Język angielski dla dzieci

Znajomość języka angielskiego jest bardzo przydatną umiejętnością, dlatego warto zacząć jego naukę już od najmłodszych lat. Dziecko chłonie i przyswaja informacje o wiele szybciej niż dorosły, a co za tym idzie – szybciej się uczy. Jest to najlepszy moment na zapoznawanie się z językiem angielskim. Na szczęście szkoły językowe bardzo często prowadzą kursy, nauczając dzieci specjalnie dobranymi dla nich metodami. Jaka metoda jest więc najlepsza dla maluchów?

Metoda WOW! Kids

Jest to metoda, którą naucza się dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W jej założeniu nauka języka obcego ma być zbliżona do nauki języka ojczystego. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów od najmłodszych i mają formę zabawy z językiem. Dziecko uczy się więc poprzez zabawy, gry i ciekawe rekwizyty. Próbuje naśladować brzmienie języka angielskiego w piosenkach, wierszykach i rymowankach. Dzięki temu maluch od początku będzie miał dobre skojarzenia z językiem i chętniej będzie się uczyć. Czas trwania zajęć zazwyczaj ustalany jest indywidualnie, jednak warto pamiętać, że dzieci bardzo szybko się nudzą. Dlatego właśnie zaleca się zajęcia trwające 25 minut, dwa razy dziennie, dwa dni w tygodniu. Ważne jest, aby dziecko uczyło się ze swoimi rówieśnikami, w przyjemnej atmosferze. Koszt zajęć dla najmłodszych to około 160 zł miesięcznie i jest to najlepsza inwestycja w przyszłość naszej pociechy.

Metoda Direct Kids

Metoda ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat. Jest to okres, w którym dziecko uczy się czytać i pisać. Ważne jest więc, aby odpowiednio prowadzić zajęcia. Dziecko w tym wieku łatwo się zniechęca. Na szczęście sprawdzona metoda Direct Kids polega na wykonywaniu ciekawych, ilustrowanych ćwiczeń. Na tym etapie kładzie się nacisk szczególnie na naukę słownictwa i wymowy, dlatego ważna jest atmosfera panująca podczas zajęć – dziecko nie powinno czuć skrępowania związanego z posługiwaniem się obcym językiem. Ten sposób przygotowuje dziecko do przyszłej nauki pisania i czytania w języku angielskim.

Metoda Direct Teens

Metoda ta dotyczy nauczania młodzieży w wieku od 12 do 16 lat. Jest to okres, w którym dziecku szkoła już kojarzy się z nudą oraz przymusem, dlatego specjaliści, pracujący w dobrych szkołach językowych, powinni zmienić to skojarzenie i sprawić, aby język angielski stał się jednym z zainteresowań ucznia. W tym wieku kurs obejmuje już naukę metodą bezpośrednią 4 sprawności językowych – słuchania, mówienia, czytania i pisania. Na tym etapie bardzo ważna jest częstotliwość zajęć, dlatego powinny one odbywać się przynajmniej dwa razy w tygodniu i trwać około 2 godzin lekcyjnych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij