5 zalet waporyzacji ziół

Przewagę waporyzacji nad spalaniem potwierdzają wszystkie badania naukowe prowadzone w tej kwestii. Jest to sposób na czyste korzystanie z darów natury – bez duszącego dymu, bez substancji smolistych i nieprzyjemnego zapachu. Waporyzacja wydobywa najcenniejsze związki aktywne ziół i pozwala inhalować powstałe pary bez drażnienia dróg oddechowych.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z vaporizerami Vapuj.pl

Zachodzi bez spalania, bowiem dobrze dobrana temperatura grzałki nie powoduje zapłonu suszu przy jednoczesnej dogłębnej penetracji cieplnej materiału roślinnego. Pozwala wydobyć nie mniej niż 90% związków aktywnych przy przeciętnym użytkowaniu, natomiast spalanie puszcza z dymem niemal połowę.

Na rynku dostępna jest cała gama urządzeń waporyzujących, od analogowych klasycznych „baniek” po skomplikowane elektroniczne urządzenia na wzór e-papierosów.

Brak substancji smolistych = zdrowie płuc i innych narządów

Spalanie cechuje się całkowitą obróbką cieplną materiału roślinnego i termicznego rozłożenia go na dym, pył i szkodliwe substancje smoliste, które dostają się do płuc.

Ciężkie związki węgla osadzają się w układzie oddechowym i powodują choroby, z którymi typowo borykają się nałogowi palacze tytoniu. Vaporizer pozwoli na prawdziwie zdrowotne użytkowanie darów natury, bez skutków ubocznych i konsekwencji wdychania dymu.

Poprawna waporyzacja polega na rozgrzaniu suszu do temperatury poniżej punktu spalania, aby zawarte związki aktywne odparowały spomiędzy włókien roślinnych wraz z resztkami wody i innymi związkami lotnymi rośliny.

Ważne jest jednak, by wilgoć suszu była niewielka, aby para wodna nie powodowała korozji elementów komory grzewczej. Vaporizer to sposób na prawdziwe inhalowanie, nie zaś wędzenie swoich dróg oddechowych.

Brak uciążliwego i nieprzyjemnego dymu

Naturalnym następstwem wyeliminowania substancji smolistych i ognia z naszych inhalacji jest brak drażniącego drogi oddechowe dymu i możliwość inhalowania ziół bez przeszkadzania innym. Waporyzacja uwalnia z materiału roślinnego tylko przyjemne wonne olejki eteryczne i związki biologicznie aktywne.

Pary z vaporizera mają przyjemny, charakterystyczny dla danego suszu, kojący zapach i krótko utrzymują się w powietrzu. W odróżnieniu od dymu nie barwią ścian i nie pozostawiają w ustach odrzucającego aromatu spalenizny.

Ekonomiczne wykorzystanie suszu

Przy optymalnym i umiejętnym waporyzowaniu, używanie ziół staje się bardziej ekonomiczne niż kiedykolwiek. Przy utrzymaniu dotychczasowego dawkowania substancji zużycie suszu szacuje się nawet na 30% niższe.

Odpowiednia temperatura, umiejętnie użyty kraszer, sprawne ładowanie komory grzewczej, pozwalają wykorzystać prawie całą zawartość zdrowotnych substancji zawartych w suszu, bez spalania ich.

Aby się o tym przekonać, wystarczy spojrzeć na resztki pozostałe po odparowaniu wszystkich cennych składników. Jeśli poprawnie użyliśmy urządzenia – będą brązowe i nienadpalone.

Duży wybór funkcjonalnych modeli o różnym przeznaczeniu

Szukanie idealnego vaporizera to świetna frajda. W sklepach dostępne są zarówno modele przenośne i dyskretne w kształcie medycznego inhalatora lub małego pudełeczka z ustnikiem, jak i duże modele z regulowaną temperaturą, czasem pracy grzałki oraz pojemną baterią. Różnorodność tych urządzeń na rynku pozwala całkowicie dostosować czynność waporyzacji do naszych potrzeb i możliwości.

Większość z nich to przyrządy przenośne, których bateria wystarczy na kilka dni pracy przy przeciętnym użytkowaniu. Vaporizery poza swoją funkcjonalnością, często posiadają rożne warianty wizualne z atrakcyjnymi wzorami, a nawet oświetleniem LED, dzięki którym prezentują się świetnie i imponują swoim wyglądem. To samo kupując kraszer, nawet pod tym adresem: https://vapuj.pl/akcesoria-do-vaporizerow-waporyzatorow.html. Można wybierać wśród wielu modeli. Ale to też dobry pomysł na prezent.

Wygoda i pozbycie się konieczności noszenia „ognia” i akcesoriów do spalania

Spalanie materiału roślinnego wymaga źródła ognia za każdym razem, gdy tylko chcemy skorzystać z działania suszu. Potrzebna jest ponadto wielokrotnie używana, osmolona, brzydko pachnąca fajka, którą za każdym razem trzeba czyścić, aby nie pozostawiała śladów sadzy i zapachu dymu. Vaporizer to jedno urządzenie zapewniające źródło ciepła i komorę grzewczą w jednym, ponadto nie trzeba go czyścić z sadzy i smolistych pozostałości po spalaniu.

1 comment

  1. Rox 15 listopada, 2017 at 14:41 Odpowiedz

    Vaporizer to faktycznie super sprawa 🙂 Jak ktoś ma zamiar rzucić palenie (zrezygnować z dymu) to rewelacja. Ja używam PAX 3 już konkretny sprzęt. Jak ktoś chce kupić to polecam jeszcze przejrzeć i porównać ceny w porównywarce http://vapospy.pl/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij