Rower dla zawodowca – czym się różni od popularnych modeli?

Rower dla zawodowca – czym się różni od popularnych modeli?

Ku rozpaczy kierowców, sezon wiosenno-letni oznaczać może tylko jedno – tłumy rowerzystów na polskich drogach. Wielu z nich nie ma zbyt dużej wiedzy na temat modelu roweru, jakim się poruszają. W przypadku takich osób, wybór modelu roweru w sklepie rowerowym był całkowicie przypadkowym i wynikał jedynie z wizualnych preferencji kupującego. Czy jest to błąd? Wszystko zależy tutaj od tego ,w jakim celu chcemy rower wykorzystywać.

Dwukołowce, które będą wykorzystywane na krótkich odcinkach i jedynie w celach rekreacyjnych – nie muszą spełniać ściśle określonych wymagań. Pamiętajmy jednak, że rower, który jest przeznaczony do użytku codziennego, powinien być całkowicie sprawny techniczny oraz spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa. W praktyce oznacza to, że rower miejski musi posiadać dwa całkowicie sprawne hamulce oraz sprawne światła, co jest szczególnie ważne podczas jazdy nocnej.

W przeciwnym wypadku stwarzamy poważne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto możemy zostać ukarania mandatem. Zupełnie inaczej sytuacja ma się w przypadku rowerów, które będą przeznaczone do przejazdów długodystansowych oraz rowerów sportowych. Tutaj rowery muszą spełniać szereg norm, dzięki którym możliwa będzie jazda właśnie na bardzo długich dystansach lub udział w zawodach sportowych.

Rowery Romet – czy to najlepszy wybór dla zawodowców?

Podczas kupna roweru, który będzie służył nam w przejazdach na bardzo długich dystansach, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kształt oraz rodzaj siodełka. Siodełko jest jednym z najistotniejszych elementów roweru, ponieważ to ono ma bezpośrednie przełożenie na komfort jazdy. Czym kierować się, aby użytkowanie siodełka należało do jednych z przyjemniejszych doświadczeń w naszym życiu? Pierwszym, na co powinniśmy zwrócić uwagę jest masa siodełka.

Zbyt ciężkie modele mogą być bardzo niewygodne w użytkowaniu, a ponadto zwiększają masę roweru. Różnica w masie roweru jest na krótkich dystansach niewyczuwalna, o tyle na długich trasach stanowi poważne obciążenie. W przypadku zawodów rowerowych liczy się przecież każdy aspekt – w tym również masa samego roweru. W bardzo dobre modele siodełek wyposażone są rowery Romet, dlatego modele tej firmy mogą być kupowane przez zawodowych kolarzy, bez żadnych obaw. Producent tych rowerów gwarantuje komfort użytkowania swoich produktów. Przekonały się o tym tysiące rowerzystów.

Zawody rowerowe a rowery Merida

Rowery przeznaczone do jazdy miejskiej powinny również posiadać szereg udogodnień. Mowa tu o takich elementach jak błotniki, które będą chroniły opony roweru przed nadmiernym zabłoceniem bieżników w deszczową pogodę, czy koszyk lub bagażnik, który stanowi nieocenioną pomoc podczas niedzielnych zakupów. Jednak rowery przeznaczone do sportów wyczynowych tego typu udogodnień już nie posiadają.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w przypadku zawodów rowerowych znaczenie ma każdy gram, który składa się na masę pojazdu, dlatego też producenci rowerów przeznaczonych do jazdy wyczynowej, rezygnują z dodawania zbędnych elementów do swoich modeli.

Jednym z producentów opisanych wyżej rowerów sportowych jest firma Merida. Rowery Merida spełniają wszystkie normy, które powinien spełniać rower, przeznaczony na trasy długodystansowe lub taki, który będzie narzędziem do wygrywania wyścigów kolarskich.

Rowery Kellys – znakomity wybór dla amatora i zawodowca!

Niezależnie od tego, czy rower będzie służył jedynie rekreacji, czy jeździe zawodowej, rowery Kellys będą zawsze stanowiły doskonały wybór. Producent, dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz zebranym informacjom, zdołał stworzyć rowery, które będą odpowiadały zarówno amatorom, jak i zawodowcom.

Wszystko to jest możliwe dzięki niezwykłej wytrzymałości każdego modeli, wchodzącego w skład oferty firmy Kellys. Ponadto rower te wyposażone zostały w opony, których bieżniki gwarantują bezpieczeństwo i bardzo krótką drogę hamowania, nawet podczas deszczowej pogody i niesprzyjających warunków pogodowych. Jeśli więc szukasz roweru odpowiedniego dla siebie lub kogoś bliskiego – rowery Kellys będą zawsze znakomitym wyborem.

Sklep rowerowy online – skorzystaj z okazji, nie czekaj!

Jeśli chcesz zaoszczędzić kilka złotych w domowym budżecie, konieczne odwiedź sklep rowerowy online, taki jak choćby ten: http://www.rowerzysta.pl/! Znajdziesz tam oferty rowerów najpopularniejszych marek w bardzo konkurencyjnych cenach. Ponadto zyskasz ciekawe rabaty, a w niektórych przypadkach również bony na kolejne zakupy. Należy również wspomnieć, że oferta w przypadku sklepu rowerowego online jest dużo bogatsza, niż ta, którą zobaczyć można w rowerowych sklepach stacjonarnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij