Życie erotyczne po porodzie – sprawdź, kiedy wrócić do aktywności seksualnej

Życie erotyczne po porodzie – sprawdź, kiedy wrócić do aktywności seksualnej?

Seks jest nieodłączną częścią fizjologii człowieka, dlatego nie warto z niego rezygnować – także po porodzie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby powrócić do aktywności seksualnej po narodzinach dziecka. Żeby jednak miłosne zbliżenie było w pełni komfortowe i bezpieczne, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Szczególnie świeżo upieczone mamy całą swoją uwagę koncentrują na nowo narodzonym dziecku. Ich myśli zaprzątają przede wszystkim kwestie dotyczące tego, czy maluch odpowiednio przybiera na wadze, czy nic mu nie dolega itp. Zapominają przy tym o swoich potrzebach oraz potrzebach partnera. Dlatego często zdarza się, że seks po porodzie schodzi na dalszy plan – niekiedy nawet bardzo odległy. Nie warto jednak rezygnować z przyjemności płynących z miłosnych igraszek.

Wstrzymaj się do zakończenia połogu

Poród stanowi duże obciążenie dla organizmu, dlatego wiąże się z koniecznością regeneracji. Tym czasem jest połóg, który – w zależności od przebiegu porodu – może trwać od 4 do 6 tygodni. Lekarze zalecają, aby w tym okresie zachować pełną wstrzemięźliwość seksualną.

Brak seksu w tym czasie jest niezwykle wskazany. Dzięki temu pochwa lub rana po cesarskim cięciu dobrze się wygoi. Miłosne igraszki nie będą wiązały się z żadnym dyskomfortem czy bólem.

Weź pod uwagę zmiany hormonalne

Zaraz po porodzie dochodzi do stopniowego zmniejszania stężenia hormonów – wracają one do poziomu sprzed ciąży. To z kolei może negatywnie odbić się na libido. Wiele kobiet w tym okresie uskarża się na brak zainteresowania seksem – są niechętne do miłosnych igraszek.

Na szczęście jest to stan przejściowy – mija w ciągu kilku tygodni po porodzie. Dlatego nie ma sensu zmuszać się do aktywności seksualnej. Trzeba to przeczekać – ochota na seks przyjdzie sama, gdy tylko poziom hormonów wyrówna się.

Uwzględnij swoje samopoczucie

Nieprzespane noce i ciągła opieka nad niemowlęciem wpływają na Twoje samopoczucie. Zmęczenie czy stres nie są natomiast sprzymierzeńcami libido.

Zanim więc zgodzisz się na miłosne igraszki, uwzględnij swój nastrój. W przeciwnym razie partnera będzie czekać większe rozczarowanie, gdyby okazało się, że nie jesteś gotowa na seks.

Pamiętaj – nie da się wskazać jednego konkretnego terminu, w którym można wrócić do aktywności seksualnej po porodzie. Należy uwzględnić przede wszystkim swoje potrzeby, nastrój oraz kondycję ciała. Jeżeli czujesz się na siłach i masz ochotę na seks, nic nie stoi na przeszkodzie, aby oddać się cielesnej przyjemności. Być może apetyt na miłosne igraszki przywrócą gadżety erotyczne? Atrakcyjne zabawki dla dorosłych znajdziesz m.in. na SexownySklep.pl.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij