i wyroby biżuteryjne z tego metalu są uniwersalne. Doskonale uzupełniają mnóstwo różnych ubraniowych stylizacji. Nosimy je zarówno na co dzień – do pracy, szkoły, na spotkania ze znajomymi – jak i na ważne wieczorowe wyjścia. Poza tym możemy wybierać i przebierać w niezliczonej ilości wzorów. Niezależnie od tego, czy interesują nas kolczyki, bransoletki czy łańcuszki. Czasami jednak mnogość ta sprawia, że wybór jest nieco utrudniony. Dlatego chcemy podpowiedzieć wam, co jest modne. Z drugiej strony mamy kilka wskazówek dla osób, które wolą klasyczną srebrną biżuterię. Do biegu! Gotowi! Start!

 

Co jest na topie?

 

Jeżeli zależy nam na byciu modnym i cały czas podążamy za trendami, to fajną propozycją jest srebrna biżuteria nawiązująca np. do starożytnych wzorów. Niezmiennie popularne są również celebrytki z florystycznymi czy geometrycznymi kształtami. Sięgają po nie ci, którzy zdecydowanie lubią być w centrum zainteresowania, ale bez niepotrzebnej krzykliwości. Wiele osób wybiera także pierścionki, wisiorki i kolczyki z cyrkoniami przypominające wodny wir. To formy, które wciągają i hipnotyzują. Poza tym na pokazach mody widzimy m.in. duże, srebrne kolczyki np. koła. Ogólnie na topie jest wszystko, co duże: srebrne, masywne łańcuszki, wisiorki, bransoletki. Z drugiej strony nie mniejszą popularnością cieszą się dodatki utrzymane w minimalistycznym stylu. Rozchwytywane są też srebrne bransoletki uzupełnione kamieniami szlachetnymi (np. szafirami lub rubinami) oraz delikatne bransoletki z supełkiem. Także oksydowane srebro nie traci swoich zwolenników. A jeżeli chodzi o wisiorki, to tu biżuteryjnymi bestsellerami są subtelne i kobiece wzory. Także naszyjniki czy pierścionki z perłą świadczą o tym, że ich właścicielka lubi być na czasie. Niezmiennie trendy pozostaje także srebrna biżuteria utrzymywana w stylistyce etno. Nie można zapomnieć również o chokerach. To modne i uniwersalne naszyjniki, które nałożymy do wielu różnych ubraniowych kompozycji – eleganckiej sukienki, ale też dżinsów. 

 

Klasykę miej w zanadrzu

 

W szkatułce warto mieć także coś z klasyki. Mogą to być proste łańcuszki bez dodatków lub z dodatkami w postaci zawieszek (np. serduszek). Założymy je zarówno do stroju casualowego, jak i do eleganckiego. Dopilnujmy tylko, żeby miały odpowiednią długość. Muszą też pasować do sylwetki. Jeżeli stawiamy na klasykę, w naszej biżuteryjnej kolekcji nie może zabraknąć kolczyków sztyftów (jeżeli możemy sobie na to pozwolić, to najlepiej z perłą lub brylantem). Fajnym rozwiązaniem są także srebrne wkrętki z motywami roślinnymi. Swoje miejsce w naszym kuferku powinny mieć też nieduże, subtelne kolczyki w formie kół oraz długie kolczyki utrzymane w prostej stylistyce. Jeżeli myślimy o klasyce, sięgnijmy również po pierścionki z małymi kamieniami. A co, jeżeli chodzi o bransoletki? Tu można pokusić się o srebrną bransoletkę o splocie kłos. Alternatywnie równie klasyczna jest bransoletka w postaci koła, gładka, bez zdobień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ