Czy zegarki z cyframi arabskimi są nadal modne?

Pomimo tego, że stare powiedzenie mówi, że osoby szczęśliwe czasu nie mierzą, to ciężko sobie wyobrazić współczesną rzeczywistość bez pomiaru czasu. Dzisiaj rzadko kto żyje w systemie od wschodu słońca do jego zachodu podporządkowując wszystkie aspekty swojego życia okresowi dnia, w którym jest widno – wpłynęła na to między innymi dostępność sztucznego oświetlenia oraz sztywne godziny pracy (szczególnie w dużych miastach).

Tym samym ciężko wyobrazić sobie życie bez zegarka na ręku – jakie jednak zegarki są obecnie najmodniejsze? Czy wciąż modne są modele oparte o cyfry arabskie na swojej tarczy? Modele analogowe czy może modele elektroniczne?

Zegarki cyfrowe?

O ile w przypadku zegarków elektronicznych raczej większość z nich pracuje w systemie cyfr arabskich ze względu na największą czytelność i możliwość wyposażenia takiego zegarka w większą ilość funkcji jednocześnie wyświetlanych na tarczy, to w niniejszym artykule skupimy się bardziej na typowych zegarkach analogowych.

Oferta czołowych producentów zegarków

Przeglądając chociażby w Internecie zegarki damskie Lacoste, zegarki damskie Bulova czy nawet zegarki damskie Delbana można zobaczyć ich olbrzymie zróżnicowanie – czołowi producenci oferują zarówno zegarki z tarczą opartą o cyfry arabskie, jak i cyfry rzymskie. Wszystko zależne jest od indywidualnego gustu kupującego, który u każdego producenta powinien znaleźć interesujące go produkty.

Czy cyfry arabskie są modne?

Czy jednak zegarki z cyframi arabskimi dalej są modne? Przyglądając się pokazom mody na rękach modeli i modelek można dostrzec zegarki charakteryzujące się subtelnością i prostotą. Ich tarcze w większości przypadków oparte są o cyfry rzymskie bądź całkowicie pozbawione jakichkolwiek podziałek i oznaczeń.

Wynika to przede wszystkim z ogólnego modowego trendu, który opiera się na jak najbardziej subtelnych dodatkach i biżuterii, do których dość często zaliczane są również zegarki – czasy dużych i masywnych czasomierzy odeszły już w zapomnienie!

Funkcjonalność zegarka

Podążając za modą i trendami nie można zapominać o funkcjonalności, która powinna iść w parze z estetyką. Co prawda zegarki bez oznaczeń cieszą się popularnością wśród kupujących, to jednak ich nabywcy często w późniejszym czasie narzekają na trudności z odczytywaniem godziny. W ten sposób co prawda jest się posiadaczem modnego gadżetu, to jednak w dużej mierze taki czasomierz nie spełnia swojej podstawowej funkcji i dalej podstawą jest godzina podawana przez telefon komórkowy (smartphone).

Prostota i funkcjonalność?

W ofercie czołowych producentów można znaleźć również modele, które łączą ze sobą obecne trendy modowe – prostotę – oraz funkcjonalność i łatwość odczytywania godziny. Producenci na tarczy zegarków rezygnują z wszelkich oznaczeń oprócz podstawowych godzin – „9”, „12”, „3” i „6”. W takim przypadku najczęściej również rezygnuje się z cyfr arabskich na rzecz oznaczeń rzymskich, które cały czas w społecznym odbiorze kojarzą się dostojniej i budują wrażenie eleganckiej tarczy zegarka.

Jaki zegarek kupić?

Podsumowując, pomimo tego, że największą popularnością cieszą się obecnie zegarki, które na swojej tarczy nie posiadają cyfr arabskich, to nie zawsze powinniśmy się kierować w pełni obowiązującą modą, a przede wszystkim własnym i osobistym gustem. Warto pamiętać o tym, że zegarek powinien być tylko subtelnym dodatkiem i nie powinien wybijać się na pierwszy plan w tworzeniu naszego „image”.

Dobry zegarek, niezależnie od tego czy ma to być zegarek męski czy też damski, nie musi kosztować majątku – trwałe zegarki z mechanizmem kwarcowym kupimy już w okolicach kilkuset złotych, a z pewnością będzie to znacznie lepsza inwestycja niż w produkty pochodzące z Chin. Jednocześnie markowe zegarki znacznie łatwiej naprawić w przypadku jakichkolwiek problemów z mechanizmem – są do nich po prostu dostępne na rynku części zamienne i niemal każdy zegarmistrz poradzi sobie z naprawą.
Czy warto podążać za zegarkową modą? Na tak postawione pytanie każdy z nas musi samodzielnie udzielić sobie odpowiedzi!

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym E-watches

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij