Jak zorganizować miejsce na kolekcję palt, płaszczy i kurtek?

Jak zorganizować miejsce na kolekcję palt, płaszczy i kurtek?

W szafie każdej modnej dziewczyny i faceta podążającego za trendami w końcu braknie miejsca na kolekcję palt płaszczy i kurtek. Wszystkie te elementy garderoby są trudne w przechowywaniu, ponieważ zajmują dużo miejsca. Ponadto warto mieć je zawsze pod ręką, a nie schowane w najgłębszym zakamarku garderoby. W końcu zakłada się je przed samym wyjściem. Co zrobić? Jak zorganizować miejsce na przechowywanie okryć wierzchnich? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Garderoba czy szafa na przedpokoju?

Na początek zastanów się, czy jedna wspólna garderoba na koszulki, bieliznę i garnitury jest dobrym miejscem na przechowywanie okryć wierzchnich. Oczywiście, jeśli masz dostatecznie dużo miejsca i możesz sobie pozwolić na garderobę wielkości małego pokoju – nic nie stoi na przeszkodzie. Warto wówczas przeznaczyć na nie osoby drążek. Dobrym pomysłem są także ruchome wieszaki na kurtki wyposażone w kółka, które mogą stać nawet pośrodku garderoby. Wystarczy je przesunąć, aby dostać się do określonej półki i szuflady. Same okrycia wierzchnie będą miały osoby wieszak, a dostęp do nich nie będzie utrudniony.

Jeśli jednak w Twojej garderobie brakuje już miejsca, koniecznie zorganizuj miejsce na przedpokoju. To najwygodniejsze rozwiązanie, ponieważ wszystkie okrycia wierzchnie będziesz mieć zawsze pod ręką. Wybrane palto czy kurtkę spokojnie założysz na samym końcu tuż przed wyjściem. Najlepiej zorganizuj zamykaną szafę we wnęce na przedpokoju. Dzięki temu Twoje kurtki i płaszcze nie będą się kurzyły, co może tragicznie wpłynąć na ich stan. W takiej szafie spokojnie przechowasz okrycia wierzchnie używane zarówno zimą, jak i latem.

Akcesoria, które pozwolą Ci odpowiednio przechować okrycia wierzchnie

Palta, kurtki i płaszcze są zazwyczaj ciężkie. Materiały, z których są wykonane, pod wpływem ciężaru mogą się wybrzuszać czy nawet rozciągać, jeśli są źle przechowywane. Jak sobie z tym poradzić?

Swoją szafę, garderobę lub ruchomy drążek koniecznie wyposaż w odpowiednie wieszaki na kurtki. Powinny być wykonane z trwałych materiałów. Tutaj najlepiej sprawdzi się drewno lub twardy plastik. Haczyk powinien być wykonany z metalu. Dzięki temu spokojnie powiesisz nawet ciężkie, wełniane płaszcze na wieszaku bez obawy, że się wygnie, a płaszcz wyląduje na ziemi. Upewnij się, że drewniane wieszaki są dodatkowo lakierowane, co uchroni je przed wilgocią pochodzącą z mokrych ubrań.

Na przedpokoju i w szafie sprawdzą się także zwykłe haczyki na kurtki. W korytarzu możesz je przeznaczyć dla gości. Kurtki będą wisieć na nich tymczasowo. Haczyki przyklejone do ścianki szafy lub ściany w garderobie staną się dodatkowym miejscem, w którym powiesisz sportowe kurtki i bluzy. Koniecznie sprawdź, czy kurtka ma wszyty specjalny wieszak, który ułatwia przechowywanie jej na tego rodzaju haczyku. Akcesoria te nie zajmują dużo miejsca, więc możesz powiesić je w niemal każdym miejscu. Zyskasz dzięki temu dodatkowe miejsce na swoją kolekcję kurtek.

Zadbaj o odpowiednie przechowywanie swoich kurtek i płaszczy. Wykorzystaj do tego solidne wieszaki lub haczyki, które możesz zawiesić niemal w każdym miejscu. Dzięki temu Twoja kolekcja okryć wierzchnich na dłużej zachowa swój doskonały wygląd.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij