3 sposoby na bardziej efektywny dzień w pracy!

3 sposoby na bardziej efektywny dzień w pracy!

Długi dzień w pracy nie zawsze sprzyja efektywności. Wydajność w wykonywaniu codziennych obowiązków jest korzystna nie tylko dla firmy, ale również dla samego pracownika. Dzięki niej generowane są większe zyski, a sumienne i sprawne realizowanie zadań wpływa na brak problemów z goniącymi terminami. W jaki sposób zwiększyć efektywność w pracy?

Ustalanie priorytetów i umiejętność delegowania

Podstawą efektywności w pracy jest rozsądne rozplanowanie zadań na dany dzień. Pierwszym krokiem powinno być uszeregowanie projektów ze względu na ich pilność. Te najważniejsze – najlepiej będzie wykonać na samym początku dnia. To wtedy skupienie się na powierzonym zadaniu będzie najłatwiejsze. Warto też określić swoje indywidualne preferencje dotyczące godzin największej wydajności.

Chcąc podnieść swoją efektywność w pracy warto posiąść też umiejętność delegowania. Wszystkie zadania, które mają niższy priorytet i mogą być wykonane przez inną osobę, warto powierzyć pracownikowi mniej obciążonemu obowiązkami.

Organizacja stanowiska pracy

Duży wpływ na efektywność ma też ergonomia stanowiska pracy. Bałagan na biurku to największa przeszkoda w wydajnym wykonywaniu zadań. Uporządkowane otoczenie umożliwia faktyczne skupienie się na pracy. Przed rozpoczęciem dnia warto przemyśleć swoje zadania i przygotować na swoim stanowisku pracy wszystko, co będzie niezbędne do ich wykonania. Czynności około-zadaniowe mogą zabierać ogromne ilości czasu, który mógłby zostać poświęcony na realizację priorytetów.

Work-life balance – odpoczynek kluczem do sukcesu

Aby w ciągu dnia pracy zachować stały poziom efektywności, który nie będzie się zmieniał również na przestrzeni tygodnia, należy pamiętać o regularnym odpoczynku. Jakie sposoby mogą pomóc w dbaniu o regenerację?

  • Regularne przerwy od pracy – umysł nie jest przystosowany do nieustannego skupienia przez 8 godzin. Przynajmniej co 2 godziny warto zrobić przerwę od wykonywania zadań – nawet pięciominutową. Podczas niej doskonałym pomysłem będzie wyjście na świeże powietrze lub zjedzenie zdrowego posiłku.
  • Rytm dobowy – głęboki sen, dobrej jakości, wpływa na ogólne samopoczucie w ciągu dnia. Warto więc ustalić stałe godziny wstawania i kładzenia się do łóżka. Na nocny wypoczynek w znacznym stopniu wpływa też dobrej jakości łóżko i materac – dzięki nim możliwe jest również uniknięcie bólu kręgosłupa, który jest powszechnym problemem osób wykonujących prace biurowe. Ofertę materacy medycznych oferuje SennaMaterace.
  • Aktywność fizyczna – osoby aktywne fizycznie wyróżniają się zdecydowanie lepszym samopoczucie w ciągu dnia i większą ilością energii. Zamiana komunikacji miejskiej na spacer w drodze do pracy potrafi zdziałać cuda.

Efektywne wykonywanie obowiązków zawodowych wiąże się z wieloma korzyściami – zarówno dla pracownika, jak i dla firmy. Warto dbać o podstawowe kwestie z zakresu higieny pracy, aby każdy dzień był jak najbardziej wydajny.

Artykuł powstał przy współpracy z SennaMaterace.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij