Jak znaleźć swój styl

Jak znaleźć swój styl?

Moda to pojęcie bardzo szerokie i choć w pewien sposób podpowiada nam, co obecnie jest na czasie, nie powinno być to naszym jedynym wyznacznikiem. Ślepe kierowanie się modą może przynieść więcej nieprzyjemności, niż korzyści, dlatego tak istotne jest, by znaleźć swój własny styl. Tylko jak to zrobić?

Czym jest styl?

Styl to nie tyle moda, a charakter, to znaczy, że poprzez swój ubiór pokazujemy innym siebie. Innymi słowy, daje to możliwość wyrażania siebie, swoich poglądów, przekonań i podejścia do życia. To coś więcej niż tylko modne ubrania – sposób ich doboru definiuje nas samych, podkreśla naszą indywidualność oraz walory, nie tylko charakteru, ale i urody. Styl oczywiście powiązany jest z modą, jednak tę należy traktować nie jako wyznacznik, a inspirację, by móc wykorzystać ją do własnych celów i według własnych upodobań.

Od czego zależy styl w ubiorze?

Jak już wiemy, styl to pojęcie dość szerokie i trudne do zdefiniowania, także z racji tego, ze wpływ na niego ma wiele czynników. Chodzić będzie tutaj nie tylko o takie kwestie jak nasz charakter czy upodobania – ulubione kroje, kolory, części garderoby, ale też i wiek. Mało kto wie, ale z czasem nasz styl też może ulec zmianie. Inaczej wygląda więc u nastolatków, inaczej u ludzi powyżej 30 lat, a jeszcze inaczej osób starszych. Wiele o tym, jak powinna ubierać się 50-latka podpowiada e-szafa.pl, wymieniając co nosić, czego unikać i jakie są najmodniejsze trendy. Takich podpowiedzi w sieci nie brakuje, każda kobieta, niezależnie od wieku ma się czym inspirować, tworząc swój własny styl. Poza tym status społeczny czy zawodowy także wpłynie na to, jak ubieramy, nie tylko do pracy, ale i na co dzień.

Jak odnaleźć swój styl?

Odnalezienie swojego własnego stylu wcale nie jest takie proste. Możesz przyjrzeć się sobie w lustrze i powiedzieć „Ja mam już swój styl, jest nim to, co noszę”, ale to nie do końca prawda. Zazwyczaj nosi się to, co nam się podoba, albo to, co akurat ma się pod ręką, ale nijak ma się to do naszego stylu, naszej osobowości. To można wyrażać na wiele sposobów, dlatego warto nad tym się zastanowić głębiej.

Mój styl to moja osobowość

To jak się ubierasz, powinno być spójne z naszą osobowością i odzwierciedlać to, kim jesteś. Brzmi sensowne, ale dla wielu osób bywa trudne do zrealizowania. Trzeba poznać swoje potrzeby i upodobania, wiedzieć jak czujesz się w różnych zestawach ubrań. W ten sposób określi się, w czym jest ci dobrze, co ci pasuje i jednocześnie ukazuje twój własny charakter. Z pewnością istotny będzie też styl życia i wszystkie aktywności, jakie podejmuje się na co dzień.

Mój styl to dobrze dopasowane ubrania

Często spotykanym błędem jest to, że ubrania nie są odpowiednio dopasowane do naszej sylwetki. Niejednokrotnie przecież mówi się o tym, że typ figury ma ogromne znaczenie na to, jak leżą na nas ciuchy – jak się w nich prezentujemy i co nimi ukazujemy. Źle dobrane mogą uwydatnić szereg niedoskonałości, które zadziałają niekorzystnie na wygląd. W sieci nie brakuje podpowiedzi, jakie kroje, kolory i wzory są odpowiednie dla danej sylwetki. Nawet najmodniejsze ubrania będą wyglądać fatalnie, jeżeli zostaną źle dopasowane.

Mój styl to przemyślane zakupy odzieżowe

Jak chcesz znaleźć swój styl, to w pierwszej kolejności zrób porządek w szafie – sprawdź, co nosisz, czego nie nosisz, w czym wyglądasz dobrze, a w czym źle. Niepotrzebne rzeczy są do wyrzucenia lub oddania. Później czekać cię będą zakupy odzieżowe, które powinno się zaplanować. Trzeba określić, co będzie ci potrzebne oraz jakie kroje i kolory pasują do twojej sylwetki. Najlepiej podstawić na podstawowy zestaw, a do niego dobierać dodatki, pozwalające na różne wariacje stroju. Nie wolno zapomnieć też o akcesoriach, które najlepiej dobierać z umiarem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij