Naturalnie czy w ciepłej wodzie? 7 zalet porodu w klinice położniczej

Poród stanowi wyjątkowo ważne wydarzenie w życiu kobiety – po wielomiesięcznym okresie ciąży, która jest czasem oczekiwania oraz dojrzewania do nowej roli, dziecko ma pojawić się na świecie. Narodziny dziecka stają się przełomowym momentem, niejednokrotnie zmieniającym dotychczasowe funkcjonowanie kobiety, jej przyzwyczajenia i nawyki, a nawet wartości którymi kieruje się w życiu.

Przygotowania do porodu – podstawowe informacje

Ostatni trymestr ciąży jest odpowiednim etapem na przedyskutowanie kwestii porodu, w tym szczególnie oczekiwań i potrzeb kobiety odnoszących się do procesu narodzin dziecka. Warto gruntownie przemyśleć swoje wymagania dotyczące miejsca, w którym dziecko ma przyjść na świat oraz warunków, które mają być zapewnione podczas porodu.

Fundamentalne informacje odnoszące się do możliwych opcji zaplanowania porodu można uzyskać podczas udziału w szkole rodzenia – położna podczas zajęć omawia popularne oraz polecane rozwiązania, wśród których kobieta może wybrać adekwatne do jej potrzeb propozycje. Współczesne położnictwo opiera się na wartościach mających zapewniać rodzącej intymność oraz komfort, szanując jej preferencje podczas ważnego i wyjątkowo stresującego wydarzenia, jakim jest rodzenie dziecka.

Miejsce porodu – klinika ginekologiczna

Klinika położnicza jest atrakcyjną alternatywą dla szpitali publicznych, gdzie zazwyczaj odbywają się porody. Warunki na szpitalnych oddziałach niejednokrotnie drastycznie odbiegają od potrzeb kobiet, nie zapewniając wystarczającej prywatności oraz opieki. Z uwagi na dużą liczbę pacjentek oraz mało liczebny i przemęczony personel szpitala, opieka położnicza może okazać się niezadowalająca.

Ginekolog w Białymstoku – Klinika Arciszewscy

W odniesieniu do mieszkanek Białegostoku i okolic, adekwatną opcją wydaje się wybór Polikliniki Ginekologiczno – Położniczej Arciszewscy. Szczególnie ważny jest fakt, że wspomniana klinika świadczy usługi wysokiej jakości w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poród w klinice – zalety

Propozycja, jaką jest poród w klinice położniczej posiada wiele zalet. Poniżej przedstawiono najważniejsze z nich.

1. Kompleksowa opieka

Klinika położnicza zapewnia opiekę nad kobietą przez cały okres ciąży, jak również podczas porodu i połogu – jest to szczególnie ważne z uwagi na komfort rodzącej, która podczas ciąży ma okazję poznać personel i zaufać mu.

2. Poród bez bólu

Klinika położnicza zapewnia bogatą ofertę metod łagodzących ból porodowy – w ramach usług położniczych można skorzystać zarówno z tradycyjnych środków przeciwbólowych, jak znieczulenie zewnątrzoponowe, jak i mniej znanych, lecz równie skutecznych metod.

Użycie podtlenku azotu (popularnie zwanego gazem rozweselającym) oraz hydromasażu staje się coraz częściej stosowane podczas porodu. Stosunkowo nową metodą przeciwbólową jest z kolei urządzenie Elle TENS – aparat wysyła łagodne impulsy elektryczne do nerwów, delikatnie masując i rozluźniając mięśnie oraz potęgując wydzielanie endorfin, które w sposób naturalny łagodzą ból.

3. Elastyczność odnośnie sposobu rodzenia

Kobieta planująca poród ma szansę skorzystać z wielu alternatyw, może bowiem rodzić w dowolnej pozycji oraz w wybrany przez siebie sposób. Poród w wannie z hydromasażem, jak również przy użyciu koła porodowego nie stanowi problemu w odniesieniu do rodzenia w klinice położniczej.

4. Towarzystwo najbliższych

Kliniki ginekologiczne organizujące porody chętnie godzą się na obecność osób towarzyszących, będących wsparciem dla kobiety w tak trudnym dla niej momencie. Dostępne są także specjalne apartamenty rodzinne, w których osoba towarzysząca kobiecie może przebywać przez całą dobę.

5. Nowoczesne technologie

Cechą charakterystyczną klinik położniczych jest ich wyposażenie w najwyższej jakości sprzęt specjalistyczny, potwierdzający renomę danej kliniki i podnoszący jej prestiż, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo badań oraz procesu porodowego.

6. Wysoko wykwalifikowany personel

W klinikach położniczych zatrudniani są wybitni specjaliści, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem gwarantują najlepszą jakość opieki nad rodzącymi oraz noworodkami.

7. Komfortowe warunki pobytu

Przebywanie w klinice położniczej zapewnia wygodę, intymność oraz atmosferę bezpieczeństwa – jest to szczególnie ważne zarówno podczas porodu, jak i bezpośrednio po nim – kobieta i noworodek wymagają bowiem spokoju i prywatności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij