Dlaczego wybór odpowiednich skarpet sportowych jest tak istotny

Dlaczego wybór odpowiednich skarpet sportowych jest tak istotny?

Aktywność fizyczna jest obecnie bardzo popularna. Wiele osób zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że ruch i sport mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Uzupełnione zbilansowaną dietą dają naprawdę świetne efekty. Można w prosty sposób właściwie się odżywiać i zrzucić zbędne kilogramy. Decydując się na konkretny sport, warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu i odzieży. Właściwe ubranie pozwala przeprowadzić efektywny i komfortowy trening. Jednym z elementów ubioru, na który nie wszyscy zwracają uwagę są skarpetki.

Skarpetki dla biegaczy

Innowacyjnym rozwiązaniem dla sportowców są skarpetki kompresyjne. Ich budowa i działanie opiera się na technologii leczenia żylaków. Skarpetka wyposażona jest w opaski uciskowe ze zmiennym stopniem ucisku. Skarpetki są najciaśniejsze na stopach, im wyżej, tym ucisk się zmniejsza. Poprawia to pracę żył i przepływ krwi. Co ciekawe takie skarpetki zakłada się nie tylko na sam trening, ale nosi jeszcze kilka godzin po nim. Przyspiesza to regenerację tkanek i zapobiega efektowi „ciężkich stóp”. Szeroki wybór skarpet kompresyjnych można znaleźć na: https://www.spaio.pl/skarpetki-damskie. Noszenie tego rodzaju skarpetek ma pozytywny wpływ na zdrowie. Działa przede wszystkim profilaktycznie i zapobiega tworzeniu się żylaków.

Czy warto zakładać bawełniane skarpetki na trening?

Bardzo istotne jest, by skarpetki sportowe były wygodne i komfortowe. Ich zadaniem jest właściwa cyrkulacja powietrza, ograniczenie potliwości i wydzielania nieprzyjemnego zapachu. Skarpetki bawełniane nie spełniają tych wymogów, dlatego, że nie odprowadzają wilgoci na zewnątrz. Nawet po krótkim wysiłku fizycznym stopa jest bardzo spocona i wyczuwalny jest brzydki zapach. Poza tym bawełniane skarpetki są nietrwałe i niewygodne w trakcie treningu.

Cechy skarpetek sportowych

Skarpetki sportowe powinny mieć anatomiczną budowę. To znaczy, że każda skarpetka musi być dopasowana do stopy – lewej i prawej. Zwiększa to komfort noszenia i trenowania. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu, unika się nadmiaru materiału na palcach, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych skarpet, bez podziału na prawą i lewą stopę. Niezwykle ważny jest materiał skarpetki. Modele sportowe powinny zawierać włókna z tworzywa syntetycznego, które odprowadzają wilgoć na zewnątrz i  zapewniają większy komfort użytkowania. Poza tym, skarpetki sportowe muszą zawierać na palcach nici z jonami srebra, które hamują rozwój mikroorganizmów, pojawiających się na spoconych miejscach. Skarpety sportowe powinny również posiadać płaskie szwy, które zapobiegają otarciom lub krwawieniom po treningu. Ściągacze w skarpetach sportowych nie mogą być zbyt ciasne, bo utrudnia to przepływ krwi i źle wpływa na zdrowie.

Jak widać, wybór skarpetek sportowych wcale nie musi być prosty. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów i pamiętać o właściwym dopasowaniu do stóp.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij