Praktycznie każda kobieta troszczy się o kondycję swojej skóry. Zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i odpowiednia pielęgnacja mają na celu opóźnienie procesów starzenia oraz uczynienie jej piękną, gładką i elastyczną. Równie istotna pozostaje kwestia depilacji.

Osiągnięcie efektu gładkiej poprawia wygląd i sprawia,że kobieta czuje się bardziej atrakcyjna, a to dodaje pewności siebie i poprawia samopoczucie. Dzisiaj niemal każdy salon kosmetyczny posiada w swojej ofercie co najmniej kilka metod depilacji ciała. Wśród nich warto zwrócić uwagę na depilację pastą cukrową. To naturalny zabieg, o wiele mniej bolesny niż np. depilacja woskiem, a gwarantujący praktycznie te same efekty. Na czym polega depilacja cukrowa?

Tak naprawdę zabieg usuwania włosków za pomocą pasty cukrowej jest znany już od bardzo dawna. Pasta cukrowa to naturalny produkt, wykonany z bezpiecznych dla skóry składników: cukru, wody i soku z cytryny. W porównaniu do mocno chemicznych środków do depilacji kupowanych w drogeriach, użycie pasty wiąże się z o wiele mniejszym ryzykiem reakcji alergicznej. Prosty skład sprawia, że specyfik można przygotować samemu w domu. Nie mniej jednak osobom bez doświadczenia poleca się skorzystanie z usług dobrego salonu. Sam jego przebieg przypomina depilację woskiem.

Depilacja pastą cukrową może być przeprowadzona zarówno na zimno jak i po jej wcześniejszym podgrzaniu. Można ją odrywać od skóry rękami bezpośrednio albo za pomocą pasków papieru. Na początku kosmetyczna nabiera pastę dłonią i formuje ją na kształt plastra. Następnie przykleja ją mocno do skóry. Gdy plaster jest już przyklejony i wygładzony, odrywa się go zdecydowanym ruchem, w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.

Depilacja cukrowa to prosty sposób na skuteczne usuwanie zbędnego owłosienia z niemal każdej części ciała. Niewątpliwymi zaletami tego zabiegu jest łatwość przeprowadzenia, długotrwałe rezultaty i zdecydowanie mniejsza bolesność. Technika przypomina depilację woskiem, ale jest o wiele bardziej przyjazna – nie powoduje podrażnień i pieczenia. Ze względu na naturalny skład może stanowić rozwiązanie dla osób cierpiących na wszelkiego rodzaju alergie skórne. Efekty depilacji cukrem są trwałe – skóra pozostaje gładka nawet przez sześć tygodni. To o wiele lepsze rozwiązanie niż częste używanie maszynki do golenia w domu i z pewnością o wiele bezpieczniejsze niż depilacja woskiem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPowiększanie piersi? Sprawdź sposoby bez ingerencji chirurga!
Następny artykułModa na Star Wars
Portal FunFashion.pl to ciekawe artykuły z branży modowej, ale nie tylko! Znajdziecie tu m.in. pomocne porady czy artykuły z tematyki lifestyle. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ