Jak prać koronkowe majtki?

Bardzo wiele kobiet decyduje się na zakup bielizny koronkowej. Jednak tego typu produkty na skutek codziennego prania, jak i również częstego użytkowania tracą swój blask, stają się szare oraz zużyte. Należy pamiętać, iż możemy w doskonały sposób ochronić je przed zniszczeniem. Powinniśmy przede wszystkim zadbać o ich odpowiednie pranie. Zatem w jaki sposób należy prać bieliznę wykonaną z koronki?

Popularna bielizna koronkowa

Coraz więcej kobiet decyduje się na zakup bielizny koronkowej. Nic dziwnego, ponieważ jest to towar powszechnie dostępny, ponadto komplety tego typu bielizny wbrew pozorom nie są takie drogie. Warto dodać, iż w takiej bieliźnie każda kobieta czuje się wyjątkowo, a przede wszystkim seksownie, co znacznie podnosi jej samoocenę. Z tego powodu wiele Pań posiada kilka takich kompletów w swojej szafie.

Niestety z bielizną koronkową jest pewien problem. Choć jest to produkt, który przyciąga uwagę wielu mężczyzn i sprawia, iż czujemy się bardziej atrakcyjne, z czasem się zużywa. Zwłaszcza, jeżeli zdecydujemy się na zakup tańszych modeli. Warto pamiętać, iż w przypadku tańszej bielizny materiał, z którego została wyprodukowana nie jest tak wysokiej jakości. Z tego powodu należy szczególnie uważać podczas jego prania. Jednak jeśli nasza bielizna jest nieco droższa, także powinniśmy uważać, w jakim środku ją pierzemy i w jaki sposób. Zatem jak najlepiej prać bieliznę, aby nie zmieniała swojego koloru, a także wyglądała jak nowa?

Ręczne pranie bielizny

Jednym z najlepszych sposobów na pranie bielizny jest pranie ręczne. Niestety bardzo mało kobiet się na nie decyduje, a to właśnie tym sposobem nie uszkodzimy naszych produktów. Podczas prania ręcznego to my same ustalamy, z jaką siłą chcemy prać nasz produkt, a także w jakiej ilości środków czyszczących. Również należy zwrócić uwagę na fakt, iż podczas prania ręcznego tkaniny, z których wykonana jest bielizna traktowane są bardzo delikatnie, ponieważ nie ma tam wirowania.

Niestety wirowanie, szczególnie to na wysokich obrotach w naszej pralce może zniszczyć nawet najbardziej trwały komplet bielizny. Podczas wspomnianego wirowania nasze produkty mogą się odkształcić, a także trwale zdeformować. Szczególnie narażone na uszkodzenia są koronkowe majtki, w których podczas prania na wysokich obrotach może trwale rozciągnąć się cienka gumka, która je podtrzymuje na naszym ciele. Także struktura koronki w tego typu bieliźnie może się rozciągnąć, jak i również mogą pojawić się dziury. Po kilku takich praniach możemy spodziewać się, iż nasza koronka trwale się odkształci, ponadto może stać się bardzo sztywna oraz niemiła w dotyku.

Jednak w codziennym życiu często jesteśmy bardzo zabiegane, nie mając praktycznie czasu na nic. Z tego powodu pranie ręczne swojej bielizny jest niemożliwe. Także często zdarza się, iż bielizna damska nie jest prana ręcznie przez swoje właścicielki, ponieważ przykładowo mają one uczulenie na różnego rodzaju detergenty. Wówczas pozostaje tylko jedno rozwiązanie. Jest to automat, jednak jak już wcześniej wspomniano, może on zepsuć nasze produkty. Zatem czy jest on bezpieczny dla naszej bielizny?

Pranie koronkowej bielizny w pralce automatycznej

Pralka automatyczna często może być bardzo niebezpieczna dla naszej bielizny, szczególnie, jeżeli jest to przestarzały model. Wówczas musimy bardzo uważać, na jaki program nastawiamy nasze pranie. Warto także zredukować do minimum wirowanie, dzięki czemu nasze rzeczy będą w pełni bezpieczne.

Jednak jeżeli nasz automat jest stosunkowo nowy, z pewnością posiada bardzo wiele atrakcyjnych programów. Możemy znaleźć programy w najnowszych pralkach między innymi takie jak pranie ręczne, jak i również pranie rzeczy delikatnych. To właśnie w takim programie należy prać wszelkie koronkowe figi, a także delikatne koronkowe biustonosze.

Oprócz wyboru odpowiedniego programu piorącego, jak i również redukcji obrotów do minimum, bardzo ważne jest również kupienie właściwego środka piorącego. Warto w tym celu dokładnie przeszukać półkę sklepową i wybrać produkt, który nadaje się do delikatnej odzieży. Dzięki temu choć nasza bielizna nie będzie w niebezpieczeństwie, ponieważ program piorący jest doskonale przystosowany do jej prania, możemy dodatkowo ją „zakonserwować” specjalnym środkiem. Tym samym nie utraci swojego koloru, a także będzie miękka w dotyku.

Często zdarza się, iż w danym momencie nie posiadamy aż tak dużo bielizny, aby tylko ją wyprać podczas jednego cyklu w pralce. Zatem jeżeli zdecydowałyśmy się na pranie z naszą koronkową bielizną innych rzeczy, warto umieścić ją w specjalnym woreczku wykonanym z siateczki. Dzięki temu nie będzie zahaczała się przykładowo o ostre krawędzie zamków w naszych spodniach, jak i również o inne części naszej odzieży.

Warto pamiętać, iż podczas nieustannego użytkowania bielizny, na skutek wielokrotnego prania może ona stracić swój blask oraz zmienić kolor. Jednak nie musi do tego dojść, jeżeli zdecydujemy się na używanie odpowiednich środków piorących, jak i również będziemy stosowali właściwą technikę prania. Należy o tym pamiętać, jeżeli chcemy, aby nasza bielizna wyglądała ciągle jak nowa.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij