garnitur - szycie na miarę czy szycie pasowane?.jpeg

Garnitur – szycie na miarę czy szycie pasowane?

Są takie części garderoby, które wyglądają dobrze tylko wtedy, kiedy są idealnie dopasowane do figury. Tak jest na przykład z garniturem. Wystarczy, że gdzieś będzie za szeroki, za wąski, za krótki lub za długi i od razu będziemy wyglądać źle i zaburzą się proporcje naszej sylwetki. Z tego względu wielu mężczyzn decyduje się na szycie na miarę.

Garnitur powinien znajdować się w każdej męskiej garderobie. Nawet jeśli nie chodzi się w nim na co dzień, to są sytuacje, kiedy jego założenie jest obowiązkowe. Najlepiej, żebyśmy mieli w szafie więcej niż jeden model. W ten sposób łatwiej dopasujemy swój strój do pory roku i okoliczności. Ponieważ garnitur jest świadectwem elegancji, nie możemy kupić pierwszego modelu, jaki znajdziemy w sklepie. Lepiej od razu skoncentrować się na takich miejscach jak https://www.cafardini.com/, gdzie możemy liczyć na szycie na miarę. Jeżeli ze względu na czas oczekiwania lub cenę nie będzie nas to satysfakcjonowało, to jest jeszcze szycie pasowane. W jednym i drugim przypadku potrzebna będzie ingerencja krawca, ale czym się te usługi różnią?

Szycie na miarę

Kiedy szukamy czegoś na wyjątkową okazję, to w pierwszej kolejności weźmy pod uwagę szycie na miarę. Wtedy każdy element garnituru będzie dopasowany do naszej sylwetki i oczekiwań. Takie szycie to dłuższy, bo kilkuetapowy proces. Krawiec zdejmuje miarę, pomaga dobrać fason, materiał, kolor. Dalej wykonuje szablon i kroi materiał. Kiedy są już wszystkie elementy, szyje się marynarkę, a później spodnie. Następnie dopasowuje się rękawy i nanosi poprawki. Wydaje się proste, ale musimy się liczyć z tym, że zanim dostaniemy swój garnitur, to czeka nas kilka wizyt. Ponieważ to trwa, nie możemy zgłaszać się do krawca na ostatnią chwilę. Poza tym wymaga to sporo pracy, więc i cena jest wyższa niż w przypadku zakupu gotowego garnituru. O szyciu na miarę musimy obowiązkowo pomyśleć, jeżeli mamy niestandardową sylwetkę. Chcąc uszyć garnitur na miarę w Warszawie, warto odwiedzić specjalistów: https://www.cafardini.com/garnitur-na-miare-warszawa/.

Szycie pasowane

W przypadku szycia pasowanego wygląda to inaczej. Również odwiedzamy krawca, ale nie będzie on dla nas robił od zera garnituru, a dopasuje już istniejący model. Tak jak poprzednio zdejmie miarę i dobiera z gotowych modeli ten, który jest najbardziej zbliżony do oczekiwań. Później nanosi poprawki i modyfikuje tak, byśmy w naszym ubraniu wyglądali dobrze. Chociaż nie możemy tutaj decydować o wszystkim, to wybieramy takie elementy jak typ podszewki i klap, rodzaj wykończenia i kolor. Ostatecznie efekt wizualny powinien być zbliżony do tego, jaki cechuje garnitur na miarę. Taka opcja jest wystarczająca, kiedy szukamy garnituru na mniej oficjalne wyjścia i do pracy. Tak samo jest to dobra propozycja, gdy ogranicza nas budżet i czas. Przeróbka gotowego garnituru trwa znacznie krócej niż jego szycie od początku. Oprócz tego możemy o tym pomyśleć, kiedy jesteśmy posiadaczami regularnej sylwetki i rzeczywiście wystarczą drobniejsze przeróbki.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij