Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-Ban? 4 rady eksperta

Jak rozpoznać oryginalne okulary Ray-Ban? 4 rady eksperta

Marka Ray-Ban ze względu na swoją popularność awansowała do grona produktów, które często są podrabiane. Fałszywek jest mnóstwo, zwłaszcza w niesprawdzonych sklepach internetowych, na bazarach czy w chińskich centrach handlowych. Z tego powodu jest bardzo ważne, by okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban kupować tylko u autoryzowanych sprzedawców. Pytanie, czy i w jaki sposób można odróżnić fałszywki od oryginałów?

Ray-Ban to marka, która cieszy się renomą na całym świecie. Okulary wyróżnia wyjątkowy design i jakość wykonania. To wszystko sprawia, że dla wielu osób stanowią przedmiot pożądania. Markowe produkty nie są jednak powszechnie dostępne, więc sporo potencjalnych użytkowników stara się kupić je w bardziej przystępnej cenie. Niestety łatwo dać się przy tym oszukać, bo z ogromnej popularności okularów Ray-Ban korzystają również fałszerze. Pytamy eksperta, jak korzystnie kupić okulary Ray-Ban i nie dać się przy tym oszukać.

Cena okularów Ray-Ban

Wyjątkowość marki ma swoją cenę, więc jeśli trafia się nadzwyczajna okazja, to powinna się nam zapalić lampka ostrzegawcza. Oczywiście oryginalne produkty też można kupić na wyprzedaży, albo w promocji, ale pewnego rekomendowanego progu cena nigdy nie przekroczy. Ostrożność warto zachować zwłaszcza w przypadku tzw. „okazji” na różnych grupach na Facebooku.

Ray-Bany – charakterystyczne zauszniki

Inna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę, to pewne określone detale, które posiadają zarówno męskie, damskie, jak i dziecięce okulary Ray-Ban.

Przed zakupem okularów Ray-Ban trzeba sprawdzić oznaczenia wewnątrz zauszników. Na prawym zauszniku znajduje się logo i oznaczenie Made in Italy lub Made in UE, na lewym oznaczenie model i rozmiar.  Logo marki jest też umieszczone na soczewkach. Okulary przeciwsłoneczne posiadają dodatkowo naklejkę z napisem Polarized, jeśli posiadają polaryzację – mówi ekspert ze sklepu 1242.eu.

Jakość wykonania okularów

Podróbkę też czuje się w ręce. Takie nieoryginalne okulary, mimo zewnętrznego podobieństwa, są bardziej toporne i nie wykazują takiej klasy, jak markowe okulary Ray-Ban. Oryginalne okulary Ray-Ban mają gładkie kanty, porządnie przyklejone naklejki z logo, brak plam z kleju na soczewkach, które koniecznie powinny być w takim samym kolorze.

Dodatkowe akcesoria do okularów Ray-Ban

Każde markowe okulary są tez sprzedawane razem z futerałem, ściereczką do czyszczenia z mikrofibry,  a także broszurką informacyjną. Często jest też dołączany mini katalog The Icons, który zawiera opisy najbardziej znanych modeli okularów.

Dlaczego nie wolno kupować podrobionych okularów słonecznych?

Pominiemy tutaj aspekty etyczne związane z naruszaniem praw do wizerunku marki. Od zawsze są osoby, które chcą posiadać markowe, znane na całym świecie przedmioty, które ze względu na swoją cenę są dla nich dostępne jedynie w bardzo ograniczonym zakresie. Kupowanie podróbek daje złudzenie przynależności do świata kreowanego przez marki: ludzi niezależnych, pozbawionych trosk, kreatywnych, przebojowych, nie bojących się odważnie sięgać po nowe cele. W przypadku okularów przeciwsłonecznych kupowanie fałszywek może niestety w przyszłości skutkować problemami ze wzrokiem. Oryginalne okulary Ray-Ban posiadają atesty, filtry UV, dobrej jakości soczewkę. Takiej rzetelności i troski o zdrowie naszych oczu nie ma co oczekiwać od podróbek.

Okulary za ułamek kwoty, którą trzeba zapłacić za oryginał, nie tylko nie spełniają swojego podstawowego zadania, jakim jest ochrona oczu, ale przede wszystkim im szkodzą. Słabej jakości okulary nie zapewniają dobrej widoczności, szybciej się rysują, są mniej trwałe. Takie szkła nie mają polaryzacji, są płaskie, więc światło słoneczne wpada do oczu od strony skroni. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak poważne mogą być konsekwencje takich przypadkowych zakupów. Wiele chorób oczu jest spowodowanych m.in. niewłaściwą ochroną przed promieniowaniem słonecznym.

Oryginalne okulary Ray-Ban to synonim jakości, bezpieczeństwa dla oczu i wyjątkowego designu. Wszystkie detale i materiały, z których zostały wykonane, podkreślają prestiż marki. Podróbka nie jest w stanie nawet zbliżyć się do tego poziomu. Nie warto ryzykować zdrowia i nosić fałszywek. Poza tym wprawne oko miłośnika markowych rzeczy od razu rozpozna falsyfikat i jego właściciela pretendującego do miana fashionisty.

Autoryzowane sklepy regularnie oferują oryginalne okulary Ray-Ban w bardziej atrakcyjnych cenach. Kupione w ten sposób okulary nie tylko będą zdobiły oczy, ale również zadbają o ich komfort i zdrowie przez wiele lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij