Radzimy sobie z pajączkami

Dzisiaj problemy z nogami to poważne utrapienie, dla każdej kobiety. Cera naczynkowa potrafi być bardzo kłopotliwa, ponieważ nie jest to tylko i wyłącznie problem samej estetyki, ale można powiedzieć, że mamy do czynienia z kłopotami zdrowotnymi. Na szczęście problem można zlikwidować i trzeba to zrobić, ponieważ panie chcą czuć się w pełni atrakcyjne.

Żadna kobieta nie jest zmuszona do ukrywania nóg, wręcz przeciwnie jest to przecież jeden z największych atutów każdej kobiety, dlatego walka z pajączkami to podstawa, z którą radzą sobie dzisiaj gabinety medycyny estetycznej. Niestety samo stosowanie kremów czy też innych kosmetyków w wielu przypadkach okazuje się niewystarczające, ponieważ naczynka mają zwiększoną tendencję do pękania, a jakiekolwiek zatuszowanie pajączków poprzez makijaż jest niemożliwe. W takich wypadkach leczenie odbywa się tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu specjalistycznego leczenia, tylko w taki sposób można pozbyć się problemu. Oczywiście najlepszym wyjściem wydaje się wykorzystanie metody laserowej IPL, ale o takim zabiegu może jedynie zadecydować dermatolog. Zazwyczaj specjalista po zbadaniu przyczyny powstawania naczynek wyraża zgodę na zastosowanie lasera IPL, ponieważ jest to jeden z bezpieczniejszych zabiegów, jakie możemy wykorzystać w praktyce.

Problem z naczynkami

W praktyce pierwsze stadium problemu to nic innego jak rozszerzenie naczyń krwionośnych, co objawia się między innymi bardzo silnym zaczerwienieniem nóg. Zmiany te nie utrzymują się przez dłuższy czas, tylko bardzo szybko znikają, a sama skóra jest pokryta naczynkami, wypełnionymi krwią. To właśnie pajączki naczyniowe, które mogą przybierać nietypowe kształty, przez co z czasem mogą się zlewać, tworząc w ten sposób widoczny rumień.

Bardzo często przyczyną powstawania pajączków są bardzo kruche naczynia krwionośne, co może mieć bezpośrednie połączenie z czynnikiem genetycznym, zwłaszcza jeśli takie predyspozycje występowały wcześniej w naszej rodzinie. Naczynka mogą powstawać przez poważne zaburzenia hormonalne, a na zmiany skórne mogą wpływać również czynniki zewnętrzne. Warto zauważyć, że stosowanie leków również może przyczynić się, do powstawania naczynek co oznacza, że problem jest wielowymiarowy.

Naczynka muszą być zamknięte

Zabieg polegający na laserowym zamykaniu naczynek, może być zastosowany tylko w takim przypadku gdy otwarte naczynka, położone są w płytkim miejscu pod skórą. W przypadku głębszych miejsc nie wolno stosować terapii laserowej, ponieważ mogłoby to uszkodzić zewnętrzną warstwę skóry.

Większe problemy dotyczące skóry naczynkowej muszą być leczone za pomocą długotrwałej kuracji, nie jest to więc tylko jeden, ale seria zabiegów. Najlepiej na taki zabieg zdecydować się w zimie, ponieważ w lecie po wykonanym leczeniu, należy kategorycznie unikać słońca, ponieważ wpływa to na efekt leczenia. Oznacza to, że po przeprowadzonym zabiegu laserowym nie wolno opalać się ani przebywać w solarium, ponieważ możemy sobie w ten sposób poważnie zaszkodzić.

Nie zawsze istnieje możliwość wykonania zabiegu

Należy pamiętać, że dermatolog uwzględnia szereg różnych przeciwwskazań, które nie pozwalają nam na wykonanie zabiegu laserowego. Wśród tego typu środków ostrożności wymienia się między innymi występowanie nowotworów oraz innych zmian na skórze, a nawet zmiany alergiczne.

W takich wypadkach to dermatolog ostatecznie decyduje czy pacjent może podjąć się takiego leczenia, ale w wielu przypadkach podjęta zostaje odmowa leczenia z uwagi na poważne zagrożenie, które wyklucza całkowicie możliwość podjęcia takiego zabiegu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij