Funkcjonalność i styl, czyli jak wybrać zegarek męski?

Dla jednych to tylko ozdoba, dla innych gadżet, bez którego nie wychodzą z domu. Zegarek męski to jeden z atrybutów niezmiennie kojarzonych z elegancją. Choć wygląda na dość prosty gadżet, w rzeczywistości jest to skomplikowany mechanizm, który często ma dziesiątki ukrytych funkcji. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego gadżetu?

Zegarek męski – najważniejsze cechy

Przed wyborem zegarka warto zastanowić się, w jakim celu go kupujemy. Ma pełnić funkcję gadżetu na co dzień? A może na specjalne okazje? To właśnie od jego przeznaczenia oraz stylu należy uzależnić ten wybór. Jeśli zegarek ma być jedynie noszonym od czasu do czasu dodatkiem do eleganckiego stroju, skupianie się na dodatkowych funkcjach prawdopodobnie nie ma większego sensu. W takim przypadku lepiej skupić się na estetyce i w pełni dostosować ją do swojego stylu. Masywna stalowa bransoleta czy klasyczny skórzany pasek? Złoto czy srebro? To właśnie takie dylematy będą kluczowe.

Jeśli jednak zegarek męski ma służyć na co dzień, estetyka to nie wszystko – tu warto zastanowić się, które z dostępnych funkcji oraz cech mechanizmu i budowy będą przydatne, biorąc pod uwagę nasz styl życia. Na jakie elementy zegarka warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na tarczę i bransoletę, ale też szkło i rodzaj mechanizmu. Jeśli zastanawiasz się, co będzie lepsze, pasek czy bransoleta, zegarek na co dzień dobierz do swojego stylu. Bardziej formalną opcję stanowią zegarki na skórzanym pasku, dlatego to rozwiązanie świetnie pasować będzie do stylu eleganckiego. Paski materiałowe i z tworzyw sztucznych doskonale zgrają się natomiast z odzieżą sportową i stylem nieformalnym.

Zegarek męski – mechanizmy i funkcje

Jeśli zaś chodzi o mechanizm, najpopularniejszy jest kwarcowy i mechaniczny. Zegarki kwarcowe zasila bateria i są one dostępne w bardzo szerokim przedziale cenowym, co czyni je najchętniej wybieranymi zegarkami. Zegarki mechaniczne mogą mieć naciąg mechaniczny lub automatyczny, a ich budowa odwołuje się do tradycji zegarmistrzowskich. Często osiągają bardzo wysokie ceny, przez co uważane są za luksusowe gadżety świadczące o prestiżu.

Dodatkowe cechy i funkcje to kolejna ważna kwestia podczas wyboru zegarka. Warto zwrócić uwagę np. na to, czy zegarek jest wodoodporny. To cecha, która definiuje odporność danego materiału na działanie wody. Oznacza to, że w kontakcie z wodą zegarek miałby wciąż działać. Większość obecnie dostępnych zegarków jest wodoodporna i ma chociażby najniższą klasę wodoszczelności. Dzięki temu zegarkowi nic się nie stanie np. podczas mycia rąk, naczyń czy zwykłej kąpieli w wannie. Chcąc jednak móc pływać z zegarkiem w jeziorze czy basenie lub nurkować, warto zainwestować w zegarek męski oznaczony klasą wodoszczelności, która gwarantuje, że nie ulegnie on zniszczeniu pod wpływem wody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij