Jednym z najseksowniejszych elementów damskiej bielizny są stringi. Te skąpe majteczki damskie mają szerokie grono zwolenników – nie tylko wśród pań, ale w szczególności wśród panów, którzy lubią patrzeć na zgrabne kształty pupy swoich partnerek w stringach. Czy jednak ich noszenie może być szkodliwe dla zdrowia?

Skąpe majtki

Majtki spełniać powinny przede wszystkim rolę funkcjonalną. Powinny chronić przed chłodem i bakteriami, jakie mogą przedostać się do narządów intymnych. Takie założenia spełniają standardowe figi i innego fasonu bielizna damska, między innymi majtki na kinga.com.pl. Niemniej stringi nie zawsze będą korzystnie wpływały na zdrowie kobiety. Przede wszystkim, trudno powiedzieć, aby zapewniały komfort termiczny kobiecie, zwłaszcza w trakcie srogich zim i chłodnych jesieni. W takie pogody jeśli już chcemy nosić stringi, powinniśmy na nie założyć ciepłe rajstopy, legginsy lub spodnie. Dzięki temu nie nabawimy się zapalenia pęcherza moczowego lub innych infekcji w obrębie narządów intymnych.

Stringi na ogół mają postać pasków, które wrzynają się w ciało w miejscach szczególnie wrażliwych i intymnych. Kluczowe dla zdrowia kobiety, która lubi nosić takie majtki będzie to, aby były one dobrze dopasowane do ciała. Takie majtki będą wyglądały seksownie i nie będą narażać posiadaczkę na problemy zdrowotne.

Dlaczego stringi mogą szkodzić?

O szkodliwości stringów mówi się najczęściej w kontekście majtek wykonanych ze sztucznych, syntetycznych materiałów. Ich ciągły kontakt z wrażliwymi miejscami na ciele kobiety może powodować, że zaczną obcierać skórę. Poza tym, zbyt obcisłe stringi wrzynają się głęboko w ciało i powodują, że bakterie z odbytu mogą przemieszczać się po cienkim pasku tylnym stringów aż do pochwy, w której zaczynają się rozwijać. Tak dochodzi do zakażenia, którego trudno się pozbyć. Ponadto, częste noszenie tego typu bielizny, na przykład na co dzień, powoduje, że skóra mocno się poci i nie trudno wtedy o powstawanie podrażnień. Pogłębiają się one każdego dnia, przez co pojawia się uporczywy ból i świąd. W efekcie w miejscu otarć mogą powstać nieestetyczne przebarwienia.

Jak bezpiecznie nosić stringi?

Przy okazjonalnym noszeniu majtek typu stringi nic kobiecie nie powinno się złego przytrafić. Warto przy tym wybierać majtki wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Pomimo, że bawełniane stringi nie są tak seksowne jak te koronkowe z nylonu lub syntetyku, to jednak bezpieczniej się je nosi. Nie wpływają ujemnie na okolice intymne, ponieważ pozwalają skórze oddychać. Należy kategorycznie wybierać stringi w odpowiednim rozmiarze, nie za małe, ponieważ będą wrzynać się w skórę i ranić ją.

Na co dzień można nosić bawełniane figi, które zapewniają przepływ powietrza, nie dając szans na rozwój grzybów czy bakterii. Wybierając majtki z podwyższoną talią można skutecznie modelować sylwetkę i maskować jej mankamenty, takie jak płaska pupa czy odstający brzuszek. Zabudowana bielizna choć mniej elegancka, to jest zdrowsza dla intymnych części ciała kobiety. Stringi pozostawmy do eleganckich, obcisłych sukienek i na romantyczne randki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ