Okulary przeciwsłoneczne - protekcja i styl

Okulary przeciwsłoneczne – protekcja i styl

Lato przyszło więc zapewne z radością wyglądasz za okno widząc bezchmurne niebo? Letnie dni, podczas których można kąpać się w słońcu… brzmi idealnie. Jednakże na ten czas warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ochronią nas przed szkodliwym działaniem promieni UV. Może to być czapka, krem z filtrem, ale przede wszystkim pamiętajmy o oczach! Z nowymi okularami przeciwsłonecznymi nie tylko ulepszysz swoją stylówkę, ale także będziesz mieć świetnie zabezpieczone oczy!

Właśnie wtedy, gdy słońce pali bezlitośnie, jest to moment, w którym Twoje oczy potrzebują protekcji. Wśród polskich producentów okularów w stylu streetwear warto wymienić Diamante Wear, High Life, Luxx All, New Bad Line, Patriotic, Pit Bull West Coast, których produkty znajdziesz online w sklepie Preorder. Czy to mężczyzna, kobieta, dziewczyna czy chłopiec, tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

KRÓTKA HISTORIA OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH

Wiele zmieniło się w estetyce okularów przeciwsłonecznych od czasu oryginalnych modeli Eskimosów, które w zasadzie były tylko kościami zwierzęcymi z małymi szczelinami, przez które można było patrzeć. Całe szczęście świat rozwinął okulary w zupełnie inny sposób, bo zrobić np. kickflipa z parą tak dziwnych okularów graniczyłoby z cudem. Największe podziękowania należą się dla Jamesa Ayscougha za opracowanie pierwszej pary okularów z przyciemnianymi szkłami w 1752 roku. Za to jesteśmy wdzięczni dziadkowi okularów przeciwsłonecznych. Ten wizjoner polecił również okulary z niebieskimi lub zielonymi przyciemnionymi soczewkami, które do dziś są stylowe. Jak widać, ta tendencja pozostanie, ale na rynku jest też do wyboru kilka innych modeli. Możesz dowiedzieć się więcej na ich temat w poniższych sekcjach.

TWÓJ STYL – TWÓJ ODCIEŃ

Wyobraź sobie przez chwilę, że istnieje tylko jeden trick deskorolkowy, bmxowy, snowboardowy itd. i ostatecznie każdy może się go nauczyć, a poza tym nie ma żadnych innych nowości. Uprawianie sportów byłoby całkowitą nudą. Na szczęście okulary przeciwsłoneczne są równie różnorodne jak tricki na deskorolce; z modelami w wielu różnych kształtach i stylach. Podstawy, w zasadzie „ollie” okularów przeciwsłonecznych, to modele w ramkach z tworzywa sztucznego. Okulary przeciwsłoneczne z metalową ramką są ponadczasowe i zawsze spełniają rolę szalonego dodatku. Jako entuzjasta sportu, koniecznie musisz sprawdzić modele z drewnianymi oprawkami. Jeśli szukasz czegoś więcej niż prosta i elegancka czerń, istnieje wiele opcji, od uderzających i ostrych wzorów, po oprawki, które są drukowane w jaskrawych kolorach.

Kształt definiuje Twój styl – nie tylko w szerokim asortymencie deskorolek, spodni, ciuchów czy obuwia… ale także w aspekcie okularów przeciwsłonecznych. Dzięki modnym markom streetwearowym zachowasz klasyczną i fajną stylistykę w młodzieżowej oprawie. Dzięki ponadczasowym okularom będziesz gotowy na basen lub park z najlepszymi przyjaciółmi. Czy twój styl ma swoje korzenie w latach 70.? Jeśli tak, poszukaj modeli retro z okrągłymi szkłami! Mówiąc o szkłach, nie musisz zadowalać się czymś po prostu ciemnym. Dzięki kolorowym soczewkom możesz zoptymalizować swój wygląd i naprawdę pokazać swój indywidualny styl. Masz całą tęczę do wyboru bez narażania jakości lub ochrony nowych okularów przeciwsłonecznych.

CZEGO SZUKAĆ, KUPUJĄC OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Trudno to przyznać, ale styl to nie wszystko. Twoje nowe okulary powinny również zapewniać ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. W skrócie: ochrona przed promieniowaniem UV. Ważne jest, aby soczewki blokowały światło o długości fali poniżej 400 nm, ponieważ są one szkodliwe dla oczu. Pamiętaj aby Twoje okulary zapewniały ochronę na poziomie co najmniej UV400.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij